Czy warto wybrac monitor z tunerem TV

(wiktorm) #1

Jakis czas temu zepsul mi sie telewizor lcd LG 26' po gwarancji i naprawa kosztowalaby 900 zl. Moj obecny monitor lcd 19' Asusa panoramiczny i dziala ale z laczem d-sub. Zastanawiam sie zatem nad kupnem Asusa Lcd Led z tunerem tv 23,6'. do korzystanua z kompa siedze przy biurku a odleglosc z wersalki to okolo 1,5 m i zastanawiam sie czy taki monitor i tv w jednym bylby wygodny. Co o tym sadzicie?

(slawex1983) #2

Może po prosu kup telewizor powiedzmy 32" i podłącz do niego komputer.

(scripter1) #3

Generalnie uważam że zakup monitora z tv to dobry pomysł bo można na tym przyoszczędzić trochę kasy, modele sklasyfikowane jako monitor z tv są zwykle tańsze od tych sklasyfikowanych jako tv nie odbiegając od nich zbytnio funkcjonalnością.

Ja kupiłem sobie do użytkowania jako tv monitor 27" Samsung P2770HD z głowią tv analogowej i DVB-T i spisuje się to całkiem dobrze.

Tylko trzeba pamiętać że takie modele mogą być okrojone z mniej istotnych w monitorze funkcjonalności (u mnie np. nie ma dźwięku po hdmi i trzeba go puszczać osobnym kablem choć podobno można to włączyć przez menu serwisowe).

wiktorm , radziałbym ci raczej poszukać jakiegoś monitora z tv ze zwykłą matrycą LCD ale większego, różnicy w jakości nie będzie a większy obraz jest lepszy (23" do oglądania z ok 1,5m to za mało).

(wiktorm) #4

Do siedzenia przy komputerze monitor nie bedzie za duzy? Prosze o podanie jakiegos konktetniejszego modelu tylko do ceny mniej wiecej 1000 zl.

Mi chodzilo o Asus 24T1EH.

(Kwarc21) #5

Też polecam monitor z tunerem tv.Sam posiadam samsunga p2370HD i jestem bardzo zadowolony.Posiada głowicę DVB-T,C.

Scripter1 u mnie jest dźwięk po kablu HDMI.Nie wiem jaką masz kartę graficzną (Gigabyte GTX460 SOC) ale przy instalacji sterowników jest sterownik HD Audio.

(wiktorm) #6

Mam Asus Gf 9800 GTX+ Dark night 512, ale jest w naprawie na gwarancji i mam nadzieje ze wymienia mi na troche nowsza.

(system) #7

Witam . Jasne że monitor i tunerem to fajna sprawa. Zobacz ten link . Super oferta , ten monitor z tunerem ma nawet PIP... Możesz i pracować na kompie i oglądać tv. Pozdrawiam

http://www.torx.pl/index.php?m=Product_ ... oduct=2115

(Edekgogo) #8

nie kupuj monitor z tunerem tv, to fatalny pomysł, te tunery zintegrowane z monitorem są zazwyczaj kiepskiej jakości, wiem bo widziałem, nie jestem pewny czy coś się teraz zmieniło, jeśli tak to mnie poprawcie.

(sla17) #9

Wielkością się nie martw :wink: Gdy przesiadałem się z 17" CRT na 21,5" LCD myślałem, że ten nowy jest ogromniasty i się w nim nie połapie :wink: Teraz uważam, że przydałby się 23-24"

(system) #10

rynio1 , nie siej nieprawdę...mam właśnie taki monitor (jest w opisie) i jest wszystko tak jak należy . Obraz jest taki sam jak w tv LCD. Pozdrawiam

(wiktorm) #11

Czy jest jakas utrata jakosci lub opoznienie gdy podlacza sie monitor przez przejsciowke od kompa dvi-hdmi?

(scripter1) #12

Nie ma żadnej różnicy, sam mam podłączony właśnie takim kablem bo moja karta nie ma hdmi tylko dvi.

DVI jest w pełni kompatybilne z HDMI, oczywiście pomijając fakt że standard DVI przewiduje przesył tylko obrazu.

Tak naprawdę obecne tv oraz monitory z tunerem tv to tak naprawdę komputery które często działają na odpowiednio zmodyfikowanym linuxie a modele sklasyfikowane jako tv i te sklasyfikowane jako monitory z tv często sprzętowo nie odbiegają od siebie a nawet korzystają z tego samego oprogramowania.

dorcel21 , mój GF8400GS nie ma HDMI tylko DVI i D-SUB i w sterowniku nie mam opcji puszczenia dźwięku przez DVI/HDMI bo nawet nie ma możliwości podłączenia wewnętrznie dźwięku.

Testowałem na pożyczony PS3 i nie działało, ostatnio włączyłem to w menu serwisowym ale nie mam na czym przetestować czy działa.

U ciebie jest dźwięk bo w instrukcji do twojego modelu jest "You do not need to make a separate audio connection when connecting via HDMI" czyli ma on to włączone domyślnie, mój miał tą opcję wyłączoną ale ją włączyłem tylko nie mam czym to sprawdzić.

(Kwarc21) #13

To już masz odpowiedź nie masz HDMI w Karcie graf.Po DVI nie puścisz dźwięku w żadnym wypadku.Jak byś miał to bez problemu miałbyś dźwięk w monitorze.Po niżej masz screena

synqi.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

You do not need to make a separate audio connection when connecting via HDMI ,tu chodzi ci oto że mam to włączone na monitorze czy na karcie?Podłączałem kompa do plazmy samsung i dźwięk był bez problemu.

(Rovou5hou) #14

Czy możesz mi w takim razie wyjaśnić dlaczego u mnie dźwięk działa bez problemu? Doprowadzony do TV kablem HDMI przez złącze DVI-I z przelotką DVI-D -> HDMI. Testowane karty to m. in. Asus EN9600GT (brak własnego kodeka audio, dzwięk doprowadzony kabelkiem z kodeka HD płyty głownej) oraz PowerColor HD3850 (żródłem był wbudowany kodek audio karty). Zawsze działało bez problemu. Mało tego, w starszych kartach Nvidii (tych jeszcze bez wbudowanego kodeka audio) wyposażonych w kilka złącz DVI często oznaczano np. żóltym kolorem jedno którym można wyprowadzać dzwięk cyfrowy.

(slawex1983) #15

Niektóre karty graficzne umożliwiają przesłanie dźwięku przez DVI.

(scripter1) #16

Owszem, niektóre mają taką funkcję ale nie jest to zgodne ze standardem DVI.

Tak więc generalnie nie należy liczyć na to że uda się puścić dźwięk przez DVI->HDMI