Czy warto przeciąść się z Mandriva 2007 na SuSE 10.2?


(Ulrichlyoko03) #1

Czy warto przeciąść się z Mandriva 2007 na SuSE 10.2 ?


(Mcdell) #2

Mandriva i Suse to ta sama rodzina - wiele nowego w Suse nie odkryjesz :]


(Ulrichlyoko03) #3

A czy będą chodziły programy z Madrivy na suse?


(Soren) #4

@ A czy będą chodziły programy z Madrivy na suse?

Tak..znaczy to jest tak ze np. pakiety masz kompilowane ze źrudeł..sapakiety dla mandrivy dla debiana itp...na 100% wszystko co jest w pakietach mandriva da sie znaleźć w paczkach dla suse...niema absolutnie problemu...:slight_smile: ja osobiscie uważam że opłąca sie zmienić mdvna suse... według mnie suse to fepiej przygotowane distro, bardziej dopracowane...ale mi np. 10.2 chodziło wolniej niz mdv 2007 :frowning: Ale jak masz dobrego kompa to niema problemu :slight_smile:


(Kamil4lo) #5

Ja właśnie mam zamiar zamienić Suse 10.2 na Mandrive - powód bardzo prosty - zainstalowanie modemu speedtouch 330 od neostrady na suse 10.1 i 10.2 jest moim zdaniem niemożliwe, choć próbowałem wszystkiego. Nawet tu na tym forum nie doczekałem się nawet jednej odpowiedzi na mój problem. Użytkownikom neostrady i jednocześnie początkującym w linuxie nie polecam suse, jeśli zależy im na połączeniu z netem. Bo tak poza tym suse prezentuje się całkiem nieźle. Fajne narzędzia (np. yast2 do zarządzania systemem) itd.

PS. Sorry za spamowanie, ale może ktoś zerknie na ten temat: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=828345#828345