Czy warto kupić tablet graficzny?

Witam.
Planuję kupić sobie tablet graficzny.
Na kartce nie umiem rysować, lecz bardziej interesowałoby mnie tworzenie na tablecie.
Podobno rysowanie na tablecie i na kartce to coś innego, ale czy muszę szlifować podstawy na kartce, żeby zacząć na tablecie? Najlepszą opcją dla mnie byłoby kupienie tabletu i uczenie się rysować na nim kilka lat. Nie chcę z tym wiązać przyszłości, po prostu forma hobby.

Proszę o rady etc.
Pozdrawiam.

To dziwne. Nie rysować, nie umieć tego robić, ale chcieć kupić tablet z myślą, aby uczyć się na nim rysować kilka lat.
Czy to jest na pewno Twoje hobby?
Przemyśl to dobrze, bo czuję że zapał skończy Ci się za tydzień, a tablet zostanie na gry.

To tak nie działa. Tablet graficzny ma pomóc osobom rysującym. To nie tak że nie potrafisz rysować na papierze, to się nauczysz na tablecie. Nie tędy droga.

Nie będę opisywać sytuacji po prostu spytam, czy dałbym radę nauczyć się rysować na tablecie?

Dałoby, ale nie tędy droga. Całkiem prawdopodobne że będzie tak - kupisz taki tablet, a potem minie Ci chęć na rysowanie. To tak jakby kupować drogi rower na maraton, nie umiejąc jeszcze jeździć.

Tablet za 250zł nie jest aż takim wydatkiem, żebym płakał.

Tablet graficzny za 250zł ?
W sumie ok, a masz oprogramowanie pod to jakieś ?

Sai, ewentualnie Photoshop. W photoshopie siedzę już 2 lata. A Saia ogarniam od 2 tygodni, jest podobny do photoshopa, więc aż tak trudne to nie jest, by się go nauczyć.

To spokojnie możesz spróbować, tylko że początkowo będzie trudniej, gdyż jak sam wspominałeś nie rysowałeś wcześniej na kartce. Może to troche potrwać …

Nie będę się rozpisywać jaki to jestem, nie jestem. Po prostu mi uwierz, że jestem na to gotowy, zdaję sobie z tego sprawę, mam własny rozum, przemyślałem to i podjąłem decyzję, że chciałbym zacząć. Tylko zawsze przed zakupem czegoś czepiam się o szczegóły. Prawdopodobnie za 2 lata będę mógł rysować coś prostego, co nie powoduje krwawienia oczu.

To do dzieła :slight_smile:

Bez problemu może się nauczyć. To zależy jedynie od niego samego.
Ja sama uczyłam się jeszcze myszką, w dodatku kulkową… Takie wtedy były czasy.
A rysować tradycyjnie nie potrafiłam ni w ząb.
Znam wielu grafików, którzy nie są rysownikami. W znaczeniu: tabletem wyczarują wszystko, lecz ołówkiem nie potrafią, albo bardzo słabo.
Także nie można mówić “nie tędy droga”, bo uczenie się to są indywidualne preferencje osobowe.
Każdy ma inaczej.

Dzięki. Takiej odpowiedzi oczekiwałem. Szukałem wcześniej informacji w internecie, ale nie znalazłem informacji, której potrzebowałem w 100%. Jeszcze raz dzięki.

Jakiej szukałeś odpowiedzi? Czy TY nauczysz się rysować? Nikt tego nie wie, bo takie pisanie:

a później[quote=“MartinaNeumayer, post:13, topic:522807”]
bo uczenie się to są indywidualne preferencje osobowe.Każdy ma inaczej.
[/quote]

jest nielogiczne.

A w którym momencie?
Ważne w mej wypowiedzi jest słowo “może”. Nawet bardzo ważne.

Po prostu próbuj i tyle. Chcesz? To to zrobisz :slight_smile:
I się pierdołami nie zrażaj.

“Bez problemu” coś sugeruje jednak i to naprawdę mocno.

A jeśli autor czuje, że chce tablet kupić, to najlepiej to zrobić cokolwiek zostanie napisane w tym temacie.

Tak jak napisałem wcześniej zawsze czepiam się szczegółów przed zakupem. Przyszedłem tutaj po lekkie wskazówki.

Ja tak samo. Lubię wiedzieć, co inni sądzą o danej rzeczy, zanim sama ją kupię :wink: