Czy warto udostępniać wifi

Witam mam w domu siec wifi ze spora anteną bez hasła czy to dobry pomysł ? Czy da się stworzyć jakby stronę startową z jakimś regulaminem korzystania z sieci ?

Jeżeli ktoś podpięty do twojej sieci narozrabia w internecie, to ty ponosisz pełną odpowiedzialność za to. Lepiej zabezpiecz sieć.

No nie, bo są jeszcze logi w routerze, które zdradzą komputer z jakiego zostało to zrobione.

Przynajmniej tak słyszałem :slight_smile:

Jak ktoś będzie coś ściągał to ty nic nie porobisz bo będzie muliło. Ja bym dał jednak hasło.

Maxim128 większość routerów przechowują logi w pamięci RAM - po restarcie urządzenia się kasują, jedynie droższe modele mają stałe logi.

Ja znałem gościa który miał sieć zabezpieczoną ale nazwa tej sieci brzmiała "OTWARTA(hasło:12345) i normalnie ludzie wchodzili :slight_smile:

Ale nie radziłbym - większość kradzieży na Allegro, włamań jest robiona właśnie z takich sieci.

Źle słyszałeś. Właściciel niezabezpieczonej sieci ponosi odpowiedzialność za udostępnienie narzędzia do popełnienia przestępstwa.

Jeśli jesteś otwarty dla sąsiadów i chcesz ich sponsorować, to czemu nie :smiley:

A to jest Twoje twierdzenie, czy jest jakaś podstawa prawna do tego?

Bo idąc tym tokiem, to Ty odpowiadasz za potrącenie przechodnia dokonane ukradzionym Ci samochodem.

Ukradzionym czy pożyczonym?

Ukradziony samochód można porównać do sytuacji, gdzie ktoś włamałby się do zabezpieczonej sieci (nawet WEP-em, choć to raczej samochód zostawiony otwarty albo z zamkami które daje się otworzyć śrubokrętem).

@somekind, zajrzyj tu: http://imagazine.pl/2013/07/02/jakie-zagrozenia-niesie-za-soba-korzystanie-z-niezabezpieczonej-sieci-wi-fi/

Zabezpiecz sieć,

kolega Dyzio23 dobrze mówi, każdy psikus narobiony w internecie będzie spadał na Ciebie, poza tym ktoś kto podpina się do Twojego routera będzie sprytny i po każdym zalogowaniu się do Twojej sieci będzie restartował urządzenie i po sprawie.

pzdr

Z tego tekstu wyraźnie wynika, że przestępstwo popełnia ten, kto korzysta z niezabezpieczonej sieci, a nie ten, kto ją udostępnia. Właściciel może co najwyżej będzie musiał wytłumaczyć się, jeśli ktoś z jego sieci dokona niecnych czynów. Ale jeśli sam się do tego nie przyzna, to nikt mu niczego nie udowodni.

Kolego tylko sobie sprawdź umowę z dostawcą internetu, bo w umowie z np. orange jest zapisane, że ten internet masz tylko pod swoim adresem i nie możesz go np. udostępniać sąsiadom.

Są kary za to przewidziane w umowie, więc takie numery nie są rzadkie.

a po co miałbyś w ogóle je udostępniać?