Czy warto sprzedać PS3?

20 grudnia 2017 roku nabyłem PS4. Planuję sprzedaż PS3, ponieważ prawdopodobnie nie będę tej konsoli już używał, bo będę zajęty ogrywaniem biblioteki gier na PlayStation 4, a jeszcze na tym zarobię trochę pieniędzy. Jednak nie sprzedaję całej konsoli od razu, tylko większość gier osobno, z konsolą sprzedam Gran Turismo. Jednak mam wątpliwości, czy na pewno tego chcę. Wczoraj wystawiłem GTA 5 a po paru godzinach stwierdzam, że będę tego żałował i chcę tą grę zatrzymać, mimo że GTA 5 jest na PS4. Może chcę sprzedać GTA 5 razem z PS3. Może chodzi tu o sentyment. Do PS3 mam dość duży sentyment, ale ukończyłem większość gier które mam, poza GTA 4 i Gran Turismo 5. A może chodzi tu o kolekcjonerstwo. Posiadanie pudełka jest jak dowód, że się grało w daną grę, pudełko może przywoływać wspomnienia. Jak już wyżej napisałem nie przeszedłem GTA 4 i Gran Turismo 5 (w sumie Gran Turismo 6 też nie do końca, została Superlicencja, puchar NASCAR, gokarty), ale chcę też zajmować się grami na PS4. Niby mam GTA 4 na Steamie, i można wgrać spolszczenie, ale… gdyby gra bez powodu nie zadziałała? (nie mam zainstalowanej gry, robiłem reset do stanu początkowego, mam teraz najnowszy Fall Creators Update, GTA 4 ostatni raz grałem jak miałem Anniversary Update). A wracając do Gran Turismo to mam wrażenie, że gra nie ma końca, przynajmniej nie widać go blisko, bo kolekcjonowanie samochodów, tuningowanie, testowanie itd. Wczoraj odświeżyłem PS3, by sprawdzić działanie gier przed wystawieniem, wystarczyło by wzbudzić sentyment do tej platformy. Nie wiem więc, czy warto sprzedać PS3 czy nie.

Jak dla mnie to temat do działu
Na luzie :slight_smile:
z tytułem “Dylematy egzystencjalne”.

Sprzedać jak najbardziej bo po co to komu ale kto to kupi ?

Teraz sobie przypomniałem że mam trofea, to są dowody posiadania gier. Tylko że ja posiadam trzy konta. Na koncie na którym używam PS4 nie ma trofeów z Gran Turismo 5, Gran Turismo 6 i serii LittleBigPlanet

po 1. NA PS3 MASZ DARMOWE ONLINE
po 2. ps3 łatwo zrobić softmod dzięki czemu możesz ściągać gry za darmo a nawet odpalić gry z atari
po 3. niektóre tytuły jak lbp2 są TYLKO na ps3 więc warto albo np. rdr1 tylko jest na old gen
po 4. softmod umożliwia Ci praktycznie wszystko, instalacja linux red ribborn,kontola wiatraka a nawet zmiana fali XMB.
po 5. jeśli masz zmodowane ps4 możesz sprzedać ps3 no ale jak mówiłem jeśli lubisz grać online nie płacąc ani grosza to polecam zostawić ps3.

Patrz na jakie starocie odpisujesz.

o Jezu przestaniesz już? jakbyś wiedział może ktoś odczyta.

Polecanie PS3 do online, gdzie wszystko albo martwe, albo zaraz pozamykają, jest osobliwe. Największym plusem tej konsoli jest, że późniejsze mają problem ze wsteczną kompatybilnością z nią, więc pewne gry na stałe wymagają PS3 (albo próbowania z emulacją). Do tego dochodzi spoko kolekcja klasyków do kupienia, które ciężko dostać gdzieś indziej.

Nie polecam się chwalić darmowymi grami dzięki przeróbce, bo regulamin ma nieugięte zdanie na ten temat.

Granie Online już powoli zamyka się na tę konsolę. Albo jesteś retro graczem i zostawiasz konsolkę, albo opychasz za grosze.

no właśnie zapomniałem dodać mniej popularne gry mają problem z online i trzeba samodzielnie znajdować graczy no ale takie klasyki jak GoW to warto pozatym też są gry na psmove, które serio dały mi dużo zabawy.
nieugięte zdanie na ten temat.
a co mnie to obchodzi z ok. 80% użytkowników konsol psp psvita i ps3 ma wgrane custom firware więc no.