Czy warto przechodzić na 64 bitową wersję windowsa

witam pytanie jest takie mam windows 7 home premium 32 bit czy warto jest przejść na 64 bit ? komputer w podpisie

Jeżeli miałbyś za to płacić, to nie. Chyba że w perspektywie miałbyś rozbudowę komputera o dodatkowe gigabajty RAM-u.

@Frankfurterium a czemu od razu płacić jak ma możliwość pożyczyć sam nośnik Win7 HP 64bit i przy instalacji wpisać swój klucz. I czemu miał by dokładać ram ma 4GB w zupełności wystarczy ja mam 4GB i 64bit system i jakoś nie narzekam nie odczułem spowolnienia po zmianie z 32bit na 64bit wręcz przeciwnie.

jest sens w końcu winda zobaczy 4 GB ramu a nie 3.25 GB to raz no i szybciej chodzi :slight_smile:

@Frankfurterium z pewnością miał na myśli to, że system 32 bitowy więcej pamięci nie obsłuży, więc gdyby autor wątku chciał dołożyć pamięci RAM, to wtedy przejście na system 64 bitowy jest sensowne.

Szczerze? Zobacz ile dokładnie Ci pamięci RAM wykorzystuje oraz z ilu programów korzystasz, które mają 64bitowe wersje. Jeśli odnajduje Ci około 3,5GB RAM i nie masz wielu takich programów. To sądzę, że nie ma sensu w takie zabawy ze względu na stracony czas przy komputerze i niewymierne korzyści.

Zasada jest prosta:

mniej lub 2gb ramu - win 32bit,

3gb ramu - win 32bit lub 64bit,

powyżej 3gb - win 64bit.