Czy warto kupić tablet graficzny?

(ceyyro) #1

Witam.
Planuję kupić sobie tablet graficzny.
Na kartce nie umiem rysować, lecz bardziej interesowałoby mnie tworzenie na tablecie.
Podobno rysowanie na tablecie i na kartce to coś innego, ale czy muszę szlifować podstawy na kartce, żeby zacząć na tablecie? Najlepszą opcją dla mnie byłoby kupienie tabletu i uczenie się rysować na nim kilka lat. Nie chcę z tym wiązać przyszłości, po prostu forma hobby.

Proszę o rady etc.
Pozdrawiam.

(sensu) #2

To dziwne. Nie rysować, nie umieć tego robić, ale chcieć kupić tablet z myślą, aby uczyć się na nim rysować kilka lat.
Czy to jest na pewno Twoje hobby?
Przemyśl to dobrze, bo czuję że zapał skończy Ci się za tydzień, a tablet zostanie na gry.

(lordjahu) #3

To tak nie działa. Tablet graficzny ma pomóc osobom rysującym. To nie tak że nie potrafisz rysować na papierze, to się nauczysz na tablecie. Nie tędy droga.

(ceyyro) #4

Nie będę opisywać sytuacji po prostu spytam, czy dałbym radę nauczyć się rysować na tablecie?

(lordjahu) #5

Dałoby, ale nie tędy droga. Całkiem prawdopodobne że będzie tak - kupisz taki tablet, a potem minie Ci chęć na rysowanie. To tak jakby kupować drogi rower na maraton, nie umiejąc jeszcze jeździć.

(ceyyro) #6

Tablet za 250zł nie jest aż takim wydatkiem, żebym płakał.

(lordjahu) #7

Tablet graficzny za 250zł ?
W sumie ok, a masz oprogramowanie pod to jakieś ?

(ceyyro) #8

(ceyyro) #9

Sai, ewentualnie Photoshop. W photoshopie siedzę już 2 lata. A Saia ogarniam od 2 tygodni, jest podobny do photoshopa, więc aż tak trudne to nie jest, by się go nauczyć.

(lordjahu) #10

To spokojnie możesz spróbować, tylko że początkowo będzie trudniej, gdyż jak sam wspominałeś nie rysowałeś wcześniej na kartce. Może to troche potrwać …

(ceyyro) #11

Nie będę się rozpisywać jaki to jestem, nie jestem. Po prostu mi uwierz, że jestem na to gotowy, zdaję sobie z tego sprawę, mam własny rozum, przemyślałem to i podjąłem decyzję, że chciałbym zacząć. Tylko zawsze przed zakupem czegoś czepiam się o szczegóły. Prawdopodobnie za 2 lata będę mógł rysować coś prostego, co nie powoduje krwawienia oczu.

(lordjahu) #12

To do dzieła :slight_smile:

Bez problemu może się nauczyć. To zależy jedynie od niego samego.
Ja sama uczyłam się jeszcze myszką, w dodatku kulkową… Takie wtedy były czasy.
A rysować tradycyjnie nie potrafiłam ni w ząb.
Znam wielu grafików, którzy nie są rysownikami. W znaczeniu: tabletem wyczarują wszystko, lecz ołówkiem nie potrafią, albo bardzo słabo.
Także nie można mówić “nie tędy droga”, bo uczenie się to są indywidualne preferencje osobowe.
Każdy ma inaczej.

(ceyyro) #14

Dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Szukałem wcześniej informacji w internecie, ale nie znalazłem informacji, której potrzebowałem w 100%. Jeszcze raz dzięki.

(sensu) #15

Jakiej szukałeś odpowiedzi? Czy TY nauczysz się rysować? Nikt tego nie wie, bo takie pisanie:

a później[quote=“MartinaNeumayer, post:13, topic:522807”]
bo uczenie się to są indywidualne preferencje osobowe.Każdy ma inaczej.
[/quote]

jest nielogiczne.

A w którym momencie?
Ważne w mej wypowiedzi jest słowo “może”. Nawet bardzo ważne.

Po prostu próbuj i tyle. Chcesz? To to zrobisz :slight_smile:
I się pierdołami nie zrażaj.

(sensu) #18

“Bez problemu” coś sugeruje jednak i to naprawdę mocno.

A jeśli autor czuje, że chce tablet kupić, to najlepiej to zrobić cokolwiek zostanie napisane w tym temacie.

(ceyyro) #19

Tak jak napisałem wcześniej zawsze czepiam się szczegółów przed zakupem. Przyszedłem tutaj po lekkie wskazówki.

Ja tak samo. Lubię wiedzieć, co inni sądzą o danej rzeczy, zanim sama ją kupię :wink: