Czy warto kupić ten tuner?


(Lynxon) #1

Witam.

Niedawno w pewnym piśmie poczytałem test tunerów usb do odbioru tv i zainteresował mnie zwycięzca tego testu tuner Not Only TV LV5HD http://www.agito.pl/tunery-tv/lifeview-lv5hd-hybrid-tv-usb-box.0.361836.html

Poczytałem ostatnio o nim w internecie i niestety sporo jest negatywnych opinii (w tym na oprogramowanie, przegrzewanie czy jakości telewizji analogowej).

Mieszkam 35 km od nadajnika, póki co nadaje tutaj tylko telewizja analogowa (cyfrowa ma być dużo później), ale z odbiorem tv analogowej na zwykłym telewizorze nie mam problemów, nie wiem jak to by było w przypadku tego tunera.

Miałem w zamiarze podłączyć ten tuner do normalnej anteny siatkowej (zewnętrznej) wspomaganej przez zasilacz i póki co odbierać tylko analogową telewizję. A z oprogramowania korzystać pod systemem Vista 64bit.

Czy ktoś miał do czynienia z tym tunerem? Warto go kupić? Jak jest z odbiorem telewizji i czy sprawia tak dużo problemów jak niektórzy piszą?? Czy może poszukać jakiś tunerów wewnętrznych? (korzystam z komputera stacjonarnego)

Proszę o pomoc i pozdrawiam.


(DarkPeter) #2

Tuner całkiem niezły, ale do odbioru lepiej użyć lepszej anteny niż siatkowa bo sygnał możesz mieć za słaby.

np.

http://www.okazje.info.pl/okazja/sprzet … x1000.html