Czy warto kupić Seagate Barracuda ST1000DM003

(L R) #1

Witam. Mam takie pytanie czy warto kupić dysk Seagate Barracuda ST1000DM003.

http://allegro.pl/seagate-barracuda-st1000dm003-1tb-3-5-sataiii-64mb-i4382692308.html

Czy jeżeli zainstaluje na min windowsa 7 będzie działał płynnie.

(krejzol123) #2

Tak będzie działał płynnie chociaż pod system lepszy by był ssd 

(CrisPL) #3

Tak myśląc logicznie to jeśli ci nie potrzebny szybki start systemu to HDD wystarczy. Bo w każdym innym zadaniu ja osobiście nie narzekam na prędkość HDD więc po co komu SSD.

(krejzol123) #4

SSD nie zapewnia tylko szybkiego startu systemu… Ale tak jak piszesz HDD także gwarantuje komfortową pracę 

(markyfromars) #5

Rozejrzyj się za dyskami firm Western Digital lub Hitachi z tego względu, że są one bardziej żywotne i mają mniejszą awaryjność. Pozdrawiam

(darek0107) #6

Może być ten Segate, tylko to jest dość gorący dysk, możesz mieć temperaturę ponad 50 st. Ale sie nie przejmuj one tak maja jak nie ma bardzo dobrej wentylacji i jest ok. Western Digital to praktycznie to samo. Hitachi to już wyższa pułka i trzeba o wiele więcej zapłacić np Hitachi Ultrastar 7K4000., chyba że coś takiegoWD VelociRaptor 1TB WD1000DHTZ.

Ale moim zdaniem nie ma sensu.

(PokerFace) #7

Tak tak oczywiście, Seagate samo zło. U mnie model Barracuda 250GB przepracował chyba z 6-7 lat bezproblemowo i gdyby nie to że stał się głośny i brakowało miejsca pewnie nadal bym go używał :wink: Fakt, zdarzały się wadliwe serie ale to już przeszłość.

(CrisPL) #8

A to ciekawe ja w przewiewnej obudowie mam 35 stopni max, a w szkole identyczny obudowa piekarnik i tyle samo. Seagate to dobra firma i nie pokazujcie jej tylko od złej strony. WD sam zdążyłem się przekonać robi najwięcej hałasu podczas pracy.

(szefunio) #9

Mam taki od roku. Spełnia swoje zadanie. U mnie się nie grzeje.

(krejzol123) #10

Ja mam dysk z seagate tylko troszkę inny także barracuda tylko 500 gb i temperatury wynoszą ~26 stopni jak na razie przez rok działa bez problemów 

(L R) #11

Dzięki za odpowiedzi