Czy warto kupić "gotowca" z Allegro?

i zasilacz bo opis “uniwersalny” nic dobrego nie wróży.

1 polubienie

Delta 80+ 450W.
Lepszego nie kupisz.
Dlatego grafika z końcówką 50…

Opłaca się? https://komputerymarkowe.pl/komputery/1369-lenovo-thinkcentre-10b4-dt-core-i3-35ghz-4150-gtx-.html i ogolnie czy na tej stronce to nie jest jakis szajs?

Lepiej kupić w sklepie internetowym. Dostaniesz pewnie lepsza ofertę, pomogą złożyć podzespoły itd, jeszcze do kwoty 1200zł, to będzie dobry komputer gamingowy? Zależy w jakie gry planujesz grać.

CS-GO, Wiedźmin, może Minecraft

4 Rdzenie fizyczne, przy i3 csgo może robic problemy. Druga sprawa zasialcz 240w… Tzn. Z wstawieniem kiedyś ew. i7 / mocniejszej grafiki będzie po bandzie lub spalisz.

Jak bym nie oszczędzał właśnie na zasilaczu i koniecznie dysk SSD, przy zwykłym HDD będziesz się po prostu męczył.

Powyżej wkleiłem ci tańszą opcję ze sporo mocniejszym prockiem.
Dukup SSD i Grafikę i masz mocną maszynę, tego Xeona możesz jeszcze wymienić na mocniejszy w przyszłości.
I3 to procesor od biedy, radzi sobie ale 1050 będzie zapewne ograniczał.

Masz też trochę droższą ale lepszą opcję https://komputerymarkowe.pl/komputery/1263-dell-precision-t7500-xeon-hexa-core-267ghz-x5650-grafika-4gb-.html

Procesor 12 wątków, naprawdę ciężko go wykorzystać w codziennych zadaniach, Radeon który tam siedzi świetnie sobie radzi z grami starszymi jak i nowszymi, 16GB ramu daje spory zapas, SSD potem sobie dołożysz jakiś tani, na całość masz rok gwarancji i Oryginalny nowy Windows 10 w cenie.

Skoro już wiemy, że jesteś sprzedawcą w tym sklepie, to spróbuj mu poszukać wersję Z400 z płyta główną v2, czyli 12 slotami na RAM, będzie wtedy mógł dać x5675 procesor tudzież inny 6rdzeni/12 wątków.

Kolejny raz ośmieszasz się swoją niewiedzą, nie znasz się nie próbuj doradzać innym.
Płyta z 12 slotami to płyta dwusocketowa czyli na dwa procesory.
Płyta w tym z400 to standardowe 1366 zatem niespodzianka, wsadzisz tam 6-cio rdzeniowego Xeona.

I nie koleżko, nie jestem sprzedawcą w tym sklepie, często od nich kupuję i polecam bo tak dobrych sklepów nie ma wielu.

Tylko po co ;-)? Autorowi zależy na budżetowych opcjach, tu zaś sam komputer serwerowy 1400,dodajać grafikę i ssd mamy już ze dwa razy budżet… OK może i wydajniej od skąłdania za 1200, ale za prawie 2k można juz coś złożyć równie dobrego z nowych :wink: Syntetycznie cały X5675 ~= Ryzen 1400… średni więc sens.

Jesli nie masz pojęcia z czego i jak złożyć to idż do serwisu. Tam za 50 - 100 złotych ci złożą. jak poprosisz o poradę z czego i w granicach jakiej kwoty to sadzę ze doradzą jakie części masz kupić. A jeśli mają jeszcze własny sklep. Oczywiście po doradztwie jakie części nie kupuj od razu. Posprawdzaj w sieci opinie o tych częściach.
Co zyskujesz? To ze w razie jak coś pójdzie nie tak, to to będzie ich problem.
Oczywiście na tobie spoczywa wybór serwisu. To już musisz w sieci poszukać jakie ma opinie.
No tyle ze za 1200 zł to moze być problem chociaz 4 rdzeniowego ryzena już za 200 zł kupisz. Płyta za 360 -400. 300 zł za 16 G ramu. Zasilacz ze 200 zł. Obudowa 180 zł. SSD ze 120 zł.Hdd ok.160 zł. Coller za 100zł. Jak się nie obrócisz to dupa z tyłu.
1600 zł wychodzi.
Te ceny ściągnąłem na szybko z ceneo wiec może jakby dobrze poszukać to da się zejść niżej.
Zacznij szukanie od procesora. Powodzenia.

Tam jest dość dobra grafika.

Ach, no fakt, chodziło mi o tańszą opcję i lepszą niż wspomniany i3 czyli to https://komputerymarkowe.pl/komputery/1368-hp-z400-workstation-xeon-quad-core-333ghz-w3580.html, ten za 1400 to droższa ale też lepsza.

R7 370 to stary paździerz. Nawet jak się rozpędziłem z socketami to nie zmienia faktu, że na mobo 4 socket nie ruszy 12 wątkowy Xeon.

Proszę cię, nie wypisuj bzdur.
Nie masz pojęcia o czym piszesz, w życiu na oczy nie widziałeś sprzętu a komentujesz.

Dobrze wrzuć ss kozaku ze zdjęciem Z400 z mobo na 4 sloty RAM gdzie działa X56XX procesor.

Spędź chwilę w googlarce.
Ja miałem takiego z400 z X5650, sam go tam przeszczepiłem…

Ilość slotów ram nie definiuje wsparcia dla procesorów.

Powtórzę, nie masz pojęcia to nie dyskutuj, użyj internetu do nauki zamiast wypisywania bzdur.

Teraz ty kozaku pokaż mi płytę do z400 z czterema slotami ram.

Ja w 2011 kupiłem gotowca z Allegro za zarobione na akcjach w GPW pieniądze… 3 razy wymieniłem kartę graficzną, 2 razy CPU, 2 razy zasilacz oraz dokupiłem SSD 0.5 Tb i HDD 2 Tb oraz raz wymieniłem niedawno pamięć RAM i do teraz gram w najnowsze tytuły na maksa. W skrócie nie żałuje tego “gotowca” z którego ostała się teraz tylko płyta główna i obudowa.

Boże co za kretyn, znalazł jeden temat co pasuje do jego teorii, to poczytaj inne gdzie gość z HP pisze, że dla 4 slotów RAM 4 rdzeniowe, a dla 6ciu slotów 6cio rdzeniowe.