Czy warto wrócić do Windows 7

Ciao, czy warto wrócić do windows 7 z windows 10 ??? bo obecnie mam jakieś problemy z 10 długo się uruchamia

Ciao. Z punktu widzenia bezpieczeństwa systemu operacyjnego nie warto, wsparcie kończy się na początku przyszłego roku.

3 polubienia

Załóż temat w dziale bezpieczeństwo przestrzegając zasad jakie są tam opisane. W poście wklej odpowiednie raporty, bo być może zasyfiłeś sobie czymś komputer.
Windows 7 to już prawie skansen. Nie ma najmniejszego powodu do niego wracać poza specyficznymi sytuacjami jak oprogramowanie branżowe wymagające tego środowiska, czy kompatybilność z jakimiś maszynami. W domowych zastosowaniach najlepiej trzymać się najnowszych rozwiązań.

1 polubienie

Potwierdzam - nie warto. Naturalne, że wielu uważa go za lepszy system, tudzież ma do niego sentyment. Jak najbardziej można to zrozumieć.

Nie zmienia to jednak faktu, że na początku przyszłego roku traci wsparcie. Po tych wszystkich latach, następuje koniec trasy - Microsoft kończy jego support.

Zostań na Windows 10.

1 polubienie

Z punktu użytkownika domowego nie ma większego znaczenia czy masz 7, 10 czy XP.

Duża przesada. Windows 7 nadal jest wspierany prawie przez wszystko. Mam na myśli oprogramowanie a nie nowe płyty główne.

Traci wsparcie, ale microsoftu. Dzięki popularności przez kilka lat będzie mieć wsparcie producentów oprogramowań, podobnie jak było z XP.

Zależy. Ja wolę 7.

1 polubienie

Wiesz, jeśli miałbym się zalogować na swoje konto w banku z Windowsa, XP-ka skreślam na samym początku. Potem mogę się zastanowić czy wystarczy mi “siódemka”. Po 2020 r. w grze pozostanie tylko “dycha”.

Logowałem się na XP do banku, nawet szły przelewy.

Teoretycznie nadal można korzystać z Windows 7 po zakończeniu wsparcia. Przez początkowy okres, zupełnie nic się nie zmieni.

Ale domyślnie - przestaną go wspierać przeglądarki. Strzelam, że najszybciej porzuci wsparcie Google Chrome. Potem sterowniki sprzętów.

Można zostać na Windows 7 - nawet ma to jakiś sens przez pewien czas. Bo dlaczego zmieniać coś, co po prostu działa. Ale generalnie, będzie to już gra na zwłokę. Niestety.

2 polubienia

Sto lat:

Takie coś forum wcisnęło nad wątek.

Co to jest?


:thinking::thinking::thinking::thinking:

To jest off topic.

@krystian3w @anon25492837 Rozmyślajcie nad tym w wątku dotyczącym aktualizacji forum, a nie zaśmiecacie komuś temat. Zresztą jak ktoś nie umie w angielski:

Wracając do tematu to z punktu widzenia bezpieczeństwa zostaje W10. Tu nie chodzi o wsparcie apek firm trzecich, ale o niezałatane luki, które w końcu zostaną odkryte, a M$ nie kiwnie nawet palcem by je usunąć. Powstaną nowe zagrożenia, które na W7 będą przechodzić, a na W10 istnieje wielka szansa, że zostaną zablokowane dzięki łatkom.

Ok, to zazwyczaj użytkownik jest najsłabszym ogniwem zabezpieczeń, ale te, które nieuważny człowiek wpuści, zaktualizowany system może zablokować.

Problem z długim uruchamianiem systemu może być spowodowany bałaganem na dysku i zbyt dużo ilością aplikacji w autostarcie. W10 na czysto nie działa tak wcale ociężale na HDD jak to malują, ale swoje na start ładuje, a to wymaga czasu. Najszybszym rozwiązaniem jest chyba zakup SSD. 120GB to koszt w okolicach stówki.

2 polubienia

Papka marketingowa M$ bardzo ładnie wchodzi.
Co do stabilności to wygrywa Win7.
Windows 10 nowe funkcje,jakie !?
Paint 3D
No tak Sandy Crush Saga :stuck_out_tongue_winking_eye:
A może pełen zestaw błędów co pół roku?
A wspomniałem o rewelacyjnej przeglądarce z silnikiem Chromium?

Nie warto. Jeżeli tylko się długo uruchamia, to znaczy, że albo jest coś nie tak ze sprzętem, albo masz zaśmiecony komputer, albo masz zbyt wiele aplikacji w autostarcie. Teoretycznie Windows 10 powinien się szybciej uruchamiać od Windows 7,

No tak, bo W7 do SP1 to był wolny od wad i nie był niejako SP na Vistę (niektórzy dalej W7 nazywają Vista SP3)… Kończy się wsparcie, które i tak długo trwało. Funkcje są dla większości ludzi mniej istotne. Zmienia się pod maską co daje pole manewru na przyszłość. Nie da się wiecznie wspierać tego samego oprogramowania. Można by było powiedzieć, że to był skok na kasę ALE W10 był za free dla posiadaczy W7 i W8.1.

W7 też długo pracował na swoją stabilność. Rożnica była taka, że wewnętrzne beta testy trwały dłużej, a W10 wyszedł w wersji dalekiej do chociażby bety.

1 polubienie