Czy warto kupić to PS3?

link do kupna http://www.mediamarkt.pl/bielsko-biala/konsola-sony-playstation-3-12-gb-r-chassis,id-979539

aha i do tego chciałbym dokupić GTA V (tak wiem o premierze na PS4 i PC)

Czy warto?, do kupna jeszcze daleko ale chciałbym wiedzieć.

Moja opinia:

Warto kupić PS3, ponieważ masz do wyboru naprawdę dobrą konsolę i mnóstwo gier. Na PS4 gier jest narazie nie dużo, więc wybór jest mniejszy. 

 

Link nie działa.

 

A szukałeś taniej Playstation 3?

Da się kupić taniej.

 

Nie traktuj tego oczywiście jak kryptoreklamę - osobiście kupiłem w listopadzie 2013 roku, właśnie PS3 Super Slim 12GB na Allegro za… 650 zł z darmową wysyłką (czyli po ludzku, kurier był już wliczony w cenę). Sieć Morele (i tu nie ma kryptoreklamy, po prostu podpowiadam - może warto sprawdzić).

 

Plus - od razu dokup sobie dysk twardy i sanki do dysku (albo zrób a’la sanki pod dysk sam, choćby podkładając coś zastępczego). Na tych 12GB nie uciągniesz, gdyż niemal żadnej konkretnej gry z PS Store nie zainstalujesz. Takie 12GB co najwyżej spisuje się tylko, kiedy chcesz grać wyłącznie z płyt, instalować tylko kiedy to niezbędne i w sumie nie korzystać z dystrybucji cyfrowej. No i usuwanie czegoś większego z tego 12GB flasha trwa wieki (np. dema gry)…

Super Slim to najgorsze co może być z PS3. Poluj na zwykłą Slim lub Fat. 

ale czy to będzie kosztować wszystko mniej niż 1000zl aha i mam dysk 1tb(czy się zda?) i kupię na allegro ’ jak mówiliście

ja mimo wszystko polecam Xboxa 360,

porządny i dobrze leżący w dłoni pad, naprawdę sporo gier, ponad 20 niezłych aplikacji w tym Youtube, Red Bull TV, Deezer

w życiu nie zamienie tej konsoli na PS3

@up

 

I kupowanie Xbox Live dziękuję każdemu kto lubi płacić jeszcze dodatkowy abonament za dostęp do własnego neta :wink:

 

Tak i nie, bo sprzęt technicznie jest ten sam co w każdym PS3. Zgodnie tylko z tradycją Slimów - zminiaturyzowany (od czasu premiery choćby procesor Cell przechodził z 90 nm do 45 nm), spadł pobór mocy a całość jest 20% mniejsza i 25% lżejsza od poprzednich slimów. Więc technicznie - jest lepiej.

 

Dodatkowo przestaje istnieć problem z łykaniem płyt przy zepsutym mechanizmie napędu, co mogło się zdarzyć jak każda usterka. W poprzednich PS3 płytka była wsuwana do środka konsoli, tu zaś napęd jest przykryty klapką jak choćby w PS2 Slim. Jeśli napęd się psuje - to przynajmniej nie ma jak łyknąć płytki, odsuwamy klapkę napędu i wyjmujemy płytkę.

 

No i tak naprawdę różnicy nie ma, bo jak ma dysk - to bez różnicy czy PS3 Super Slim z 500GB, czy PS3 Slim 500GB. Kupując też ze sklepu Super Slim ma przynajmniej gwarancję - najczęściej na rok, ale to lepsze niż Slim z Allegro od kogoś, bez gwarancji.

 

Są jednak minusy PS3 Super Slim - odblaskowe paski plastiku z frontu i tyłu są zrobione z tak lipnego materiału, że chyba nawet pyłki z powietrza są w stanie go zarysować. Dotknie się odblasku paznokciem, niechcący przesunie palec i już rysy (nawet moja ściereczka do okularów, która nigdy nie zrobiła ryski na szkłach, tu robiła mikro rysy!). Choć moje PS3 Super Slim stało grzecznie, to jakimś cudem tył był porysowany - chyba nawet przeciągnięcie kabla po błyszczącym plastiku powoduje rysy, no lipa kompletna. Stąd miałem jeszcze folie ochronne na tablet, zatem pokroiłem je na wymiar tych odblasków na front i tył, i przykleiłem w tych miejscach. Zwyczajnie po 2 tygodniach konsola na odblaskach - bez ochrony wyglądała jak półroczna :-x  Plastik w tych miejscach jest po prostu bardziej tandetny niż odpustowe zabawki z plastiku za 3zł.

 

Jako, że napęd jest teraz od góry konsoli przykrywany nasuwaną klapką, to jest też słyszalna jego praca. Niemniej tak samo było w pierwszym PSX czy PS2 serii Slim, zatem to nic nowego.

 

 

 

Sumując - to minusem tak naprawdę, naprawdę - jest tylko niesamowicie tandetny plastik, który został użyty do odblaskowych elementów na froncie i tyle konsoli. Napęd też nieco słychać, ale tragedii nie ma i to samo przerabialiśmy wcześniej z konsolami.

oczywiscie ze warto jest dużo gier i granie w sieći jest za darmo. ale jest już ps4 i to jest przyszłość ale aktualnie mało gier.