Czy warto kupić te głośniki?

witam! zastanawiam sie nad kupnem tych głośników: http://allegro.pl/glosniki-5-1-sw-hf5-1 … 35385.html

warto? co o nich sądzicie?

może polecicie coś lepszego w tej samej cenie?

Ja bym ich w życiu nie kupił za taką cenę.

Po pierwsze te głośniki są na rynku od ponad roku i gdy wchodziły kosztowały ok 380zł więc te 350zł za nie teraz to chyba nieporozumienie (na jednym forum ktoś pisał już w maju zeszłego roku że kupił je za 350zł).

Po drugie pisanie że mają one moc 150W to już podchodzi pod manipulację bo pojedyncze głośniczki mają moc 20W a sub mam moc 50W, rzeczywista ich moc to 20W.

A po trzecie pasmo przenoszonych częstotliwości zaczyna się w nich dopiero od 50Hz co jest dla mnie absolutnie nie do przyjęcia.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby łączna moc głośników

wynosiła 150W, i zapewne tak jest, natomiast moc

wbudowanego wzmacniacza to inna sprawa,

choć producent podaje 150W RMS…

Co do pasma przenoszenia, w tej klasie to i tak

bardzo dobry wynik, skoro producent się nie wstydzi i podaje

rzeczywistą wartość, w przeciwieństwie do innych producentów

którzy od tak piszą sobie na pudełku 20Hz-20Khz…

Cena nie jest zła bo i tak trudno wyłuskać coś ciekawszego

w tej kategorii, plastiki logitecha i creativa i tak nie zagrają

lepiej, w każdym razie na ceneo kupisz je nieco taniej…

http://www.ceneo.pl/4741356;0280-0.htm

:smiley:

jarekm26 , liczenie mocy poprzez zsumowanie mocy poszczegulnych głośników to absurd.

To że sobie stoi 5 głośników 20W + sub 50W nie spowoduje że zestaw będzie grać z mocą 150W tylko z mocą 20W tak jak każdy z głośników osobno (suba pomijam bo on ma za zadanie jedynie generowanie drgań przy basach).

a to coś nowego… :smiley:

próbujesz mi wmówić (chyba), że jeden głośnik 20Watowy

zagra z takim samym natęzeniem jak 5 głośników 20watowych

jednocześnie, wydaję mi się że jednak nie, i efekt akustyczny

z 5ciu głośników będzie o wiele lepszy niż z pojedynczego…

to zresztą łatwo zweryfikować nawet w systemie stereo,

odłączając jedną kolumne…

Zobacz na tej stronie masz polecane głośniki http://www.techfanatyk.net/polecane-glosniki-komputerowe-2-0-2-1-5-1/

jarekm26 , to o czym piszesz to zwykłe złudzenie wywołane przez to że przy jednym głośniku dźwięk dobiega do ciebie tylko z jednego kierunku a przy wielu głośnikach dobiega do ciebie z wielu kierunków (pomijam kwestię różnicy między wielokanałowym audio, dwukanałowym stereo a jednokanałowym mono bo to nie ma znaczenia dla określenia mocy).

Mózg ludzki łatwo ulega złudzeniom optycznym i słuchowym czego dowodem są choćby filmy 3D.

Co ciekawe efekt przestrzennego dźwięku można uzyskać nawet na zwykłych słuchawkach stereo gdy odtwarza się odpowiednio nagrany plik audio…

Nie zmienia to faktu że jest to tylko złudzenie bo obraz filmu 3D nadal jest płaski a dźwięk odtwarzany przez zwykłe słuchawki nadal dobiega tylko z 2 kierunków nawet gdy jest odbierany jako przestrzenny.

no tak ale to złudzenie ma pozytywny efekt i o to chodzi… :smiley:

jeżeli wzmacniacz jest wielokanałowy, to nie ma nic złego w zsumowaniu

mocy tego wzmacniacza, i tak to postrzegam, oczywiście pod warunkiem

że ta moc nie jest wyssana z palca (PMPO itp)…

jeżeli chodzi o ten zestaw Geniusa, to raczej nie widze tam żadnych przekłamań,

tym bardziej że wzmacniacz jest cyfrowy w tym modelu, i akurat taka moc jest

tam możliwa, natomiast co do efektywności tych głośników a właściwie kolumnienek,

to jest to raczej nie wiadoma, tam nie ma podanych dB…

Ale ten dolny próg pasma przenoszonych częstotliwości na poziomie 50Hz jak dla mnie jest nie do przyjęcia, co do górnej granicy pasma to nie znalazłem żadnych informacji co mnie tym bardziej odrzuca (czyżby celowo tego nie podawali :wink: ).

Oczywiście zgadzam się z tym co napisał jarekm26 że producenci zestawów głośnikowych często podają parametry wyssane z palca w tym te dotyczące pasma przenoszonych częstotliwości, zgadzam się też że ciężko się spodziewać po małych głośniczkach dobrej jakości dźwięku nawet za tą cenę.

Dlatego osobiście już wolę kupić jakiś używany wzmacniacz i kolumienki od jakieś średniej klasy wieżyczki i to da znacznie lepszą jakość niż zestaw głośnikowy a i wygląda to bardziej profesjonalnie (cena używanego wzmacniacza w dobrym stanie + używanych kolumienek w dobrym stanie to ok 80 - 100zł).

Teraz mam amplituner Denon (ciągła moc wyjściowa: 33W + 33W; 8 ohm, 20Hz ~ 20kHz, THD 0,05%) który dostałem za free oraz kolumienki Panasonic 30W (max moc wejściowa: 60W; moc muzyczna: 30W; 4 ohm) które kupiłem za przysłowiowe “grosze”, oczywiście nie dam we wzmacniaczu max mocy bo kolumny te by tego nie wytrzymały ale na nawet niskim ustawieniu mocy wzmacniacza mam dość dużą głośność i czysty dźwięk.

Warto przeczytać ten artykuł: http://www.tromil.pl/moc-wzmacniacza

Oczywiste jest że te Geniusy nie przetworzą częstotliwości 20Khz, tak

na oko głośniczek przetworzy max 15-16Khz, ALE do filmów i gier

jest to absolutnie wystarczające, i w tym celu jest to produkowane…

:smiley: