Czy warto odnawiać stare samochody?


(stanek.94) #1

Witam :slight_smile: Czy ktoś tu na forum interesuje się samochodami? nie wiecie moze czy opłaca się kupić jakiś stary samochód i odnowić tapicerkę, pozbyć się rdzy i odmalować? Tak żeby efekt końcowy był mniej wiecej taki?:

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/volk ... 34261.html

http://otomoto.forumsamochodowe.pl/volk ... 55549.html


(MiL-) #2

Przede wszystkim trzeba to lubić i mieć o tym pojęcie. Sam bym tak robił gdybym miał więcej czasu.


(Kylek) #3

Na pewno to świetne uczucie mieć stare odpicowane auto. Jeden facet u mnie na osiedlu ma starego Chevroleta, którym solidnie się zaopiekował. Odpowiadając na Twoje pytanie, stanek.94 powiem Ci, że aby kupić stare auto i je odpicować nie stosując tzw. wiejskiego tunningu musisz mieć:

  • mnóstwo czasu,

  • ogromną motywację,

  • wiedzę na temat danego auta,

  • zdolności "dłubatorskie" :slight_smile:

  • własny garaż,

  • sporo kasy.

Wbrew pozorom doprowadzenie starego auta do porządnego stanu nie jest takie proste. Facet, o którym wspomniałem na początku (ten od Chevy) dłubał przy swoim aucie z rok, zanim wyjechał nim na ulicę. Jego pech jest taki, że mieszka w takim burackim mieście jak moje i chyba nikt, poza mną, nie docenia tego samochodu i pracy, którą w niego włożył (każdy tylko szpanuje Audi i starymi BMW). Kasa będzie Ci potrzebna w sporych ilościach - samo kompletne malowanie auta to wydatek koło 3000 (może więcej, w zależności od auta i rodzaju lakieru).


(roobal) #4

Jeśli masz taką pasję i wystarczająco pieniędzy, to napewno jest to duża satysfakcja jeździć takim samochodem, ale wydaje mi się, że taniej wyjdzie kupić jednak nowy lub rocznikowo młody samochód.


(Aldonakowalkowska) #5

To świetna sprawa, ale przede wszystkim potrzebne są duże pieniądze. To troche taka skarbonka, ale jesli zawsze marzyłeś o takim satrym autku to na pewno warto. Poza tym jak odremontujesz takie autko, to np możesz na nim zarabiac, wypozyczając do ślubów :slight_smile: