Czy warto łączyć karty w CrossFireX?

Witam :slight_smile: Mam mały dylemat, ponieważ nie wiem czy warto łączyć dwie karty graficzne Gigabyte HD 6770 połączeniem CrossFireX, mam już jeden egzemplarz tej karty i nie wiem czy warto dokonać tego “zabiegu” i kupować jeszcze jeden egzemplarz tej karty, dlatego proszę o jakieś wskazówki czy warto, czy to coś da itd. :slight_smile:

Z góry dziękuje :smiley:

Moim zdaniem się nie opłaca - słaba karta, jeżeli chcesz wydajności to lepiej sprzedać to, co masz, dołożyć i kupić coś wydajnego. Dlaczego? Duży pobór prądu, więcej ciepła, mikroprzycięcia, nie każda gra obsługuje. Chyba, że możesz wyrwać bardzo okazyjnie kartę, to wtedy można by się zastanawiać :>

Zgodzę się z kolegą wyżej, jeżeli jakaś okazyjna oferta to jak najbardziej a jak nie to lepiej kupić jedną lepszą kartę niż 2 słabe.

A jaką byście mi radzili kupić w miarę ludzkiej cenie, nie takie co mają kosmiczne ceny :smiley:

Zależy co jest dla Ciebie kosmiczną ceną - dla jednych to 50 złotych, dla innych 5 milionów.

Podaj maxymalną kwotę za którą chcesz kupić kartę.

za 50 zł nie kupie porządnej karty :smiley: no tak z 400-450, coś w tych gabarytach :slight_smile:

W crossfire dostaje się co najwyżej 50% mocy i tak 2 karty po przykładowo 1000pk razem dają 1500. Karta co ma 2000pk będzie praktycznie zawsze tańsza od zestawu crossfire z taką samą ilością pk. Co do kwoty, to 6770 nowy tyle kosztuje. Jak sprzedasz jako używany za 300 to będziesz już miał 700-750 na coś fajniejszego:). Wydaje mi się, ze wydajność 7770 będzie podobna co crosfire 6770x2 a nie będzie bolączek 2ch kart graficznych. No i nowoczesne technologie w 7770 też są fajne :slight_smile:

To lepiej poczekać trochę, bo z tego co wiem to karty potaniały, więc i obniżki teoretycznie się powinny i u nas pokazać, po zatem na horyzoncie reszta Keplerów - więc poczekaj jeszcze :wink:

CrossFire nie zawsze działa tak jak byśmy chcieli więc według mnie się nie opłaca (chyba, że komuś zależy na wynikach w benchmarkach ;)).