Czy warto kupować płytę główną z zintegrowaną grafiką?

Witam:) Za niedługo mam zamiar wymienic kilka cześci w obecnym kompie (Intel Celeron 800, Płyta Mercury KOB 815 ep SFX. Kingston SDRAM 256, Riva TNT2 64 32MB). Niestety nie mam zbyt dużo kasy koło 600:/ Ale to i tak co bym nie złożył będzie lepsze od tego zasłużonego zabytku;) Moje pytanie to czy warto kupować płytę główną z zintegtrowaną grafiką (trochre zaoszczędzę) ostatnio trafiłem na płytę ASROCK Alive NF4G DVInForce C51G VGAs AM2 oraz na http://www.proline.pl/shop.php?prodid=A … VENF6G-DVI jak myślicie może byc?? do tego Sempron 64 3200+ Manila AM2 BOX i do tego DDR2 512MB PC2-5300 (667MHz) i wszytsko zamknie sie w 600:)

I jesazcze pytanie czy ta płyta wejdzie do mojej obudwoy ATX. Niby to jest micro ATX ale chyba powinna wejść??

Dzięki z góra za jakies podpowiedzi

pozdrawiam

Biostar TForce GF 6100 250 zł

Goodram DDR2 667 MHz 512 Mb 190

Sempron lub Athlon 3000+

u mnie nie trzyma jedna śrubka, a jak by co na na Biostarze jest przycisk odpalenia i resetu (ale tego nie trzeba używać płyta jest stabilna)

Jaki masz zasilacz?

Osobiście poleciłbym Ci AsRock ALiveNF4G-DVI GeForce 6100 (DVI)

te same parametry co ty wymieniłeś, tylko że posiada na pokładzie 2 IDE, 2 USB wiecej na gold pinach + wyjscie DVI z integry a droższa jest o całe…3zl :o

a mikro ATX bezproblemowo zmieścisz w budzie ATX

ta płyta jest po prostu krótsza ale szerokosc ma standardowa

A no i zasilacz jeszcze musze dokupić ale to wydatek koło 60 zł więc jakoś przeżyje:)

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Tylko nie skuś się na żadne Feel`y

Fortron 350W THA-P lub MDN® - allegro ~60zł

co w niej takiedo dobrego?

asrock?;/ badziew na wieki wieków…

zdecydowanie to

pokazalem tylko alternatywe

a ja mam pewną dozę zaufania do Asrocka, z doświadczenia wynika, chcesz wiedziec jaka to na pw Ci powiem

a ja bym nie kupował Płyty z kartą zintegrowaną. Polecałbym raczej GF

ja wiem jaka, nazywa się asrock dualsata s.939 nie mam ochoty o tym dywagować, dla mnie asrock to lowend i tyle ;/ i kiepski na dodatek…

a goodram 512MB dostaniesz za 175 zł w http://www.morele.net :stuck_out_tongue:

kiepską alternatywę. Może masz inną?