Czy warto sprzedać PS3?

20 grudnia 2017 roku nabyłem PS4. Planuję sprzedaż PS3, ponieważ prawdopodobnie nie będę tej konsoli już używał, bo będę zajęty ogrywaniem biblioteki gier na PlayStation 4, a jeszcze na tym zarobię trochę pieniędzy. Jednak nie sprzedaję całej konsoli od razu, tylko większość gier osobno, z konsolą sprzedam Gran Turismo. Jednak mam wątpliwości, czy na pewno tego chcę. Wczoraj wystawiłem GTA 5 a po paru godzinach stwierdzam, że będę tego żałował i chcę tą grę zatrzymać, mimo że GTA 5 jest na PS4. Może chcę sprzedać GTA 5 razem z PS3. Może chodzi tu o sentyment. Do PS3 mam dość duży sentyment, ale ukończyłem większość gier które mam, poza GTA 4 i Gran Turismo 5. A może chodzi tu o kolekcjonerstwo. Posiadanie pudełka jest jak dowód, że się grało w daną grę, pudełko może przywoływać wspomnienia. Jak już wyżej napisałem nie przeszedłem GTA 4 i Gran Turismo 5 (w sumie Gran Turismo 6 też nie do końca, została Superlicencja, puchar NASCAR, gokarty), ale chcę też zajmować się grami na PS4. Niby mam GTA 4 na Steamie, i można wgrać spolszczenie, ale… gdyby gra bez powodu nie zadziałała? (nie mam zainstalowanej gry, robiłem reset do stanu początkowego, mam teraz najnowszy Fall Creators Update, GTA 4 ostatni raz grałem jak miałem Anniversary Update). A wracając do Gran Turismo to mam wrażenie, że gra nie ma końca, przynajmniej nie widać go blisko, bo kolekcjonowanie samochodów, tuningowanie, testowanie itd. Wczoraj odświeżyłem PS3, by sprawdzić działanie gier przed wystawieniem, wystarczyło by wzbudzić sentyment do tej platformy. Nie wiem więc, czy warto sprzedać PS3 czy nie.

Jak dla mnie to temat do działu
Na luzie :slight_smile:
z tytułem “Dylematy egzystencjalne”.

1 polubienie

Sprzedać jak najbardziej bo po co to komu ale kto to kupi ?

po 1. NA PS3 MASZ DARMOWE ONLINE
po 2. ps3 łatwo zrobić softmod dzięki czemu możesz ściągać gry za darmo a nawet odpalić gry z atari
po 3. niektóre tytuły jak lbp2 są TYLKO na ps3 więc warto albo np. rdr1 tylko jest na old gen
po 4. softmod umożliwia Ci praktycznie wszystko, instalacja linux red ribborn,kontola wiatraka a nawet zmiana fali XMB.
po 5. jeśli masz zmodowane ps4 możesz sprzedać ps3 no ale jak mówiłem jeśli lubisz grać online nie płacąc ani grosza to polecam zostawić ps3.

Patrz na jakie starocie odpisujesz.

o Jezu przestaniesz już? jakbyś wiedział może ktoś odczyta.

Polecanie PS3 do online, gdzie wszystko albo martwe, albo zaraz pozamykają, jest osobliwe. Największym plusem tej konsoli jest, że późniejsze mają problem ze wsteczną kompatybilnością z nią, więc pewne gry na stałe wymagają PS3 (albo próbowania z emulacją). Do tego dochodzi spoko kolekcja klasyków do kupienia, które ciężko dostać gdzieś indziej.

Nie polecam się chwalić darmowymi grami dzięki przeróbce, bo regulamin ma nieugięte zdanie na ten temat.

Granie Online już powoli zamyka się na tę konsolę. Albo jesteś retro graczem i zostawiasz konsolkę, albo opychasz za grosze.

no właśnie zapomniałem dodać mniej popularne gry mają problem z online i trzeba samodzielnie znajdować graczy no ale takie klasyki jak GoW to warto pozatym też są gry na psmove, które serio dały mi dużo zabawy.
nieugięte zdanie na ten temat.
a co mnie to obchodzi z ok. 80% użytkowników konsol psp psvita i ps3 ma wgrane custom firware więc no.

