Czy warto sprzedać głośniki Creative Inspire P580 za 80-100?

Witam.

Mam pytanie takie jak w temacie. Jestem posiadaczem głośników Creative Inspire P580. Mam je dosyć sporo, czasem ich używam lecz odkąd kupiłem laptopa bez karty dźwiękowej obsługującej system 5.1 używam tylko dwóch satelitek i subwoofera. Myślę, że nie warto inwestować w jakąś lepszą zewnętrzną kartę dźwiękową do laptopa pod te głośniki bo sa one już leciwe i nie sa najwyższej jakości. Trafił mi się kupiec na nie za 80-100zł. Jak myślicie, warto je za taką cenę sprzedać? Co w ogóle myślicie na ten temat? Zostawiać je sobie i dokupić jakąś kartę dźwiękową czy lepiej już to tych 100zł za głośniki dołożyć trochę i kupić coś nowszego i kartę?

No tutaj warto się zastanowić na kilkoma sprawami:

  1. Czy mocno męczyłeś kolumny? (czy często słuchałeś na ponad połowę regulatora)

  2. Czy dźwięk z tych kolumn Cię nadal zadowala?

  3. Czy chcesz wydać kasę?

Ogólnie na twoim miejscu jak kolumny NIE były męczone i dźwięk Cię zadowala oraz nie chcesz wydawać kasy to kupiłbym jakąś kartę 5.1 zewnętrzną (np sweex za około 100zł) i cieszył się dźwiękiem przestrzennym :slight_smile:

Tylko nie słuchaj tłumoków, którzy piszą żebyś wsadził trójnik do portu jack i tak będziesz miał 4.1 czy 5.1 w zależności od tego ile trójników użyjesz…

Aha. No ja głośników nie aż tak to nie męczyłem. Chociaż przez te parę lat trochę by się uzbierało sytuacji kiedy słuchało się głośno…ale nie zauważyłem żeby jakoś gorzej chodziły. Jedyna rzecz co jest nie na rzeczy to coś się zaczyna dziać z potencjometrem w pilocie bo czasem głośność przeskakuje. Naprawa tego to ok 50zł z przesyłkami bo musiałbym do serwisu.

A powiedz kolego czy ogólnie taka cena jest dobra za te głośniki?

Pytanie czy zależy ci na dźwięku przestrzennym. Jeśli tak odpowiedź prosta, zostaw, kup kartę 5.1 (tylko unikaj pseudo wielokanałowych kart, które go tylko emulują). A naprawiać w serwisie nie warto, rozbierz i określ typ potencjometru (powinien mieć symbole na naklejce) i zobacz w sklepie elektronicznym jaki jest jego koszt i czy dasz radę sam wymienić.

Póki co to takiego dźwięku nie uzyskam bo raz nie mam karty, a dwa na stancji nie bardzo mam gdzie ustawiać 5 głośników. O wierceniu już nie wspomnę żeby je gdzieś powiesić.

Zastanowię się jeszcze czy są one mi potrzebne. Rzadko coś oglądam żeby z nich korzystać…przeważnie jest tak, że laptopa przestawiam tak żebym mógł leżeć i nakładam słuchawki…tak oglądam filmy;)

Powiedzcie mi tylko czy taka cena jest dobrą ceną na te głośniki.

Tak będzie to całkiem niezła cena. Na allegro ktoś sprzedaje takie głośniki w stanie idealnym za 120zł i jakoś nikt się na nie jeszcze nie “rzucił”

No i sprzedałem głośniki…dostałem 100zł…jak sobie podliczyłem ile musiałbym zainwestować żeby wszystko działało tak jak należy (karta jakaś lepsza i potencjometr) i jak pomyślałem ile ja z nich korzystałem to doszedłem do wniosku że nie ma to sensu. Ktoś będzie miał z nich więcej radości i korzyści. Już wolę zainwestować tą kasę na jakieś lepsze słuchawki, częściej z nich będę korzystał.

W tym względzie też chętnie doradzę. Choć wtedy już pewnie lepiej przez PW.

Pozdrawiam