Czy warto przejść do internetu w Upc? I sprawy techniczne

Siema!

A więc tak teraz mam jakiś internet Bignet który jest zbyt wolny. I teraz się nazastanawiam samym internetem czy mieć od upc. W upc interesowała mie prędkość 60mb/s lub 30mb/s. Ale czy internet w Upc nie będzie mi się wyłączał? I druga sprawa dajmy np na to że będe mieć internet 60mb/s to prędkość pobierania z jaką będziemy pobierać to 7,8mb/s i nie powinno pobierać z mniejszą prędkością? Następna sprawa który z tych dwóch ofert bardziej mi polecacie 60mb/s czy 30mb/s? (zależało by mi przynajmniej na 4mb/s uploandu :D) I czy są ogólnie jakieś problemy z internetem UPC?

Z góry dziękuje za waszą pomoc!

patrykblu , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Przed przeprowadzką miałem internet z UPC i byłem mega zadowolony. Przez 2 lata zero problemów chociaż u mnie było wtedy ciężko o dobry internet…

Mam neta z UPC od prawie czterech lat (razem z kablową TV). Przez ten czas poważniejszych awarii było może z pięć (brak netu przez max 4dni). Ogólnie UPC szybko reaguje na wszelkie awarie (dzwoniąc pod ich numer, w razie padaki, automat informuje o awariach/utrudnieniach w twoim rejonie). W razie potrzeby, awaria modemu, technicy zjawiają się w domu szybko (najczęściej następnego dnia), wszelkie konserwacje przeprowadzają późno w nocy więc za dnia jest spokój. Jeśli chodzi o granie online jest OK, pingi na dobrym poziomie (oczywiście w zależności od położenia serwera). Ja mam 30Mbit i niestety upload tylko 1.5 Mbit jest zbyt mały jak na moje potrzeby (powinien wynosić przynajmniej 5Mbit). Download na poziomie 30Mbit mnie wystarcza w zupełności, dużo nie ściągam. Też mnie kusiła 60Mbit ale ze względów finansowych odpuściłem bo mam obecnie dość atrakcyjną taryfę.

Co do UPS to też słyszałem, że porządna firma. Sam się zastanawiałem czy nie wziąć od nich internetu jednak zdecydowałem się na internet z Multimedia Polska. Awaria zdarza się raz w roku i trwa z 24h. Powiedziałbym nawet, że to jakaś przerwa techniczna.

Dowiedz się czy ten internet będzie po gniazdku telefonicznym czy po telewizji kablowej.

Ostatnio opublikowano raport UE, gdzie napisano, że osoby, które mają internet w ramach telewizji kablowych posiadają najstabilniejsze łącza a faktyczna prędkość internetu jest jest bardzo bliska lub taka sama jak w umowie. Najgorzej jest właśnie na liniach telefonicznych.

Tutaj ten raport:

http://www.komputerswiat.pl/nowosci/int … placa.aspx

Miałem UPC 60mb/s z kablówką :slight_smile: maksymalna prędkość pobierania jaką udało mi się zobaczyć(z największych źródeł) to 6.7 mb na sekunde natomiast upload z tego co pamiętam był jakieś 2-2,5 mb/s(ale nie jestem do końca pewny) Miałem go przez jakiś rok(częste przeprowadzki) to może była jedna awaria :slight_smile: zanim się zorientowałem że nie mam neta w trakcie dnia to oni już zajechali pod blok z całym sprzętem, godzinka i po robocie :slight_smile: Pozdrawiam i polecam upc

warto. generlanie w porownaniu do konkurencji upc jest najlepsze jezeli chodzi o internet. nie mialem nigdy powazniejszych problemów lub komplikacji. szybko chodzi. ściagaja się pliki i ładuje YT rownie sprawnie. mam 60mb/s. jeszcze cenowo jest ok. wiec miedzy 30 a 60 bralbym 60

Ja miałem UPC przez 10 miesięcy, większość czasu było ok, ale jednak 3 reklamacje w tym czasie złożyć musiałem. Najpierw policzyli mi za podłączenie, które miało być za darmo, ale w końcu po kilku telefonach i mailach zwrócili. Potem była ponad 7 dniowa awaria, co sporo czasu straciłem wisząc na linii do konsultanta, to najpierw mieli naprawić na drugi dzień, potem na za 2 dni, w końcu stwierdzili, że to awaria linii i mają na to 2 tygodnie (albo 14 dni roboczych, nie pamiętam). Po ponad tygodniu zaczął działać, ale kasy za ten tydzień zwrócić nie chcieli. Potem policzyli za kilka dni po skończeniu umowy, to napisali, ze zwrócą kasę, ale jeszcze czekam. Ogólnie przez te 10 miesięcy było kilka większych awarii (czyli trwających po kilka, kilkanaście godzin), kilkanaście razy zdarzyło się, że internet np. mulił przez cały dzień, albo przerywał na kilka, kilkanaście minut. Większość czasu jednak działał jak powinien, miewało się zdecydowanie gorszych dostawców.

Jak będę na przyszły rok studiów szukał to się rozejrzę jeszcze za innymi ofertami, bo z UPC nie było źle, ale trochę wpadek mieli. Szczególnie 7-dniowa przerwa w środku sesji, kiedy większość materiałów jest on-line była dla nas ogromnym problemem, bo trzeba było na ten czas szybko zdobyć jakiś internet mobilny, a to koszty. A przekonywanie mnie, że 7 dni to i tak szybko i z ich strony wszystko ok po prostu mnie wyprowadziło z równowagi.

Miałem Aster a teraz mam UPC - od 5 lat . POLECAM : Internet do 130 mb/s ,telewizja kablowa , telefon domowy /4 godziny rozmów w abonam./ i telefon komórkowy- jeszcze z aster . Za wszystko - 110,99 zł . Taniej w Polsce nie znajdziesz !!

Zdecydowanie warto przejsc do UPC jezeli zalezy ci na dobrej jakosci internecie. Tez zalezy czy w swojej okolicy masz dostępne ich uslugi bo nie wszedzie są. Natomiast ja korzystam z 30 mb/s i jestem zadowolony. Po przjesciach z netią jestem wrecz szczesliwy:D