Czy warto takim sposobem odinstalować program normalnie i potem usunąć folder w Program Files?

Witam

Czy opłaca się odinstalować program takim sposobem żeby najpierw normalnie go odinstalować, a po odinstalowywaniu programu usunąć folder z programem w Program Files i czy to jest bezpieczne?

Tak, folder należałoby skasować jeżeli po odinstalowaniu zostały śmieci. Do czyszczenia możesz też użyć jakiegoś CCleaner lub podobnego programu. Jeżeli z aplikacji nie będziesz korzystał w przyszłości to sprawdź też czy nie zostawiła danych w:

C:\ProgramData

C:\Users\Użytkownik\AppData\Local

C:\Users\Użytkownik\AppData\Roaming

C:\Program Files (x86)\Common Files (C:\Program Files\Common Files)

 

Katalog programu w Program Files powinien się skasować automatycznie przy deinstalacji. Jeśli pozostał, to jak najbardziej możesz go usunąć. Czasem programy zostawiają po sobie wszystko co było w danym programie zapisane, typu ustawienia itp. - i stąd pozostające po nich pliki.

Czasem program pozostawia setki zmienionych wpisów w rejestrze. Nie istnieje normalne odinstalowanie programu modyfikującego systemowe ustawienia w rejestrze, czyli rożnych optymizerów, tuneupów, programów malware i tam takie inne antywirusy. Gdy się nie ma dostatecznej wiedzy w usuwaniu pozostałości, to trzeba używać najdokładniejszych programów, które gwarantują w 98% usuwanie pozostałości. Pierwszy, to płatny total uninstall, drugi bezplatny soft4boost any uninstaller, dopiero trzeci w kolejce jest revo uninstaller. W wielu przypadkach wyłącznie trzeba stosować removery dedykowane przez producentów antywirusów, czyli przykładowo remover avg i tam takie. Adobe daje narzędzia do odinstalowania wtyczek.

Należy pamiętać, żeby nigdy nie używać innych programów do odinstalowywania programów zsynchronizowanych z systemem. W takim przypadku używa się tylko systemowego panelu dodaj/usuń programy. Tu chodzi o systemowe współdzielone sterowniki i biblioteki, frameworki, visuale C++, czy tam aktualizacje, internet explorer, office word i tam takie.