Czy warto przejść z windows seven na Linuxa mandriva

(haker146) #1

Witam od niedawna zastanawiam się czy nie przejść z Windowsa 7 Ultimate na Linuxa mandriva powerpack.I tu zaczynają się moje pytania: Czy Linux Mandriva jest lepszy niż windows 7, czy będą działały na nim gry Np: Call of Duty 4 & 5, i inne, czy ten linuxowy system obsługuje najnowsze technologi takie jak NCQ dla dysku, czy działają na nim poprawnie procesory dwurdzeniowe, i czy nie spadnie mi wydajość w programach i grach jak zainstaluje linuxa, czy linux obsługuje Direx i jaką wersję. I przede wszystkim czy na linuxie działają programy które ja używam na windowsie. Bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny jak napiszecie swoje zdanie na ten temat i napiszecie z jakiego systemu w tym momencie korzystacie.

(BenderBendingRodriguez) #2

Chłopie, linux to nie windows. Owszem jest się w stanie uruchomić dużo programów z Windowsa za pomocą WINE (to nie jest emulator a warstwa emulacji Windows). Co chcesz konkretnie osiągnąć przesiadając się na linuksa? Bo jeśli chcesz grać to radzę pozostać na Windowsie.

(Johny) #3

Nie będą ci działać gry,do gier są nakładki Play on Linux,czy Cedega,ale nie wszystko na nich działa,jeśli chcesz grać,to tylko Windows

(Radek68) #4

Temat troszkę “podejrzany” :wink:

Jeśli KUPIŁEŚ windows 7 ultimate to po co go zamieniać na Linuxa, tym bardziej jeśli interesują Cię gry?

Jeśli zaś masz go nielegalnie, to albo go kup (choć w zupełności wystarczy dużo tańszy home premium), albo przejdź na Linuxa, dokształcaj się, używaj poważnych programów, ale zapomnij o najnowszych grach na windows…

:slight_smile:

(haker146) #5

Windowsa 7 ja nie kupowałem dostałem z Niemiec od wujka na urodziny

Dodane 23.05.2010 (N) 11:14

chodzi mi o to że ta sevenka już dużo mnie wkurzyła formatuje komputer więcej bo windows 7 wydaje mi się po wolniejszy np. robieniu filmu na np lekcje biologi gdzie trzeba instalować więcej programów kodeki i takie inne. System nie chodzi wtedy tak samo. Do mojej aprobaty względem windows seven dochodzi jeszcze to że system został kupiony w Niemczech i po każdej instalacji ponownej windowsa seven muszę instalować oficjalne spolszczenie ze strony Microsoftu lub Update . Gdyby to było tylko spolszczenie ale dochodzą do tego jeszcze aktualizacje czy muszę je wszystkie instalować.

Dodane 23.05.2010 (N) 11:43

a i mam jeszcze jedno pytanie czy ten pasek skrótów na dole w mandrivie jest instalowany czy trzeba go doinstalować?? http://o106.com/files/mandriva-ala-mego-docky.jpeg

Dodane 23.05.2010 (N) 13:11

Jakie to jest środowisko w linuksie KDE czy GNOME http://www.mandriva.org.pl/images/galer … sktop2.jpg

Zależy dla kogo i od tego czego oczekujesz od systemu.

Nie, chyba że poprzez Wine, Cedegę czy inne tego typu programy.

Tak.

Nie.

A widzisz, z tym pytaniem to do wróżki musisz się udać, bo nikt tutaj nie wie jakich programów używasz.

(Kpc21) #7

Są programy którymi to wszystko można zintegrować z płytą instalacyjną.

Ten pasek jest doinstalowany.

To jest Gnome, ale ze zmienionym układem pasków. Normalnie pasek zadań jest na dole, a menu, szybkie uruchamianie i zasobnik systemowy (to z zegarem) na górze.

Technologia NCQ nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym, to jest technologia sprzętowa.

Mandriva jest uważana za system przez który ludzie się zrażają do Linuksa. Nie wiem ile w tym jest prawdy, bo dawno jej nie używałem, ale proponuję ci inną dystrybucję, np. Ubuntu.

(system) #8

Gry będą działać jeśli masz wystarczająco mocny procesor i kartę graficzną…

Jeśli nie grasz w gry możesz spokojnie brać Mandrive tylko PowerPack jest płatna, ja polecę Ci wersję One.

(roobal) #9

Jeśli chcesz grać w gry to Linux nie jest dla Ciebie. Jest jednak pewne wyjście - Windows tylko do gier a Linux do wszystkiego innego i tak proponuję Ci zrobić. Czy Linux jest lepszy to już subiektywna opinia każdego z użytkowników i zależy też co masz na myśli pod pojęciem “lepszy” :wink:

Pozdrawiam!