Czy warto kupić Nokia C6

Witam noszę się z zamiarem kupna noki c6. Czy ktoś miał styczność z tym telefonem lub jest jego posiadaczem i mógł coś o nim napisać, jak się sprawuje, ewentualne wady zalety i takie tam, czy wart jest uwagi.

Owszem - moim zdaniem ten telefon jest godny uwagi. Model ogólnie ma złą opinię, bo wyszła dość duża partia z wadliwymi płytami głównymi i na forach dużo ludzi pisze, że telefon jest beznadziejny, że wiesza się, wyłącza, restartuje. Mnie też to spotkało, ale oddałem do serwisu, skąd wrócił z wymienioną płytą główną i od tamtej pory działał bez zarzutu.

Zacznę od wad: C6 jest dość ciężka i niepewnie leży w dłoni; tylna klapka jest dość luźno spasowana i trzeszczy; boczne przyciski głośności też są zbyt luźne. Jak dla mnie to wszystkie wady.

Slider jest wykonany porządnie i chodzi ciasno i bez niepotrzebnych luzów; ekran dotykowy całkiem czuły, jak na oporowy i dość precyzyjny; system działa szybko, bez zacięć, bardzo przydają się niektóre widżety na ekranie głównym; wi-fi łączy szybko i stabilnie; jakość dźwięku przy rozmowach bardzo dobra, a muzyka z pojedynczego głośnika na poziomie zadowalającym - przy użyciu słuchawek (wtyk 3,5mm) bardzo dobre wrażenia; klawiatura sprzętowa sprawdza się bardzo dobrze i mimo tego, że wiele osób narzeka na utrudnione korzystanie z górnego rzędu klawiszy, to mnie nie sprawiało to kłopotu, mimo, że nie mam drobnych palców; zdjęcia jak na telefon całkiem przyzwoite, choć tylko przy dobrym oświetleniu, czyli najlepiej w dzień - w nocy lepiej nie używać aparatu, żeby się nie rozczarować.

Ja ogólnie polecam - poprzednim moim telefonem była nokia 5800XM, więc już byłem przyzwyczajony do obsługi tego systemu, co w C6 i dodatkowo parę rzeczy zostało usprawnionych. Z drugiej strony C6 mogłaby mieć takie głośniki stereo, jak w 5800, ale tragedii też nie ma, jeśli ktoś nie używa telefonu do słuchania muzyki przez głośnik :wink:

crespo32 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Posiadam Nokię C6 i mogę wszystkim polecić. Może faktycznie była jakaś felerna partia ale ja miałem szczęście trafić na sprawny aparat. Akurat jeśli chodzi o gabaryty i wagę tego telefonu to ja jestem bardzo zadowolony. Nie uważam, żeby telefon był bardzo ciężki ale czuć go w czasie trzymania w ręku. Jak dla mnie to zaleta. Porządny telefon a nie zabaweczka. Do tego bardzo duża i bardzo wygodna klawiatura. Jedyna wada, którą zauważyłem to przycisk aparatu. Nie robię zdjęć a jeśli już to korzystam z przycisku wyświetlającego się na ekranie jednak fakt jest taki, że po kliknięciu przycisku na obudowie (to ta część gdzie jest klawiatura) to czasem nieco wysuwam klawiaturę i zdjęcie czasem wychodzi zamazane. Może to jednak wynikać z tego, że ja dość mocno wciskam wszelkie przyciski:)