Czy warto kupować taki komputer?

Zatem pewnie jeszcze Northwood. Prescottom wystarczyło namniejsze obciążenie by wentylator turbinowy startował niczym odrzutowiec. O ile oczywiście był niezbyt zużyty albo ktoś nie dorzucił np. dedykowanej grafiki wydzielajacej więcej ciepła - wtedy wył cały czas. Znany problem opisany na forach. Za dużo ciepła, zbyt mała obudowa, za słabe chłodzenie. Aaa, no i dochodziły problemy z detekcją klawiatur USB przez BIOS (a złącz PS/2 brak).

Fakt, dziwienie się nic tu nie pomoże. Można za to unikać tych procków, po co przepłacać za prąd i męczyć się z dodatkowym podgrzewaniem? O braku dedykowanej grafiki wspomniałem w kontekście zużycia prądu, nie kosztów produkcji zestawu. Każdy kto ma watomierz mierzący moc czynną wie, że prawie 200 W uzyskane w desktopie z marną integrą Intela to kosmicznie wysoka wartość, szczególnie jak na tryb 2D.

Słusznie zauważyłeś. To wynik porozumienia w ramach którego Intel zapłacił Dellowi, HP i IBM parę miliardów $ w zamian za nieużywanie przez nich procków AMD. Stara sprawa sprawa, polecam poguglować.

Prescott. No miał taką obudowę - ślimaka i wiatraczek taki dziwny z wieloma łopatkami, zasysał powietrze od góry, wypychał otworem tego ślimaka na zewnątrz obudowy. Ale chodził ok, dmuchał mocno tylko na starcie.

Wiesz jak googleałem za komputerami markowymi komputerami AMD.

Znalazłem Siemensa - cena jest faktycznie dobra jak za taki sprzęt, ale jakoś ta marka mi nie podchodzi.

A tutaj Dell 740 z AMD - niby mało GHz, ale AMD tak miało a jakoś nie ustępowało P4. Jednak się da znaleźć ale b.mało ich.

Daj znać jak już kupisz i jakie rozwiązanie wybrałeś

Tutaj was wszystkich zaskoczę :smiley: nic z Allegro, bo odkupiłem od kumpla z Gimnazjum komputer, niezbyt szaleje, ale zawsze coś, a jak juz pisałem, ja nic wielkiego nie potrzebuję. Wystarczy Pentium 4 2,6 GHz, 1 GB RAM i Radeon 9550. :slight_smile: chciał tylko 200 zł, więc jak w moim mniemaniu opłacało się, ale dzięki Wam wszystkim za pomoc i zainteresowanie tematem. Pozdrawiam.