Czy Warto na tym sprzęcie instalować Win7 ultimate 64 bit

Mój komputer to

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I945GMF

CPUID: nazwa procesora Intel® Pentium® D CPU 2.80GHz

RAM: 2 GB w przyszłości 3 GB GB DDR2 667 Mhz

karta 9800GT 512 mb gddr3 256 bit gigabyte

I to moje pytanie czy warto instalować windows 7 ultimate 64 bit ?

wydaje mi się że tak w koncu 64 bity mogą wykorzystać w pełni tą technologie a programów na 64 bity jest coraz wiecej wiec wydaje mi się że tak . ale chciałbym też poznać zdanie innych;]

Nie ponieważ 64bit ma sens jak masz więcej niż 3 gb ram bez tego nic nie zyskasz procek jak i grafika będą działać niemal tak samo na 32 jak i 64 bitach.

No skoro stać Cię na zakup Win 7 w wersji Ultimate, więc może też i postaraj się o więcej ramu…

ja nie pytam was o to czy mnei stać bo system dostalem za darmo;] od dobrego znajomego. mam oryginalny windows 7 i xpek i pytam was czy warto ;] mozę ktoś normalny odpowie na pyt. A 64 bity nie instaluje się tylko po to żeby obsłużyć wiecej ramu. Dlatego pytam kogoś bardziej obeznanego bo widze co niektórzy tu wiedza wiecej niż trzeba;]

Dodane sobota, 30 czerwca 2012, 15:32

z tego co wiem proesor jest w stanie obsłużyć 64 instrukcje jednoczesnie dziek iczemu powinien działać szybciej o 100% oczywiscie tak nei jest bo aplikacje nie są idealnie napisane do tego stopnia żeby tak było ale teraz jest coraz wiecej aplikacji na 64 bity i wydaje mi się że jest sens ale chcem jescze zapytać kilku fachowców czy naprawde warto.

Dodane sobota, 30 czerwca 2012, 15:40

i niewiem czy wiecie ale podobno na win7 64 bit jest mniej wirusów niż na xp;]

Co mają wirusy do tematu? fachowcuuuu ? Masz za mało ramu, 7 ultimate, z miejsca bierze 1GB zostaje ci 1GB, co na tym będzie robił to nie wiem. Tak w ogóle śmierdzi mi tu piractwem. Dostałeś od kolegi? Pewnie wersje OEM co wiąże się z łamaniem już licencji.

jest to boxowa wersja tylko że eng ale przecież można laegalnie pobrać wersje pl z windows update boshi nie chcialem na nikogo najeżdzać tylko człowiek sie coś zapyta a odp kompeltnie na inne pytanie tak więc też wyszedłem troche poza temat

Jeżeli masz XP, to an tym sprzęcie pozostałbym przy nim. Nie ma sensu instalować żadnego nowszego, bo i tak nie wykorzystasz jego możliwości, a dla wyglądu jak dla mnie mija się to z celem.