Czy warto kupić tę kartę graficzną dla win xp pro?

(Filifera) #1

Poradżcie proszę czy warto zakupić kartę graficzną :

ASUS GF 6200 256Bit 128MB 4NsTV/DVI HDTV BOX TURBO

dla porównania obecnie mam NVidia Geforce FX 5200 /proc Celeron 2.00 GHz.

a zupełnie się na tym nie znam i brak mi doświadczenia i porównania…

(Matiz 12345) #2

zalerzy ile chcesz wydac na karte, chociaz masz celerona 2.0 to tez niezbyt dobry proc, wiec nic dobrego sie wkladac do kompa nieoplaca , lepiej wez jakiegos r9550

“dla win xp pro”?

albo nie rozumiem, albo coś jest nie tak :slight_smile:

winxp pro będzie sobie działał ok nawet z bardzo słabą kartą.

(Szymszejdi) #4

Ground21 nie wiem czemu się dziwisz?

guliwer Napisz do czego Ci ta grafika będzie potrzebna bo tak to trudno powiedzieć

(Filifera) #5

…no właśnie znów wywołałem zdziwienie i nieporozuienie.napisałem, że mam xpeka , że mam celerona 2 gb i kartę gf fx 5200. dlaczego ?

dlatego , iz ktoś kiedyś powiedział ,że komputer będzie na tyle sprawny na ile jest dobra jego najsłabsza część…

karta ma służyć w pracy z grafiką. pracy z fotografią cyfrową. ma dać dobry efekt w oglądaniu filmów. ma dać dobry obraz w grach 3D i nie dawać “kwadratów” i się nie zacinać…

podobno istotne są czy to 128 czy 240 mb. ile megaherców itd itp.a ta karta ma kosztować ok. 150 pln. dlatego rzuciłem pytanie dla znawców…

dziwię się sensowi kupowania mocnych kart graficznych dla windowsa. do gier - tak, ale temat jest sformułowany w ten sposób, jakby to winxp miał być tak grafikożerny jak vista, a sama karta graficzna zmieniona by go udźwignąć.

(Filifera) #7

może masz i racię z sformułowaniem mojego postu…ale nadal nie wiem czy warto…

bo podobno istnieje zalezność chociażby pomiedzy kartą graficzną - jej wydajnością a procesorem i jego możliwościami,

więc jeżeli on już ciągnie xp to ta reszta mówiąc ogólnie jest na grafikę stąd i mój pierwszy post…

"karta ma służyć w pracy z grafiką. pracy z fotografią cyfrową. ma dać dobry efekt w oglądaniu filmów. ma dać dobry obraz w grach 3D i nie dawać “kwadratów” i się nie zacinać… "

jeżeli chcesz żeby te oczekiwania były spełnione w pełni, to musiałbyś kupić jendą z nadroższych kart.

do pracy z grafiką, forografią cyfrową czy oglądania fimów nie trzeba zazwyczaj drogiej karty, ale jeżeli chodzi o gry 3d (szczególnie te najnowsze i przyszłe tytuły) to musisz wydać dużo pieniędzy (czyli tyle, ile teraz kosztuje najszybsza karta, a jest nią którys z GF sie zdaje, bo nawet jeżeli jakaś tańsza karta poradzi sobie dobrze z dzisiejszymi grami, to za chwilę pojawi się gra, która będzie wymagać mocniejszej karty).

(Filifera) #9

jako laik w tzw. grafach dowiedziałem się , że muszę wydać sporo kasy…to i tak już dużo…a może opinie na temat tej karty…

czy to jest tzw “śmieć” czy średni segment czy może mercedes za “zeta”…

(McDracullo) #10

różnica między 128 a 256 jest w kartach z wysokiej półki. Tu wystarczy 128.

Podaj dane karty (chodź pewnie ni jest modowalna):

chipset na jakim jest zbudowana i miejsce zakupu.

Jesli okaże się niemodowalną (obecenie w jednym miejscu w Polsce widziałem modowlaną) to lepiej zainwestować w niedużo droższego radzka 9550.

(Michal Kolatek) #11

A jakie Turbo bo jak Turbo Cash to nie kupuj, podaj model posiadanego zasilacza. 6200 nawet jak ma 64 bity na pamięciach to i tak będzie dużo lepsza od tego FX.

(McDracullo) #12

PS: Podobny temat

(Johny) #13

Głównie do najnowszych gier na kartę grafiki możesz nawet wydać 1000 zł na kartę,jeśli chodzi o obróbkę grafiki w programach poradzi sobie nawet twoja obecna karta,ale nowe gry są nie tylko drogie,ale wymagają super sprzętu,aby pograć na pełnych detalach,rozwój innych części się jakby zatrzymał,procesory ledwo przekraczaja 2 GHz częstotliwości,ale są dwa w jednej obudowie,za to w kartach grafiki są coraz nowsze konstrukcje