Czy warto kupić te książkę do nauki programowania?

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem tej książki do nauki programowania w javie http://olx.pl/oferta/java-wprowadzenie-do-programowania-CID751-IDcLDRw.html#18f901d1e5 .I chciałbym się dowiedzieć czy warto ponieważ książka pochodzi z 2000r.

Nie warto. 16 lat w Javie to przepaść. Pomyśl raczej o kursach w internecie. Taniej i wygodniej.

Książka opisuje JDK 1.2.2, ostatnia wersja to JDK 8u73.

Odpowiedz sobie teraz sam na pytanie czy warto uczyć się czegoś co jest 7 wersji starsze od obecnie używanego. Gdyby była za darmo to może mógłbyś wziąć i ograniczyć się do przeczytania rozdziałów dotyczących samych podstaw programowanie, ale nie w Javie.

Niestety, koledzy trafnie piszą, że właściwie w momencie kupowania nowej książki - jest ona już przestarzała zanim kurier ją przywiezie :wink:

Jeżeli nie miałeś żadnej ksiązki - to tego typu na pewno “fajnie” wprowadzi w świat programowania, podstawy są praktycznie takie same w większości języków programowania…

Ale w dzisiejszym świecie - większość tego co potrzebne znajdziesz w internecie, chociaż z drugiej strony książki (o ile fajnie pisane) potrafią jeszcze bardziej zainteresować programowaniem (- kto z was nie pamięta “gwiazdolotów” z symfonii C++? ;)) ).

Ogólnie polecam kupić jakąś książkę - (nie koniecznie tą z linku) - najlepiej popytaj forumowiczów.

 

Edit:

Sam mam stertę książek i nie bardzo co z nimi zrobić :wink:

Umiesz cokolwiek ? czy jesteś początkujący? Ta książka może Ci się przydać tylko na samym początku, a i tak pewnie na allegro znajdziesz coś nowszego za niewiele więcej. Java 7 i głównie 8 wprowadza wiele nowości, które bardzo ułatwiają bądź są praktycznie wszędzie dziś używane.

A może lepiej zacząć od jakiegoś kursu w necie jak choćby https://www.pluralsight.com/courses/java-fundamentals-language

Dzięki niemu zrozumiałem wskaźniki ;).