Czy warto kupić Nokia lumia 520?

Witam, planuje kupić telefon Nokia Lumia 520. Mam kilka pytać związanych z tym telefonem.  Co sadzicie o tym telefonie? Nadaje się do kupna czy może jest raczej kiepski? Czytałem sporo o nim i nie mogę stwierdzić z opinii  innych użytkowników czy jest to dobry telefon, jedni twierdza ze jest bardzo dobry a inni ze często się psuje i ma dużo innych wad. Może polecicie jakiś inny telefon mniej więcej w cenie tego? (około 300 zl) np jakiś z androidem? Lepszy jest android czy może windows? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuje :) Dodam ze  zależy mi tez  na  aplikacjach które można ściągnać na danym telefonie :slight_smile: wiem ze na androidzie jest tego sporo, a jako ze WP jeszcze nie miałem nie jestem przekonany czy  jest ich tak dużo jak na androidzie i czy są tak łatwo dostępne:) jeżeli można prosiłbym także o podanie  innych telefonów w mniej więcej tej cenie na androidzie:)

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

xJameSx , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swój post. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Cześć,

 

Jeżeli poszukujesz urządzenia prostego w obsłudze i nie masz jakiś wielkich wymagań to, moim zdaniem, Lumia 520 powinna spełnić twoje wymagania.

Bateria trzyma w miarę przyzwoicie, aparat robi co prawda przeciętnej jakości zdjęcia, ale w tym przedziale cenowym nie ma co oczekiwać cudów.

 

Kwestia który system jest lepszy Windows Phone czy Android, to jak debata o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Jednym prostota kafelkowego systemu WP przypadnie do gustu, innym nie.

Wszystkie aplikacje dla systemu Windows Phone ściągasz wprost ze sklepu, większość z tych “popularnych” jest w nim dostępna (choć czasami mogą różnić się funkcjonalnością w stosunku do wersji dla Androida). Nie wiem, z jakich aplikacji korzystasz na codzień więc, nie zagwarantuję ci, że wszystkie tam odnajdziesz.

Rozumiem :slight_smile:  a  jeżeli chodzi o wytrzymałość tego telefonu? Chodzi mi tu o fakt że dość spora część użytkowników skarży się,że telefon ten często się psuje i niestety często trzeba oddawać go do naprawy. Rzeczywiście tak jest? Nie chciałbym po pół roku oddawać drugie tyle pieniędzy na samą naprawe :slight_smile:

Przewagą WP8 (niedługo 8.1) jest to, że się nie zacina. Ja mam Androida z 1GB RAMu i czasami przycinki są.

Na WP8 takich raczej nie uświadczysz. 

Rozumiem :slight_smile: a co do poprzedniego pytania :slight_smile: ?

Mam od pół roku działa cały czas bardzo dobrze 0 uszkodzeń.

Dzięki bardzo wam :slight_smile: chyba się zdecyduję  na ten telefon :slight_smile: jeszcze raz wielkie dzięki :slight_smile:

bardzo awaryjny telefon! beznadziejny aparat i odpadająca tylna klapka. fajny ale awaryjny. dobry internet, wi-fi i szybki gps

Nokia 520 jest obecnie uważana za jeden z najlepszych telefonów w tej grupie cenowej. Swoją drogą uważam,że bedzie to na pewno badzo dobry wybór w tej cenie.

Z tych tańszych ale z innym systemem ( android ) warto jest jeszcze zerknąć sobie na ten Lg L65:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10848111

Tylko fakt - trzeba dopłacić te 100 zł więcej. Niemniej to również udany sprzęt.

Radzę natomiast unikać mniej znanych chińskich marek. Może i mają lepsze parametry jednak są awaryjne.

huawei to jest twoim zdaniem beznadziejny wynalazek którego trzeba unikać czy masz inne typy których nie możesz podać?

co do awaryjności to właśnie nokia 520 jest bardzo awaryjna.

gdzie wy czerpiecie swoją wiedzę?

Posiadam od kilku miesięcy, z telefonem problemów nie mam. Jest już aktualizacja do 8.1 (T-Mobile), przeżyła już upadek na chodnik i przeżyła (prawdopodobnie dzięki gumowym pleckom :D).

 

Tylko Skype mi coś psikusy sprawia ostatnio i denerwuje.

 

Co do samego systemu to niestety płynność działania okupiona jest tym, że często “zminimalizowana” przeglądarka nie przechowuje zawartości strony w pamięci i potem gdy chcesz ją ponownie otworzyć to wczytuje się na nowo. Są sytuacje w których to denerwuje, ale zapewniam cie autorze, że androidowi do doskonałości również daleko :wink:

Nie wiem skąd bierzesz informację, że telefon jest bardzo awaryjny. Mam znajomych, którzy mają ten telefon od ok.1 roku 0 uszkodzeń ja sam mam od ponad pół roku kilka razy spadł i nadal nic nawet miałem zainstalowany WP 8.1 PfD i bez problemu wróciłem do 8 i potem do oficjalnego 8.1 Cyan. Aparat beznadziejny? Za 350 zł czego oczekujecie znam telefony dużo droższe z podobną jakością robienia zdjęć. Klapka też nie odpadła mimo, że parę upadków zaliczył także naprawdę nie wiem do czego w telefony używacie no chyba, że takie telefon na budowle bierzecie.

pracuję w serwisie - wiem co piszę.

Ja tez wiem co pisze