Czy warto kupić Seagate Barracuda ST1000DM003

Witam. Mam takie pytanie czy warto kupić dysk Seagate Barracuda ST1000DM003.

http://allegro.pl/seagate-barracuda-st1000dm003-1tb-3-5-sataiii-64mb-i4382692308.html

Czy jeżeli zainstaluje na min windowsa 7 będzie działał płynnie.

Tak będzie działał płynnie chociaż pod system lepszy by był ssd 

Tak myśląc logicznie to jeśli ci nie potrzebny szybki start systemu to HDD wystarczy. Bo w każdym innym zadaniu ja osobiście nie narzekam na prędkość HDD więc po co komu SSD.

SSD nie zapewnia tylko szybkiego startu systemu… Ale tak jak piszesz HDD także gwarantuje komfortową pracę 

Rozejrzyj się za dyskami firm Western Digital lub Hitachi z tego względu, że są one bardziej żywotne i mają mniejszą awaryjność. Pozdrawiam

Może być ten Segate, tylko to jest dość gorący dysk, możesz mieć temperaturę ponad 50 st. Ale sie nie przejmuj one tak maja jak nie ma bardzo dobrej wentylacji i jest ok. Western Digital to praktycznie to samo. Hitachi to już wyższa pułka i trzeba o wiele więcej zapłacić np Hitachi Ultrastar 7K4000., chyba że coś takiegoWD VelociRaptor 1TB WD1000DHTZ.

Ale moim zdaniem nie ma sensu.

Tak tak oczywiście, Seagate samo zło. U mnie model Barracuda 250GB przepracował chyba z 6-7 lat bezproblemowo i gdyby nie to że stał się głośny i brakowało miejsca pewnie nadal bym go używał :wink: Fakt, zdarzały się wadliwe serie ale to już przeszłość.

 

A to ciekawe ja w przewiewnej obudowie mam 35 stopni max, a w szkole identyczny obudowa piekarnik i tyle samo. Seagate to dobra firma i nie pokazujcie jej tylko od złej strony. WD sam zdążyłem się przekonać robi najwięcej hałasu podczas pracy.

Mam taki od roku. Spełnia swoje zadanie. U mnie się nie grzeje.

Ja mam dysk z seagate tylko troszkę inny także barracuda tylko 500 gb i temperatury wynoszą ~26 stopni jak na razie przez rok działa bez problemów 

Dzięki za odpowiedzi