Czy warto używać karty GeForce 8600 GT?


(Lchrom) #1

Mam zamiar w przyszłym tygodniu dokonać zakupu części do kompa, bo będę go składał i mam takie pytanie: czy karta graficzna GeForce 8600 GT (ze starej jednostki) będzie sobie radziła na nowym sprzęcie tj. na co nie będę mógł sobie pozwolić?

Komputer będzie przeznaczony do nauki i pracy w Eclipse, Dev-C++ i innych programów związanych z informatyką, z gier raczej nie będę korzystał, jak już to jakieś starsze tytuły (raczej BF3 czy inne tego typu gry nie będą zbyt czysto chodziły;p).


(Marcin1025) #2

jakie parametry ma ten nowy komputer lecz ja i tak bym proponował zakup nowej karty


(Lchrom) #3

AMD 4core 3,16; 8gb RAM-u, dysk 1 tera. Co prawda nie jestem do końca pewien co do tego ale na pewno będzie coś koło tych parametrów.


(Marcin1025) #4

ta karta ma już swoje lata i nie wiadomo ile jeszcze pochodzi


(Rradek22) #5

grafika ma ograniczać procesor? haha... takich cudów nie ma jak opowiadasz...

Co do 8600GT jeżeli masz ta kartę to wsadzisz ją i jak nie będzie Ci wystarczać to kupisz lepszą

Ale jeżeli chcesz taka kupić to nie ma sensu... kup sobie hd 4850 droga nie jest


(Lchrom) #6

No właśnie ja nie będę jej kupował(GeForce'a 8600 GT) bo mam takową w domu i stąd moje pytanie czy ma sens inwestowanie w nową, czy też poradzi sobie jako tako ta stara? :smiley:


(Rradek22) #7

to wsadzisz i zobaczysz czy Ci będzie wystarczać do tego co będziesz robił


(Lchrom) #8

Ok dzieki :wink:


(Matheosh) #9

Jeżeli gry w Twoim przypadku schodzą na dalszy plan, a skupiasz się głównie na programowaniu i innych programach związanych z informatyką to rodzaj zastosowanej karty graficznej nie będzie tutaj odgrywał znaczącej roli, co innego gdy będziesz chciał pograć w nowe zaawansowane graficznie gry, wówczas grafika okaże się jednym z najważniejszych motorów napędowych :smiley: a jej wydajność jak na dzisiejsze czasy okaże się zdecydowanie poniżej przeciętnej. Szkoda inwestować w nową kartę graficzną jeżeli nie postrzegasz komputera jak maszyny do grania, na początku wykorzystaj tą co masz i sprawdź jak będzie się sprawować w Twoich codziennych zadaniach.