Czy warto kupić XBOX'a One?

Cześć, dobry wieczór. Ostatnio przeglądając facebooka natrafiam na coraz więcej postów “xklocka czy PS4?!?!”. Przeczytałem trochę argumentów za, przeciw oraz sam nad tym się trochę zastanowiłem i myślę, czy nie wymienić mojego obecnego PS4 z grami i padem na jakiegoś XONE z gierkami i (najczęściej z 2 padami), jak myślicie? Generalnie to co z exclusive przegrałem to moje (Beyond 2 Souls Uncharted jakieś Hewi Rejny, Infamous, no ogólnie trochę poprzechodzilem już exow i jakoś się nie hajpuje na nowe tytuły, bo i tak w przyszłym roku będę musiał sprzedać tą konsole (nie ważne dlaczego, po prostu będę musiał. Do XBOXA ciągną mnie też tańsze gry, często o wiele, na które czasami nie mogłem sobie pozwolić na PS4 bo nie miałem kasy. Hypeuje mnie też wsteczna kompatybilność co = tańsze gry i pogranie w klasyki jak np. RDR. Podoba mi się też to, że w XBOX Gold są fajniejsze i jest więcej gier AAA, a nie indyków, ale co uważam za najważniejsze i najbardziej mnie jaka to EA Access co też = tańsze gry xD. Oczywiście jak wymienić na X’a to tylko z conajmniej kilkoma gierkami i padami. Generalnie nie mam za dobrego PC’ta na gierki z Xboxa, więc nie dla mnie ten argument.
Dziękuję za odpowiedź

Jako użytkownik konsoli Xbox One S od paru miesięcy, mogę się wypowiedzieć. Posiadałem PSX, PS2, PS3, PSP oraz PS Vita - więc dlaczego wybrałem Xbox One?

Powód jest prosty - kompatybilność wsteczna, która jest w standardzie. Katalog gier z Xbox360 stale się powiększa, a niedługo dojdzie kompatybilność z pierwszą konsolą Xbox. Niestety Sony nie posiada czegoś takiego. Gry w kompatybilności działają bardzo dobrze, praktycznie nie odczuwa się różnic. Właśnie kompatybilnością wsteczną, kupił mnie Microsoft w tej generacji. Wybacz Sony…
Starsze tytuły z XONE również nie są drogie, a nowsze gry mające z 2 lata, można kupić w folii i po 50zł.
Dodatkowo Xbox Live, gdzie gry bywają dość dobre. Jest jeszcze usługa Xbox Game Pass, gdzie można kupić abonament np. na miesiąc, a w zamian dostaje się dostęp do całego katalogu gier. W Sklepie są cotygodniowe wyprzedaże gier. Nic tylko ściągać i grać :slight_smile:

Idąc dalej - gamepad jest bardzo wygodny, naprawdę. Nie rusza mnie kompletnie wojna na rozdzielczość oraz ilość fps. Grając nie myślę czy to 900p, albo 1080p, po prostu gram. Konsola nie jest również tak słaba, jak gracze mówią. Różnice w stosunku do PS4 wcale nie są takie duże. Jako osoba, która używała konsol Sony od pierwszego PlayStation, nie żałuję zakupu Xbox One.

Prawda, różnice w wydajności są marginalne, co do pada to jest on na pewno 100x ładniejszy, o Xbox game pass nie słyszałem, ale jest to kolejny argument który mnie kupuje :smiley:

Xbox Game Pass - płacisz 29zł za 1 miesiąc i masz dostęp do ponad 100 gier, a katalog cały czas się rozrasta (jedyne ograniczenie - Twój wolny czas + ilość miejsca na dysku). Dodatkowo darmowy okres testowy na 14 dni. Masz tam niezłe gry - Halo, seria Metro, Resident Evil, Bioshocki oraz inne gry z X360. Więcej na: https://www.xbox.com/pl-PL/games/xbox-game-pass

Serio - zawsze miałem PlayStation, ale Xbox One jest naprawdę niezły. Wystarczy przestać słuchać, że to “cienka konsola”, że brakuje exów itd. Jest naprawdę w porządku.

Można wiedzieć, czy trzeba płacić za to kartą kredytową? Bo niestety takowej nie posiadam :confused:

Używam PayPala jako środka płatności. Przy zakupach w Sklepie, pieniądze ściąga bezpośrednio stamtąd. Wygodnie i bez podpinania bezpośrednio karty.

Szkoda, a co sądzisz o kupowaniu takowych na allegro ?

Nie korzystałem w przypadku Xboksa. Ale zawsze można kupić kody w sklepie (zdrapki). Nie wiem również jak miałbyś Ty, ale ja z konsolą dostałem Golda na pół roku :slight_smile:

Dziękuję bardzo

juz przy pojawieniu sie x360 wiedziałem ze to jest przyszłość z dwóch jakze prostych przyczyn uzytkownika nie posiadajacego wiedzy technicznej - komfort (pad jest milion razy wygodniejszy) oraz wygodny interfejs przejrzysty w kazdym detalu , tez niedługo zmieniam na xone i szczerze nie moge sie doczekac

Też warto napomnieć iż konsola posiada odtwarzacz Blu-ray Ultra HD. Chociaż by z tego powodu jest warta kupna! Pozdrawiam

a jak wygląda sprawa Xbox One S + Kinect? czy wystarczy kontroler po prostu przerobić (widziałem takie aukcje na allegro) i wszystko będzie śmigać bez problemów?

Moim zdaniem nie warto, chyba że nie masz dobrego PC.
Obecnie warto mieć PS4 dla exów i PC do multiplatformowych gier bo 30 klatek bardzo boli jeśli raz grasz na jednej a raz na drugiej platformie.
Konsole raczej pójdą w 4k i marną płynność dlatego tylko warto na nich grać w mocne tytuły na wyłączność.

Ja bym czekał na kolejną generacje :stuck_out_tongue: Ale to ja xD

Pójdą w 4k lub VR więc i tak kto bardziej ceni płynność będzie grał na PC.