Czy warto zainstalowaać Mandrive ? Jakie zalety i wady?

Witam. Mam pytanie. Ostatnio coś zainteresowałem systemem Mandriva :slight_smile: Czy warto jest zainstalować ten system ?:slight_smile: Czy ma on więcej zalet czy wad ? Jakie są jego zalety a jakie wady ? A może zainstalować co innego ? Proszę o odp bo nie wiem czy jest sens instalowania :slight_smile:

Proponuję wejść na tą stronę i się rozejrzeć może tam znajdziesz coś dla siebie

http://jakilinux.org/

Już tam wchodziłem i zdecydowałem się na Mandrive ale ja się pytam o wasze opinie :slight_smile: A nie wybór strony :slight_smile: Najlepiej jak będą to osoby który ten system posiadają :wink:

Dopóki się sam nie przekonasz, to się nie dowiesz. Zainstaluj & sprawdź. Jak Ci się nie spodoba, inne dystrybucje czekają :slight_smile:

Zgadzam się z tą opinią każdy kto chce spróbować linuksa musi sam się zdecydować, a jest w czym wybierać - jak dla początkujących tak i dla zaawansowanych.

Proponuję ściągnąć Mandrivę XTREME live cd (niestety wersja do instalacji jest płatna) możesz sprawdzić czy spodoba się Tobie jeśli nie to zobacz UBUNTU też live cd

Wydaje mi się że to najlepszy sposób aby bez instalowania popracować na linuksie

Sam zobaczysz że linuks nie jest taki straszny jak go malują. :o

A jak to jest z instalowaniem ? Najpierw instaluje się Windowsa a później Linuxa czy jak ? Bo mam już Windowsa zainstalowanego ale nie wiem czy potem będzie on widoczny na liście bo nie chcę niczego spaprać.

Nie martw się. Windows zostanie na liście. Natomiast nie polecam ci instalowania Windowsa po pingwinku.

Ja Mandrivy nie polecam, też chciałem od niej zacząć, lecz w ogóle mi nie pasowała, chodź tobie może się spodobać. Potem zainstalowałem sobie Linux’a Olá!, ten mi się bardzo podobał, ale przyszedł czas na zmianę systemu z powodu nieaktualnych paczek, czy jakoś tak i teraz mama Ubuntu.

Wszystko zależy do jakich celów chcesz używać linuksa? Używam Mamdrivy od ponad 3 lat, obecnie Xtreme 2.1. O zaletach tego sytemu można by dużo napisać, ale z braku czasu jest to nie możliwe dlatego przeczytaj http://www.eioba.pl/a75939/mandriva_200 … _blondynki.