Czy warto kupić PS Vita

(kajetan r) #1

Ostatnio zacząłem myśleć nad kupnem konsolki PS Vita, szukałem na różnych forach czy warto ją kupić czy nie warto. I spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat. Jednak postanowiłem się zapytać tu o to czy warto kupić PS Vita WiFi czy może PS Vita 3G? Wspomnę jeszcze, że posiadam PS3 i że PS Vita WiFi dostanę za 999 zł.

(ra-v) #2

Logiczne jest że jak masz internet kablowy w domu to lepiej WiFi. Natomiast jeśli masz komórkowy to warto pomyśleć czy nie lepiej 3G, tylko że pamiętaj, że na 3G masz ping ok 70-90ms a na kablu 10-50ms co robi różnicę w grach szybszych niż szachy;-).BTW - bardziej przydało by się Vita CDMA albo LTE.

(kajetan r) #3

Ok, a w ogóle warto kupić Vitę czy nie warto?

(ra-v) #4

Odpowiemy Ci za 3 lata;-)

Było przecież wiele sukcesów w historii konsol (PSX, PS2, seria Game Boy, Xbox pierwszy) jak i wpadek (PSX2, Jaguar, DreamCast, 3DO). Może podzieli los PS2, może DreamCasta.

(kajetan r) #5

Ale chodzi mi o to czy teraz warto wydać te 1000 zł na Vitę.

(ra-v) #6

Wg mnie jak na sprzęt tej klasy jest tyle warty, ale osobiście bym nie kupił. Jedno że gry są za drogie, drugie że jeśli gram to zwykle 15-30 minut na telefonie, gdzieś przy okazji i to w gry za dużo niższą cenę. Konsolki nie chciało by mi się nosić jako kolejnego sprzęcicha.

(kajetan r) #7

Ja dużo jeżdżę autobusami i pociągami, i chciałem sobie rozweselić te wyjazdy. Chyba się jutro wybiorę do Koszalina do MediaMartk po tą konsolkę,a może jeszcze mi doradzisz którą kartę wybrać 8 GB czy 16GB?

(sla17) #8

Lepiej większą, wiadomo - więcej miejsca i nie trzeba się męczyć z kilkoma kartami.

Gdybym grał, to bym wziął - bo PSP dosyć stare już jest, 3DS fajne, ale tytuły takie mało "zachodnie". Nie ma za dużego wyboru, zostaje PS Vita.

(kajetan r) #9

Jeszcze mam pytanie dla posiadających konsolkę. Jakie gry polecacie na Vitę. Zastanawiam się nad Virtual Tennis i Rayman Origins

(sla17) #10

Zależy co Cię interesuje. Powybieraj potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zasilić twoją półkę z grami i oglądaj gameplay'e na YouTube - robię tak w przypadku gier na PC i bardzo mi to pomaga.

(kajetan r) #11

Właśnie kupiłem konsolkę, i zdecydowałem się na zakup PS Vita 3G, ponieważ w MediaMarkt PS Vita 3G za 1199 zł jest z MotorStorm RC. Zabieram się do rozpakowania :]