Czy warto kupić?

Co sądzicie o takim zasilaczu jak Switching LC B300ATX ???

A czy to jest sprawdzona gotowa do zastosowania porada ??

:arrow: Problemy

Masz napisane u góry pod Twoim tematem, po prawej stronie od przycisków: NOWY TEMAT ODPOWIEDŹ Forum dobreprogramy.pl Strona Główna -> Problemy

Moderator fiesta też Ci odpowiedział na to pytanie i wskazał gdzie przenosi posta: A czy to jest sprawdzona gotowa do zastosowania porada ?? -> Problemy

Więc jest w: … PROBLEMY

zasilacz spoko tylko troche słaby gdybyś chciał mega sprzęt do niego podpiąć…gdy pytasz o zasilacz powinienes napisać konfigurację sprzętu by dobrać odpowiedni i ocenić czy pasuje…:slight_smile:

Porównaj i poczytaj:

http://twojepc.pl/artykuly.php?id=mocne … a_strona=1

http://sklep.benchmark.pl/katalog_378.html

Tak sięskaład JN że na żadnej z tych stron nie mam mojego zasilacza:(

jak niema funkcji PFC - Power Factor Correction to zdecydowanie odradzam, sama mialam firmowy drogi zasilacz i co z tego

zwykle zasilki niemaja tej funkcji czyli w skrocie

(korekcji: napiec, znieksztalcen mocy)

a ich normy bledow sa wyzsze niz te podane zawsze

na tabliczce znamionowej zasilacza ,moze do zwyklego dzialania systemu sa OK ale do OC - odpada; tylko z PFC

PFC - Power Factor Correction - spełnia wymogi juz standardu dotyczacego zniekształcen mocy, dzieki temu zasilacz trzyma napiecia

przez wbudowana autokorekcje.

zabezpieczenia uzyte w tym standardzie to:

OVP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim napieciem)

UVP (zabezpieczenie przed zbyt niskim napieciem)

OLP (zabezpieczenie przed przeciazeniem)

OTP (zabezpieczenie przed przegrzaniem)

OCP (zabezpieczenie przed zbyt wysokim pradem)

SCP (zabezpieczenie przeciw zwarciowe)

a, predkosc wiatraka/ow uzytych w tych zasilaczach dostosowywana jest zazwyczaj do temperatury (autom./skokowy czujnik obr.)

jedne z najlepszych na rynku zasilaczy z tym standardem to

Tagan, LEVICOM, CHIEFTEC, Topower itd. z tanszych .ale w wydajnosci stojacych na rowni to

Q-TEC, NeoTEC, Foxconn

jak dla mnie do OC 400W zasilacz to min. na dzis

taki np. Pentium 4 3,2GHz pobiera powyzej 100W, pomysl gdy zaczniesz go podkrecac hehe

zreszta zobacz na KALKULATOR MOCY PC ile ci potrzeba W

http://www.jscustompcs.com/power_supply

mam pytanie kolega wymienił sobie sprzęt a pozostawił zasilacz, jego problemem jest wyłanczający się komputer przy grach lub przy dłuższym działaniu kompa czy zasilacz w tym przypadku może być powodem ???

Kamaa dobre pytanie!! Sam jestem ciekawy?? A tak przy okazji to jak wyjmęzasilacz z kompa i podłączę go do kontaktu to powinien działać?? (dziwne pytanie co??)

Zasilacz może być powodem.

A procesor mu się nie przegrzewa?

ODP.TAK jesli zasilacz jest typu low-end czyli z niższej pólki cenowej a do tego troche już przeszedł to zdecydowanie tak.Podaj specyfikacje zasilacza oraz jakie podzespoły ma kolega w kompie powiem więcej wtedy :slight_smile:

ODP. Nie,jesli go odłaczysz całkowicie od płyty głownej wtedy go napewno nie właczysz,newet jesli bedzie podłaczony do kontaktu

OTy z topca skasowane ( w tym i moje uwagi moderatorskie :lol: )

sprzęt jest nastepujący, czy dobór sprzętu moze być powodem wyłanczającego się sprzętu:

Abit AN7 nForce2 Ultra

Geforce Ati Radeon 9550 extreme limited edition 128mb ddr ; częstotliwość rdzenia : 400 Mhz częstotliwość pamięci : 600 Mhz

Procesor Amd Athlon XP (rdzeń barton) 2800+ 2083mhz

2xKinstom CL3 256Mb (praca w dual chanel)

Western Digital Caviar 80gb 7200ob/s

Dwie nagrywarki cd-rw: Teac 8x4x8 (ta zawsze mruga lekko w rytm dysku twardego pomimo tego ze nie ma plytki w srodku), Liteon 52x24x52

Zasilacz Modecom ATX-350GTF PFC