Czy warto przejść na wiekszą prędkość neostrady

Witajcie, czy warto przejść na wiekszą prędkość neostrady (1MB) przy takim kompie jak w podpisie

Jak bymznala odpowieź to bym nie pytała .

Teraz tak czy do tego kompa warto zwiekszać szybkość transmisji - co to daje nie wiem i dlatego pytam.

Jak masz taką możliwość to zwiększaj. Zawsze lepiej więcej niż mniej :smiley:

Komputer i jego klasa stanowi tu marginalną kwestię. Pytanie zasadnicze co do zmiany prędkości brzmi czy jest Ci takowa (wyższa) potrzebna oraz czy linia, na której jest świadczona usługa temu podoła.

pewnie chodziło ci o to czy przy takim komputerze coś da szybsze łącze — pewnie że tak ,bierz najszybsze jakie możesz :slight_smile: komputer tutaj wielkiej roli nie gra przy internecie jeśli chodzi o prędkość internetu

Neostrady się brać nie oplaca, drogo mają.

Tak się zastanawiam… czy Ci, którzy tu piszą, żeby BRAĆ BRAĆ BRAĆ! płacą rachunki?

  • Jeśli korzystasz z internetu tylko do przeglądania internetu, słuchania radia internetowego i siedzenia na GG, to szkoda pieniędzy.

  • Jeśli oglądasz dużo filmów na YouTube to również 1Mb/s na sekundę powinien wystarczyć zakładając, że oglądasz filmiki w jakości 360p (przy większych rozdzielczościach możesz już być zmuszona do czekania, aż materiał filmowy zostanie zbuforowany).

  • Jeśli oglądasz filmiki na Megavideo to większy transfer nic Ci nie da, bo z tego co zauważyłem, to transfery od nich są przeważnie bardzo niskie i szybsze łącze u Ciebie nic tu nie pomoże.

Szybsze łącza przydają się gdy ściągasz dużo plików, lub duże pliki, które potrzebujesz na już (np ściągnięcie obrazu jakiejś dystrybucji Linuksa

w trybie awaryjnym) oraz gdy udostępniasz sporo materiałów (zdjęcia, dokumenty, filmiki z wakacji itp)

1Mb/s w zupełności wystarczy. (No właśnie - możesz mieć łączę 1Mb/s, a nie 1MB - szczegół, ale zasadniczy). Sam w domu mam 6Mb/s, a mobilnie czasem korzystam z PlayOnline 1Mb/s i jakoś nie odczuwam dyskomfortu. Tak więc zastanów się, czy potrzebujesz większej prędkości, bo jeśli nie, to szkoda pieniędzy.

Neo coś schodzi z kosztów. Pozatym np Aster mam w budynku ale tylko TV bo im się internet nie opłaca (tak mówią) .

Dodane 01.10.2010 (Pt) 14:41

Schodzą z ceny a poza tym powiedz co jest lepsze.

Prawda jest taka, że Neostrada to jednak jedna z najlepszych ofert na rynku:

  • masz łącze niewspółdzielone

  • zmienne IP obecnie jest zaletą (dzięki temu można szybko zmienić IP i np oglądać dalej film na megavideo)

  • najlepsza dostępność na rynku

  • łącze nie jest zależne od pogody

  • i ceny też nie straszą

Warto jednak pamiętać, że TP miesza podczas podpisywania/przedłużania umowy. Mówią, że mają dla klienta gratisy, ale zagłębiając się w ofertę można dostrzec, że mają taką samą ofertę tylko bez “gratisu” i comiesięczny rachunek jest niższy.

to zależy do czego ma ci służyć, bo po co płacić za coś, czego się nie wykorzysta. Jeśli przeglądasz portale nk, onet, wp, dp i podobne to wystarczy 512kbps. Oglądasz filmy i teledyski - 1Mb. Lubisz piracić - powyżej 1Mb. Posiadasz wytwórnię - więcej niż 10Mb.

A jak cena 512kbps jest taka sama jak 1Mbps

Ktoś powiedział, że 1Mb/s starcza do oglądania YT? Nie wiem, mam 1Mb/s, i filmy mimo to się tną, ogólnie nie da się oglądać.

2Mb/s minimum :wink:

Dla przeglądania stron to i 512kbps wystarczy. Ale każdy użytkownik od czasu do czasu coś z internetu pobrać musi. Np ja. Od miesiąca cieszę się neostradą 2 Mbps. No i zachciało mi się pobrać demo Metro 2033, jedyne 2,9 GB :smiley: . Programy się rozrastają, co jakiś czas, chcemy czy nie chcemy, trzeba coś z sieci pobierać: uaktualnienia, potrzebne aplikacje, czy film z imienin u cioci. I moim zdaniem, dobrze jest mieć internet możliwie szybki(rozsądny dla nas stosunek ceny do szybkości). I chyba trochę an wyrost pisze ktoś wyżej ode mnie, że ogromne prędkości są dla piratów. Kolega chyba nie wie ile potrafią zajmować patche do gier. Albo nigdy nie próbował wysłać na YouTube filmu z imprezy w przyzwoitej jakości. Bądź archiwizować na jakimś dysku sieciowym swoich filmów lub zdjęć. Zazdroszczę co niektórym tych symetrycznych, szybkich i tanich łączy.

Nowe ceny neostrady…

Mi teraz zdecydowanie bardziej korzystniej cenowo opłaciła się migracja z 6 mb/s na 20 mb/s…o komforcie użytkowania nie wpomnę…

Już wiem, dlaczego w sierpniu atakował gość z TP, że do połowy Września trzeba podpisać nową umowę :slight_smile:

Nie wiedziałem o obniżkach i przechodzę do Orange. W sumie to bez różnicy, bo w Orange taniej telefon wyjdzie :wink:

Witam. Mam debilne pytanie związane z tematem. Mam teraz neo 512 plus tv. Po ostatnich obniżkach za tą samą cenę co płacę teraz, miałbym 6 mega. Umowa kończy mi się w marcu. {Pytanie - czy warto już teraz przechodzić na 6 mega, czy jeszcze trochę poczekać, bo być może ceny do tego marca pójdą jeszcze w dół, np. świąteczne promocje?

  1. Z mniejszej prędkości do większej możesz przejść zawsze.

  2. Kto ich tam wie co wymyślą. Na dwoje babka wróżyła - warto, albo nie warto.

Ja bym tam już przedłużył umowę.

Rangiz na rok zawsze możesz wziąść, predkosc by Ci zwiekszyli po podpisaniu aneksu :stuck_out_tongue_winking_eye: