Czy warto kupić kartę dźwiękową?

Witam!

Posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową VIA AC/97’. Zastanawiam się czy warto kupić inną kartę dźwiękową, czy da to dużo do mojego dźwięku. Mam głośniki 2.1 (2 satelitki i 1 subwoofer). Nie zależy mi na większej ilości kanałów niż np 5.1. Chodzi głównie o jakość w grach, muzyce i filmach. Proszę o radę i jesli warto to dlaczego i jaką kartę?

zdecydowanie warto,bo daje lepsze efektu dźwiękowe i więcej wyciagnie mocy z głośników,polecam jaka z Creative tylko powiedz za jakaś cene chcesz kupic karte a ja ci doradze jakaś dobra

Zdecydowanie warto. Jakość dźwięku jest o wiele lepsza, słychać to gołym uchem.

  1. Jakość dźwięku będzie nieporównywalnie lepsza

  2. Odciążysz trochę procka wyłączając kartę zintegrowaną :smiley:

Napisz jakie masz głośniki(marka,model) bo jak jakieś “wynalazki” to i tak super dźwięku nie osiągniesz kupując lepszą kartę…

No AC97’ to słaby układ. Dowolna niezintegrowana karta będzie w porządku. Myślę, że styknie ci Sound blaster live! 5.1. Moi kumple mają te karty (w kombinacji z wieżą podpiętą do kompa) i nie narzekają.

Mam głośniki które chyba nie są za bardzo znane- Alphard ETP-K406. Poprostu mam troszkę kasy i myślę czy warto wydać na kartę dźwiękową. A co myślicie o Sound Blaster Audigy SE OEM za 59,00 zł?

Myślę że karta dźwiękowa z obsługą min. 2.1 ( i tak teraz wszystkie są min. 5.1) nie powinna kosztować więcej niż 60zł? Co byście polecili w tej sytuacji? Jeśli mówię o zbyt małej cenie to mnie poprawcie ale z tego co wiem cenę nabija często obsługiwana ilość kanałów a tego nie potrzebuję. Więc najchętniej szukałbym karty dźwiękowej do 60zł

Mi nie zależy np na obsłudze 7.1 tylko głównie chodzi o jakość i kompatybilność.

W tej cenie najlepsza… :wink:

mysle ze warto moj kolega mial ta karte moge ci ja polecic dobry dzwiek :slight_smile:

To ile powinienem wydać na dobrą kartę dźwiękową? Taką lepszą od tej którą mam żeby była po prostu dobra :wink:

A ja nie mam pewności czy będę miał jak podłączyć do niej zasilanie. Jakiego kabla zasilającego będę potrzebował?

59 zł ;)Creative Audigy jest już dobra i wystarczająca…

Żadnego,wystarczy wolny slot PCI…

No bo karta graficzna musi mieć zasilanie. A dźwiękowa na 100% nie? Czyli polecacie Sound Blaster Audigy SE OEM za 59,00 zł?

kupilem te karte a resztę zaoszzczedzonej kasy wydalem na glosniki tez nie drogie http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= … PIRE+T6100 i teraz jestem bardzo zadowolony, jesli ktoś chce kupic głośniki do kompa ponizej 200zł jest to najlepsza oferta.

A jak się spisuje ta karta dźwiękowa?

W dniu 11.07.2008 , o godzinie 22:44 został dopisany post przez SzymonM

Ok zdecydowałem- kupię tą którą wspominałem. Dziekuję bardzo za pomoc :slight_smile:

W dniu 12.07.2008 , o godzinie 18:03 został dopisany post przez SzymonM

Kupiłem tą kartę, mam u siebie i się okazało że potrzebuje jakiegoś zasilania chyba bo jest jeden wolny wtyk (taki jak przy karcie graficznej) no i nie działa w ogóle po włożeniu w PCI. I co teraz? Zapewnialiście że nie wymaga zasilania. A ja już nie mam wolnych podłączeń. co moge teraz zrobić?

Mam tą kartę i nie mam podłączonego żadnego zasilania,jest tylko wpięta pod PCI i działa więc :x

A co do wejść to są tam dwa,jedno do urządzenia dodatkowego takiego jak tuner telewizyjny a co do drugiego to już zapomniałem.

No ale z lewej strony jest taka mała wtyczka pasująca do Mini Molex.