Czy warto przejść z windows seven na Linuxa mandriva

Witam od niedawna zastanawiam się czy nie przejść z Windowsa 7 Ultimate na Linuxa mandriva powerpack.I tu zaczynają się moje pytania: Czy Linux Mandriva jest lepszy niż windows 7, czy będą działały na nim gry Np: Call of Duty 4 & 5, i inne, czy ten linuxowy system obsługuje najnowsze technologi takie jak NCQ dla dysku, czy działają na nim poprawnie procesory dwurdzeniowe, i czy nie spadnie mi wydajość w programach i grach jak zainstaluje linuxa, czy linux obsługuje Direx i jaką wersję. I przede wszystkim czy na linuxie działają programy które ja używam na windowsie. Bardzo proszę o pomoc będę bardzo wdzięczny jak napiszecie swoje zdanie na ten temat i napiszecie z jakiego systemu w tym momencie korzystacie.

Chłopie, linux to nie windows. Owszem jest się w stanie uruchomić dużo programów z Windowsa za pomocą WINE (to nie jest emulator a warstwa emulacji Windows). Co chcesz konkretnie osiągnąć przesiadając się na linuksa? Bo jeśli chcesz grać to radzę pozostać na Windowsie.

Nie będą ci działać gry,do gier są nakładki Play on Linux,czy Cedega,ale nie wszystko na nich działa,jeśli chcesz grać,to tylko Windows

Temat troszkę “podejrzany” :wink:

Jeśli KUPIŁEŚ windows 7 ultimate to po co go zamieniać na Linuxa, tym bardziej jeśli interesują Cię gry?

Jeśli zaś masz go nielegalnie, to albo go kup (choć w zupełności wystarczy dużo tańszy home premium), albo przejdź na Linuxa, dokształcaj się, używaj poważnych programów, ale zapomnij o najnowszych grach na windows…

:slight_smile:

Windowsa 7 ja nie kupowałem dostałem z Niemiec od wujka na urodziny

Dodane 23.05.2010 (N) 11:14

chodzi mi o to że ta sevenka już dużo mnie wkurzyła formatuje komputer więcej bo windows 7 wydaje mi się po wolniejszy np. robieniu filmu na np lekcje biologi gdzie trzeba instalować więcej programów kodeki i takie inne. System nie chodzi wtedy tak samo. Do mojej aprobaty względem windows seven dochodzi jeszcze to że system został kupiony w Niemczech i po każdej instalacji ponownej windowsa seven muszę instalować oficjalne spolszczenie ze strony Microsoftu lub Update . Gdyby to było tylko spolszczenie ale dochodzą do tego jeszcze aktualizacje czy muszę je wszystkie instalować.

Dodane 23.05.2010 (N) 11:43

a i mam jeszcze jedno pytanie czy ten pasek skrótów na dole w mandrivie jest instalowany czy trzeba go doinstalować?? http://o106.com/files/mandriva-ala-mego-docky.jpeg

Dodane 23.05.2010 (N) 13:11

Jakie to jest środowisko w linuksie KDE czy GNOME http://www.mandriva.org.pl/images/galer … sktop2.jpg

Zależy dla kogo i od tego czego oczekujesz od systemu.

Nie, chyba że poprzez Wine, Cedegę czy inne tego typu programy.

Tak.

Nie.

A widzisz, z tym pytaniem to do wróżki musisz się udać, bo nikt tutaj nie wie jakich programów używasz.

Są programy którymi to wszystko można zintegrować z płytą instalacyjną.

Ten pasek jest doinstalowany.

To jest Gnome, ale ze zmienionym układem pasków. Normalnie pasek zadań jest na dole, a menu, szybkie uruchamianie i zasobnik systemowy (to z zegarem) na górze.

Technologia NCQ nie ma nic wspólnego z systemem operacyjnym, to jest technologia sprzętowa.

Mandriva jest uważana za system przez który ludzie się zrażają do Linuksa. Nie wiem ile w tym jest prawdy, bo dawno jej nie używałem, ale proponuję ci inną dystrybucję, np. Ubuntu.

Gry będą działać jeśli masz wystarczająco mocny procesor i kartę graficzną…

Jeśli nie grasz w gry możesz spokojnie brać Mandrive tylko PowerPack jest płatna, ja polecę Ci wersję One.

Jeśli chcesz grać w gry to Linux nie jest dla Ciebie. Jest jednak pewne wyjście - Windows tylko do gier a Linux do wszystkiego innego i tak proponuję Ci zrobić. Czy Linux jest lepszy to już subiektywna opinia każdego z użytkowników i zależy też co masz na myśli pod pojęciem “lepszy” :wink:

Pozdrawiam!