Czy warto kupić dysk SSD?

Witam.

Mam pytanie do posiadaczy dysków SSD lub osób które orientują się w temacie. Zamierzam wymienić komputer i rozważam kupno dysku SSD. Zastanawiam się tylko czy rzeczywiście system zainstalowany na takim dysku działa szybciej? Jak z awaryjnością? Opłaca się w niego inwestować? Nie zależy mi specjalnie na pojemności bo drugi zwykły dysk też bym kupił. Sądzę, że 64GB dla 7 i programów wystarczy?

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Moim zdaniem warto. Przeniosłem system na SSD ocz vertex 2 60GB z macierzy RAID-0 i sobie to chwalę. Co do awaryjności to nie masz się czego obawiać. 64 GB na system i programy w zupełności wystarcza. Ja się mieszczę nawet w 35. Chciałem kupić dysk 40 GB, ale niestety nie mogłem znaleźć.

@matty24

Witam na początek 64 Gb starczy na sam system i kilka programów z pewności system pracuje bardzo płynnie świetna prędkość kopiowania danych, ja akurat mam podzielony 64 Gb na połowę i kopiowanie na drugą partycję przebiega błyskawicznie !!

POZDRAWIAM.

DrivTom.

Zdecydowanie na Tak.Pomimo wpadki jakie zaliczyły firmy z błędami firmware dysku.Wszystko znajdziesz w necie np.optymalizacja dysku ssd.Są rzeczy które trzeba włączyć i takie które należy wyłączyć.Kup a zobaczysz jak to śmiga.

Poczytaj o SSD i poczytaj o spięciu dwóch dysków w RAID0 - osobiście wolałbym to drugie rozwiązanie, bo będzie dłuższa żywotność, nie trzeba się bawić w jakieś wyłączanie funkcji, żeby przedłużyć żywotność i można sobie dokładać dyski do macierzy :wink:

Dzięki wszystkim za porady. Z tego co czytałem to macierz odpada bo nie pracuję na dużych plikach ani nie kopiuję dużej ilości danych. Komputera używam tylko do oglądania filmów i do internetu. Zdecyduję się na SSD tylko czy możecie polecić mi jakiś konkretny, sprawdzony model? Tak jak pisałem 64GB.

Dzięki za odpowiedź.

Crucial M4, albo Samsung 830.

Dodał bym jeszcze Patriot Pyro, problemów puki co z tymi dyskami nie było.

Sam od niedawna używam SSD, system się odpala szybko, nic nie muli i dodatkowo komp jest już prawie nie słyszalny. Warto kupić SSD, poużywasz trochę i do starego dysku nie będziesz chciał wracać :slight_smile:

Jak wypada przy nich OCZ Vertex 3? Sporo ludzi go poleca, może ktoś coś więcej wie na jego temat. Sam przymierzam się powoli do zakupu SSD, mój dysk sprzed 5-6 lat jest dość wolny i zostawiłbym go tylko jako magazyn.

OCZ Vertex 3 pewnie działa tak jak wersja 2, z tym że jest na SATA 3, więc może dorzucę coś od siebie. JEDYNY problem jaki miałem z tym dyskiem to źle działający firmware, bo bios nie zawsze go wykrywał. Ale po upgradzie do 1.35 nie ma żadnych problemów. I podejrzewam, że ta wersja jest już praktycznie w każdym nowo wyprodukowanym dysku, więc nie będziesz mieć z nim żadnego problemu.