Czy warto kupić PS Vita

Ostatnio zacząłem myśleć nad kupnem konsolki PS Vita, szukałem na różnych forach czy warto ją kupić czy nie warto. I spotkałem się z różnymi opiniami na ten temat. Jednak postanowiłem się zapytać tu o to czy warto kupić PS Vita WiFi czy może PS Vita 3G? Wspomnę jeszcze, że posiadam PS3 i że PS Vita WiFi dostanę za 999 zł.

Logiczne jest że jak masz internet kablowy w domu to lepiej WiFi. Natomiast jeśli masz komórkowy to warto pomyśleć czy nie lepiej 3G, tylko że pamiętaj, że na 3G masz ping ok 70-90ms a na kablu 10-50ms co robi różnicę w grach szybszych niż szachy;-).BTW - bardziej przydało by się Vita CDMA albo LTE.

Ok, a w ogóle warto kupić Vitę czy nie warto?

Odpowiemy Ci za 3 lata;-)

Było przecież wiele sukcesów w historii konsol (PSX, PS2, seria Game Boy, Xbox pierwszy) jak i wpadek (PSX2, Jaguar, DreamCast, 3DO). Może podzieli los PS2, może DreamCasta.

Ale chodzi mi o to czy teraz warto wydać te 1000 zł na Vitę.

Wg mnie jak na sprzęt tej klasy jest tyle warty, ale osobiście bym nie kupił. Jedno że gry są za drogie, drugie że jeśli gram to zwykle 15-30 minut na telefonie, gdzieś przy okazji i to w gry za dużo niższą cenę. Konsolki nie chciało by mi się nosić jako kolejnego sprzęcicha.

Ja dużo jeżdżę autobusami i pociągami, i chciałem sobie rozweselić te wyjazdy. Chyba się jutro wybiorę do Koszalina do MediaMartk po tą konsolkę,a może jeszcze mi doradzisz którą kartę wybrać 8 GB czy 16GB?

Lepiej większą, wiadomo - więcej miejsca i nie trzeba się męczyć z kilkoma kartami.

Gdybym grał, to bym wziął - bo PSP dosyć stare już jest, 3DS fajne, ale tytuły takie mało “zachodnie”. Nie ma za dużego wyboru, zostaje PS Vita.

Jeszcze mam pytanie dla posiadających konsolkę. Jakie gry polecacie na Vitę. Zastanawiam się nad Virtual Tennis i Rayman Origins

Zależy co Cię interesuje. Powybieraj potencjalnych kandydatów, którzy mogliby zasilić twoją półkę z grami i oglądaj gameplay’e na YouTube - robię tak w przypadku gier na PC i bardzo mi to pomaga.

Właśnie kupiłem konsolkę, i zdecydowałem się na zakup PS Vita 3G, ponieważ w MediaMarkt PS Vita 3G za 1199 zł jest z MotorStorm RC. Zabieram się do rozpakowania :]