Czy warto kupować Dysk Seagate 160GB?

Zamierzam kupić dysk Seagate 160GB, 8MB na cache, 7200rpm, UDMA 100 - i wacham się czy będzie to dobra decyzja z mojej strony. Nie orientuję się dobrze na dyskach ale czytałem trochę opini na temat tego dysku i wiem że niektóre osoby nie są z niego zadowolonę - ponieważ znikały im partycje, co staowi głąwną barierę przed kupnem przeze mnie tego dysku. I wogle czy będzie on współpracował z moją płytą (biosem) Jestem młodzikiem na tym forum, więc przepraszam jeżli powtórzę topic.

Prosze o pomoc :cry:

Miałem 2 sygate’y, jeden ma 20GB 5200ob/min chodzi juz 6 lat i jest spox. Potem kupiłem drugi komputer tutaj wybrałem ponownie sygate 40GB IV Barracuda 7200obr/min pochodził 2 lata i sie klastry posypały ale w sumie mozna go jeszcze uzywac. Po tym postanowiłem kupic Samsunga 160GB, 8mb cache, 7200 i gwarancje mam na 3 lata, sygate daje rok a cena podobna wię dlaczego nie dać mu szansy. Pozatym fajnie chrupie jak moj sygate 20GB wiec spodziewam sie ze bedzie chodził. Ogólnie byłem zadowolony z sygate’a ale skoro inna firma daje mi 3 lata gwarancji to wole wybrać lepszego a dziś chyba nie ma az takiej roznicy jesli chodzi o jakość, wszyscy producenci dbaja o jakosc, jedynie moze ci sie trafic feler.

pozdrawiam

wejdz sobie na http://www.sferis.com.pl , tam są bardzo tanie rzeczy które napewno cie zafascynują - dużą uwage zwracają tanie dyski i również tańsze niż w innych sklepach karty graficzne :stuck_out_tongue: hehe a jak potrzebujesz akurat taki dysk o pojemnoci 160 gb to kup :stuck_out_tongue: ale to troszke chyba za dużo :smiley:

no może być z tym problem… dokładnie się na tym nie znam, ale twoja płyta może sobie nie poradzić z takim molochem bo jest troszku… wiekowa :wink:

podzielam zdanie DUCHA raczej napewno bedzie problem po stonie płyty i napewno zasilacza przy tak duzym dysku

zawsze możesz dokupić osobny kontroler dysków(choć to się wogóle nie opłaca), możesz również zrobić przesiadkę na linuksa(tam nie ma problemów z dużymi dyskami), najlepszym rozwiązaniem będzie jednak zmiana płyty głównej na nową. a jeżeli chodzi o dysk to odradzam segate, ich żywotność jest conajmniej podejżana. polecam samsunga, obecna seria jest bardzo dobra i mało awaryjna i masz oczywiście trzy lata gwarancji.

chciałbym powiedziec ze jezeli komus sypia sie klastry z dyku to niekoniecznie jest to wina producenta., fakt faktem dyski SAmsunga czesto sie psuły. JA sam mam 2 WD caviary jeden 20GB i 5 rok ciagnie a cichy ze niewiem drugi 160GB SATA 5-roku tez super.

Ale jesli ktos nieumie kozystac z kompa to znaczy kopie w niego lub doznaje czestwo zstrzasów, lub zły zasilacz i napiecie niejest adekwatne do potrzebnego to faktycznie dysk bardzo szybko padnie.

Dyski Seagate są jak wiadomo jednymi z najlepszych, ale z każdym może być problem. Z płytą współpracował napewno będzie, ale może nie wykrywać go całego. Będziesz musiał zrobić aktualizację biosu i sformatować dysk od nowa, lub prostrzy sposób - użyć programu Partition Magic 8 i przeznaczyć wole miejsce na daną partycję. Ja miałem ze swoim taki progrem. Mam dysk 400GB i z tego nie wykrywał mi 270GB. W programie Partition Magic mogłem przełożyć wolne miejsce na daną partycję i jest OK :).

Kret to seagte mi sie sypnał, samsung jest ok, ale tak jak mowisz nie obchodziłem sie z nim łagodnie a to dlatego ze podrózowałem z nim z anglii do poslki i kopiowałem w polsce, trzymajac go pionowo(wiem ze źle) i wiem ze w ten sposób mógł sie zepsuć, ale nie kopałem w niego:)

a co myślicie o 120GB - czy taki dysk będzie działał prawidłowo z moją płytą ii zasilaczem (250W)? a wogle znacię jakąć stronę gdzie moge sprawdzić jakie dyski obsługuje moja płyta lub wiecie jakiego zasilacza potrzebuje ten dysk (120 lub 160)???

Dzięki z góry

kup sobie lepiej dwie 80 i zgraj je z soba bedziesz mial szybciej i taniej :wink:

no nie wiem czy będzie taniej, 120 (seagat’a) kosztuje około 300zł a 160 około 350zł. za dwie 80 zapłaciłbym dużo więcej. Teraz jestem bardziej przekonany do 120GB a najlepsza firma to chyba Samsug - bo oferuje najdłuższy okres gwarancji. Sam już nie wiem. Zamierzam zmienić sprzęt na nowszy - ale nie teraz (koszty). Chciałbym kożystać z dysku który będzie działał na starym sprzęcie dopuki nie kupię nowej płyty, ramy, procka i zasilacza. Czekam na propozycje dobrych dysków o pojemności 120GB. Dziękuję z góry:)

mowisz o RAID 0 ??

raczej jego płyta nieobsługuje RAID a kupowanie 2 dyskow bez mozliwosci spiecia w RAID na dodatek 80GB zamaist jednej 120 jest bez sensu, kasa w błoto, no i przy takim zasilaczu to miałbym obawy bo dfyski sa podatne na zmiany napiecia

:frowning: :frowning:

nie bralem pod uwage jego podpisy heheh :wink: ale jesli tak jest to kup dobry hdd a pozniej płyte :wink: - zartuje oczywiscie