Już wiele lat temu podjąłem decyzję, że nie sprzedaję PS3.

Dużo gier na PS3 ma już wyłączone serwery, w tym GTA Online. Ostatnio serwery LittleBigPlanet 1, 2 i 3 na PlayStation 3 zostały wyłączone na zawsze. Większość gier Call of Duty na PS3 przestało poprawnie funkcjonować po tym jak Sony wprowadziło możliwość zmiany pseudonimu.

Nie zamierzam modować ani PS3 ani PS4. Mam Super Slim a wsparcie Linuxa było tylko w FATach.

no wiem ale ja normalnie na modach nawalałem i nie mam bana pozatym masz do tego czyszczenie historii psn

Dużo gier na PS3 ma już wyłączone serwery, w tym GTA Online. Ostatnio serwery LittleBigPlanet 1, 2 i 3 na PlayStation 3 zostały wyłączone na zawsze

no tak jednak prawda a szkoda bo miałem trochę lvl w lbp nawet mam wersję na płytę dziwne, że xbox360 nadal działa. Sam mam zamiar sprzedać ps3 i szukać przerobionego xboxa.

Mam nadzieję, że przez Xbox masz na myśli przynajmniej One. Jak się miało PS3, to X360 traci sens. Jakieś exy idzie ograć wygodniej na nowszej i bardziej opłacalnej konsoli.

Jak zakupisz LittleBigPlanet 3 na PlayStation 4 to możesz jednym kliknięciem zimportować dane z dwójki i jedynki

Może ktoś dniami i nocami szuka „nowej” na części lub sprawnej by uszkodzoną zutylizować i ma sprawne pady…

Zawsze możesz napisać w pierwszej linii opisu, że sprzedajesz bez padów lub na prośbę za darmo oddajesz uszkodzone i w razie czego potwierdzenie chęci odbioru zepsutych padów drukujesz na kartce A4 (a osobami co wmówią że to fejk z Worda bym się nie martwił).

Najlepiej po prostu sprzedać konsolę i wpisać wadliwe pady jako gratis. Jeszcze można zdobyć pady do tej konsoli, więc ich niedorobienie nie jest jakąś przeszkodą.

@krystian3w @pom_pom Dobra z tymi padami to tylko głupie tłumaczenie. Po prostu nie chcę sprzedać PS3. Mam z tyłu głowy uczucie, że będę tego żałował.

Jak cię te dwie stówki nie zbawią i masz miejsce, to nie ma po co sprzedawać. Sam mam fatkę, którą oddam za darmo przy piwku i slimkę, która jest, bo jest na nią miejsce. Obie niesprzedane.

haha myślisz, że mnie stać na ps4? jak na używane one lata zbierałem i nic dopiero się pojawiła oferta za 600zł. Wiesz na ps4 wymusza instalację gier z płyty ogólnie sam miałem trochę rozczarowanie po przejściu na 8th gen. Jeśli masz serio tytuły, które uwielbiasz i są tylko na ps3 przykładowo lbp 2 to zostaw sobie konsolę ale jeśli korzystasz z niej może raz na miesiąc to sprzedaj tylko będzie się kurzyć aż w końcu wogóle nie odpali. A co do gtav na ps3 jak dla mnie klasyk nowe gta jest przepełnione gównem ale ogólnie no wiesz gtav na ps3 gdy serwery padają to niezbyt tym bardziej, że ta gra potrafi wywalić po 80C na rsx i cpu. Jak chcesz wsteczną kompatybilność to ja kupiłbym sobie one bo mam gry z 360 i jakieś 90% z nich mogę zainstalować na one.

Ludzie jedzą cały rok pasztet i jeżdżą na wakacje za 3000 zł od osoby - czyli się da lub ty wolisz zdrowo się odżywiać i tyle.


odtwarza płyty CD oraz to że można wgrać sobie film z pendrive bezpośrednio na dysk konsoli

czyli ma jeszcze zastosowanie jak nie gromadzi kurzu na wypadek awarii Smart TV z portem USB i pionowym DVD.

no między innymi ale nadal nie wiemy do czego głównie autor postu używa konsoli.