Czy warto przenosić numer do tej sieci?

Cóż…zacznijmy od tego, że na razie mam telefon w playu. Mam do niego sporo uwag, ale cudowna obsługa klienta oczywiście twierdzi, że to wina po mojej stronie (może jeszcze mam wyjąć baterię z telefonu (co do niego: upadł 10 razy, ale nie ma problemów z nim)) lub braku zasięgu w miejscowości w której mieszkam (może podam prawie pełne informacje: Warsaw > Mazowsze > Poland). Nie wierzę, że stolica nie ma zasięgu. Ale wracając do uwag: internet 4G działa z szybkością 1bajt/s do 10 kb/s, cena doładowania / 2 = po ilu dniach wygaśnie, Zasięg 1 kreska, czasami dwie. Inwazja SMS po wygaśnięciu doładowania (o ,poczcie głosowej" nie wspominając).

I tutaj, mam problem. Chcę przenieść numer, jednak ja oczywiście nie mogę się zdecydować. Abonamenty na pewno odpadają (już była ciekawa akcja z T-Mobilem…) i potrzebna mi oferta z duuużą ilością internetu, oraz przynajmniej nielimitowanymi sms-ami (+ mała inwazyjność po np. wygaśnięciu doładowania).

 

Patrzyłem na kilka ofert, i wiem że T-Mobile i Orange (słynna neostrada…wciskali już mi internet (free for orange = paid for user)) odpadają. Na tą chwilę ciekawie wygląda oferta Virgin Mobile.

 

P.S: Tak wiem, wyszło trochę pokręcono.

Zobacz ofertę Nju Mobile :wink:

Proponuję Virgin Mobile lub Mobile Vikings. Obie sieci działają na infrastrukturze Play i T-Mobile, także z zasięgiem nie powinno być problemu.

Posiadam Virgin Mobile, tyle że … na abonment, i we Francji. Ale! Oferta telefonów, abonamentu etc. jest wyśmienita, po prostu wspaniała! (Nie na temat, chwalenie operatora)

 

Nie wiem jak jest w Polsce, aczkolwiek tutaj z zasięgiem internetowym bywają problemy, nawet w dużych miastach. Moim zdaniem w ciągu kilku lat Virgin będzie jednym z najważniejszych operatorów komórkowych w Polsce, więc przejście do tej sieci jak najbardziej się opłaca. 

 

Oto odpowiedź nie na temat. Przejrzę oferty internetu w Polsce i napiszę jakąś poważną odpowiedź.

To, że mieszkasz w stolicy, a zarazem największym mieście w Polsce nie oznacza, że nie możesz mieć problemów z zasięgiem. Jakby nie patrzeć wierzowce, to spora przeszkoda dla sygnału. Ja mieszkam w miejscowości wielkości Ursynowa, Mokotowa czy innej dzielnicy Warszawy i nie mam żadnego problemu z zasięgiem, a jeśli chodzi o internet, to wyciągam spokojnie te 4Mb/s. Oczywiście mówię o Play na kartę. Moim zdaniem, powinieneś najpierw sprawdzić jak inne sieci radzą sobie z takimi problemami, bo w innej sieci możesz mieć te same problemy.

Kupiłem starter od Virgina i jest lepiej niż w playu.

  • roobal:  akurat nie mieszkam w centrum, gdzie jest pełno wieżowców. Raczej gdzieś bardziej na mniej zabudowanym terenie porównując do np. centrum, okęcia.