Czy warto kupić ten RAM

Witam, chciałem sobie kupić ram Kingston HyperX DDR2 4GB 2x2GB 1066 CL5 do swojego sprzetu, ram kosztuje okolo 200zl, ale moje pytanie brzmi czy warto, czy jakoś troche osiagi kompa sie podniosa? bo ostatnio zauwazylem ze jednak 2gb tto zdecydowanie malo, a niemam pieniedzy na wymiane plyty i ram ddr3 czy cos lepszego, dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Podaj parametry sprzętu, system operacyjny (32/64 bit), oraz do czego głównie używasz komputera?

Bez podania tych informacji niczego konkretnego się nie dowiesz.

jest w opisie moj sprzet, kompa uzywam raczej do wszystkiego, internet, muzyka, filmy, gram tez czasami, moze nie w najnowsze tytuly, np. crysis, pes 2011, starcraft2

Jednego nie rozumiem.Masz 2GB to po co chcesz kupić jeszcze 2x2=4? razem będziesz miał 6?

Przy Twoim użytkowaniu nie odczujesz różnicy,szkoda kasiory.

Jak system 32bit to i tak 6GB nie obsłuży

te ktore mam nie bede uzywac, bo po 1 sa 2 sloty tylko na plycie, po 2 te ktore mam to 667mhz, a te ktore chce kupic to 1066mhz

Nie przepłacaj za 1066,masz pewność 100% że będą z taką częst. chodzić ?

Możesz kupić i 4000Mgz a i tak prawdopodobnie max 800Mhz będą pracować

no wlasnie dlatego nie wiem, i pytam was, bo nie jestem jakos bardzo obeznany w tym, ale dlaczego mialy by nie rpacowac w 1066? skoro tyle podaje producent i moja plyta tez je obsluguje?

Częstotliwość pamięci uzależniona jest od procesora.to tak w skrócie.Musiał byś w biosie posprawdzać dzielniki czy jest opcja podnieść do góry.

Jeśli masz mnożnik x4 to akurat będzie to ok1066,ale…cytat z testów.:

PODSUMOWANIE:

Mogę teraz spokojnie odpowiedzieć na pytanie „Jaka jest różnica pomiędzy pamięciami 800mhz CL4 i 1066mhz CL5” Odpowiedź brzmi: Niewielka i często niezauważalna. Zauważyłem też że by móc skorzystać z dobrodziejstw szybszych Kingstonów trzeba mieć w miarę szybki procesor. Standardowy użytkownik komputera nie zauważy różnicy w ilości FPSów po przesiadce na szybsze pamięci. Potwierdza się to co wiadomo nie od dziś.

no moze i masz racje, ale slyszalem tez kiedys takie opinie jak ze ram nigdy sie nie zmarnuje, a chcialbym troche ulepszyc swoja maszyne, choc pewnie niema o sensu jesli nie zaczne od nowej plyty ;(

Właśnie się zmarnuje bo nowa płyta to DDR3. :slight_smile:

sandall ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.