Czy warto poznać C#

Chyba nie aż tak mikro, żeby poszedł na 8bitowym mikrokontrolerze z 512B RAM.

Tak, tak, o netduino mi chodziło. Pokiełbasiłem kompletnie.

Tyle że nie widzę by foreste pisał na jakim AVR uważa pisanie w C# za ok (pierwszy post). Jego ostatnia wypowiedź z kolei nie wspomina o C#. Rozumiem, że Wy je łączycie (Ty i Airborn), ja niespecjalnie widzę powód (może poza tytułem wątku, ale sami już dawno nie prowadzimy tu rozmowy o sensie poznawania C#).

A jak inaczej interpretować te dwa posty?

czy-warto-poznac-t450650.html#p2854123

czy-warto-poznac-t450650-15.html#p2855749

Jako offtopic? Zwracam ponownie uwagę na to, że sami nie toczymy już dyskusji o C# a o foreste. Wnioskowanie, że jego dwa posty miały ze sobą cokolwiek spólnego jest lekko na wyrost. Inna sprawa, że nie podoba mi się sposób, w jaki foreste się wypowiada (urwane fragmenty zdań, które wymagają zgadywania “co autor miał na myśli?”) i jeśli to się nie zmieni, to dostanie ostrzeżenie.

ja ostrzeżenie? mhm to dziwne

/* "led.c" - programik do testowania środowiska WinAVR */

/* układ ATmega 1MHz */

/* PB0,PB1 - diody LED; PD0 - przycisk */


#define F_CPU 1000000L

#include 

#include 


int main(void)

{

   DDRD = 0xFF;


    while (1) 

    {

PORTD = 0xC0;

_delay_ms(300);

    }

return 0;

}

plik pisany ok 1,5 roku temu.

a autora uprzedzałem przed tym

http://www.dobreprogramy.pl/Visual-C,Pr … 12108.html

Bo lepiej używać dobrych narzędzi ogólnych niż msft bo niezłe przejechałem się na kompilatorze ms laptop jest sprawny na linuxie na 60% z powodu błędów dsdt kompilowane na kompilatorze msft…

Przepraszam, ja po prostu jestem przyzwyczajony do tego, że czyjeś wypowiedzi są spójne i stanowią całość. Głupi nawyk z przedszkola, nie mogę się oduczyć. :frowning:

Dziwne, dziwne, ostrzeżenie chyba nie ma sensu, tu by się przydało coś w rodzaju:

foreste , idź na spacer do książek i wróć, jak zaczniesz odróżniać C, C++, C#, C-dur i c-moll od witaminy C. A jeśli nie masz zamiaru, to po prostu nie mąć innym w głowach.

Wracając do tematu… Zależy jak rozumieć słowo “warto”, czy w sensie “fajnie coś nowego umieć” czy w sensie “będą z tego pieniądze”.

Co do pierwszego, to kwestia gustu, jeden lubi dużo wiedzieć dla własnej satysfakcji, inny nie. Poza tym, pewne wzorce i mechanizmy z C# są podobne do tych z innych języków (C, C++, Java, Delphi), więc jeśli się je zna, to nauka trudna nie będzie. Jeśli zaś nie zna, to dzięki zdobytej na C# wiedzy, będzie łatwiej się nauczyć tych języków w przyszłości.

Jeśli chodzi o drugie, to C# i platforma .NET są dość popularne, mimo że “nie chodzą na Linuksie” czy też pisze się w nich niewiele oprogramowania użytkowego. Ich głównym zastosowaniem jest tworzenie oprogramowania biznesowego, aplikacji na wewnętrzne potrzeby firm. Są to głównie aplikacje webowe (czyli ASP.NET), wiele banków, towarzystw ubezpieczeniowych i innych tego typu dużych firm z takich korzysta, więc jeśli kogoś to interesuje, to jeszcze długo przy tym pracę znajdzie.

Coś ode mnie, dlaczego warto zabawiać się z C# :slight_smile:

Jak ktoś już wyżej napisał, jest to naprawdę prosty język, w tym sensie, że początkujący programiści mogą się go szybko nauczyć. Generalnie jest to za sprawą Visual Studio, ponieważ to środowisko programistyczne jest stworzone tak, że stosowanie się do zalecanych wzorców w programowaniu wychodzi jakoś intuicyjnie - a według mnie to jest podstawa w programowaniu. Dodatkowo jest tez świetne podpowiadanie składni z dobrymi opisami funkcji - myślę, że to też jest bardzo przydatne.

Visual studio możesz pobrać ze strony http://msdn.microsoft.com/en-us/vstudio/aa718325 - masz tam do wyboru do przetestowania wersje płatne, lub wersję bezpłatną - Express, myślę że ona wystarczy ci spokojnie na początku do nauki.

Mogę też polecić krótki kurs z którym ja zaczynałem programować w C# :slight_smile: http://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/cc676524.aspx W prawdzie jest już dość stary, ale kod jest wciąż aktualny.