Czy warto używać klientów poczty?

Czy warto używać klientów poczty ? Jeśli tak to jakich ? Proszę o jakieś konkretne argumenty. Kiedyś miałem problem, bo nie zostawiłem kopii na serwerze i dlatego jestem trochę zniechęcony. I drugie… hasło do poczty zostaje zapisane na komputerze, a tutaj już można je łatwo ukraść ? Także dlaczego warto według was korzystać z klientów poczty ? Z góry dziękuję za odpowiedzi. :wink:

Tak tylko nie systemowego Outlook Express bo to lipa… Najlepszy według mnie to “the bat” i “mozilla thunderbird”

Można zrobić,żeby program nie pamiętał hasła i normalnie podawać je przy każdym pobieraniu poczty.Program pocztowy to na pewno wygoda szczególnie jak masz kilka kont pocztowych,włączasz program i pobierasz od razu wszystkie wiadomości,oczywiście jest możliwość ustawienia żeby zostały na serwerze.Ja też polecam Thunderbird.

Kiedyś korzystałem z Thunderbirda, ale już od paru lat odbieram pocztę tylko przez WWW. Moim zdaniem klient prydaje się w dwóch sytuacjach:

  • jak już wspomniał hevet , gdy masz kilka kont pocztowych (nie musisz odwiedzać kilku stron WWW)

  • kiedy dostajesz dużo maili i wiesz, że często będziesz musiał od razu je przeczytać (wtedy przydaje się powiadomienie o nowej poczcie)

Inna opcja… korzystanie z konta GMAIL gdzie klient poczty jest niepotrzebny gdyż panel tej poczty jest idealnie przystosowany do wszelakich upodobań właściciela… a obsługuje się go przez przeglądarkę.

Konto GMAIL umożliwia korzystanie z wielu kont pocztowych za pomocą jednego konta (odbieranie jak i wysyłanie z pozostałych kont)

GMAIL ma swój mały programik Gmail Notifier , który jest w trayu i informuje o przyjściu poczty… o ile się nie myle to co ok. 10-15s sprawdza pocztę.

Zamiast klienta poczty polecam Gmaila :wink:

Może jakieś argumenty ??

Uważam że dla przeciętnego usera kompa nic więcej nie potrzeba.

No dobrze, a jak to wygląda poz względem bezpieczeństwa ? Sam nie wiem w sumie to mam 3 konta pocztowe, a sprawdzam pocztę raz na dzień tylko. Tak więc czy warto zaśmiecać komputer ? Może jakieś jeszcze argumenty na to, że warto jednak zainstalować klienta poczty (oprócz tego że jest łatwość segregacji wszystkich wiadomości). :wink:

Uważam dokładnie tak samo. Sam go używam i sądzę, że nic więcej nie jest potrzebne do poczty.

Czego chcieć tu więcej?

To kwestia gustu ale ja nie widzę nic negatywnego w tym programie.

Nie mam z nim żadnych problemów.

Co do bezpieczeństwa… to przecież nowoczesne klienty szyfrują hasło…

Istotne jest również to, że znakomita większość internautów korzysta z darmowych kont pocztowych. Tak długo jak funkcjonują one poprawnie to nie ma większego problemu. Jednak w przypadku jakichś “zawirowań”, konto darmowe jest dla dostawcy usług pocztowych ostatnią pozycją na liście priorytetów. Można więc utracić część lub całość korespondencji. W przypadku korzystania z klienta poczty, wiadomości pobrane znajdują się na naszym komputerze więc nie jesteśmy narażeni np. na brak dostępu do ważnego maila otrzymanego wczoraj ponieważ dzisiaj nie możemy zalogować się na nasze konto pocztowe przez stronę www.

I jeszcze jedno. Jeśli ktoś otrzymuje sporej wielkości załączniki do których często zagląda to jednorazowe pobranie poczty wraz z załącznikami przez Klienta umożliwia szybki dostęp do tych wiadomości i załączonych plików. W przypadku korzystania z poczty przez stronę www, za każdym razem musimy pobierać dany plik. Oczywiście możemy zapisać załącznik na dysku komputera ale jest on wtedy “oderwany” od treści wiadomości co przy dużej liczbie takich załączników może być niewygodne.

Ok sdar tutaj widzę kolejne argumenty. Ale nadal zastanawiam się nad bezpieczeństwem. Znacie taki program PassTool, z jego pomocą odszyfrowanie zapisanego hasła to kwestia 3s. Wprawdzie mam GDatę, która blokuje ten program, ale gdyby znalazł się jakiś sprytniejszy programik do odczytywania haseł ? No właśnie a co z tą utratą wiadomości z serwera, czy klient poczty może “zrobić mi psikusa” i pobrać mi wszystkie wiadomości nie zostawiając kopii na serwerze (zakładam że mam zaznaczone żeby zostawił) ? I jeszcze jedno co z Windows’owym klientem poczty (chodzi o tego w Viście) ? Wie ktoś jak się sprawdza, czy odradzacie ? :wink:

Lepiej mieć klienta na komputerze. Na serwisach jest pełno reklam ( Wyjątek potwierdza regułę - Google )