Czy warto używać karty GeForce 8600 GT?

Mam zamiar w przyszłym tygodniu dokonać zakupu części do kompa, bo będę go składał i mam takie pytanie: czy karta graficzna GeForce 8600 GT (ze starej jednostki) będzie sobie radziła na nowym sprzęcie tj. na co nie będę mógł sobie pozwolić?

Komputer będzie przeznaczony do nauki i pracy w Eclipse, Dev-C++ i innych programów związanych z informatyką, z gier raczej nie będę korzystał, jak już to jakieś starsze tytuły (raczej BF3 czy inne tego typu gry nie będą zbyt czysto chodziły;p).

jakie parametry ma ten nowy komputer lecz ja i tak bym proponował zakup nowej karty

AMD 4core 3,16; 8gb RAM-u, dysk 1 tera. Co prawda nie jestem do końca pewien co do tego ale na pewno będzie coś koło tych parametrów.

ta karta ma już swoje lata i nie wiadomo ile jeszcze pochodzi

grafika ma ograniczać procesor? haha… takich cudów nie ma jak opowiadasz…

Co do 8600GT jeżeli masz ta kartę to wsadzisz ją i jak nie będzie Ci wystarczać to kupisz lepszą

Ale jeżeli chcesz taka kupić to nie ma sensu… kup sobie hd 4850 droga nie jest

No właśnie ja nie będę jej kupował(GeForce’a 8600 GT) bo mam takową w domu i stąd moje pytanie czy ma sens inwestowanie w nową, czy też poradzi sobie jako tako ta stara? :smiley:

to wsadzisz i zobaczysz czy Ci będzie wystarczać do tego co będziesz robił

Ok dzieki :wink:

Jeżeli gry w Twoim przypadku schodzą na dalszy plan, a skupiasz się głównie na programowaniu i innych programach związanych z informatyką to rodzaj zastosowanej karty graficznej nie będzie tutaj odgrywał znaczącej roli, co innego gdy będziesz chciał pograć w nowe zaawansowane graficznie gry, wówczas grafika okaże się jednym z najważniejszych motorów napędowych :smiley: a jej wydajność jak na dzisiejsze czasy okaże się zdecydowanie poniżej przeciętnej. Szkoda inwestować w nową kartę graficzną jeżeli nie postrzegasz komputera jak maszyny do grania, na początku wykorzystaj tą co masz i sprawdź jak będzie się sprawować w Twoich codziennych zadaniach.