Czy warto zainstalować drugi system win xp na starego kompa

Witam.Chcę zainstalować drugi system win xp na starego kompa a w tej chwili mam win7 HP 64 bitowy.I czy komputer nie będzie się mulił i wolno na wszystko reagował.Oto wymagania mojego kompa:

 

AMD Semprom Processor 2800+ , 2GB Ramu.

 

Proszę o pomoc

Po co drugi system, w dodatku stary niewspierany to nie wiadomo, ale odpowiadając na pytanie - jeśli sporo bardziej wymagający win 7 działa to XP również będzie działał. Na pewno będzie bardziej responsywny od 7 na tym sprzęcie.

Drugi system na tym samym komputerze co Windows7? Czy na innym?

Mulić nie będzie, ale to nie oznacza, że będzie rakietą.

 

64 bitowy system, po co jak masz 2GB ramu ?

 

Zainstaluj sobie wersje 32Bit z dodatkiem SP1 będzie płynniej chodził niż teraz, dodatkowo możesz wyłączyć nie potrzebne usługi i funkcje coś tam w przód dostanie :slight_smile:

na takim procesorze to się mija z celem lepiej zostań na xp.

 

na windows 7 mógłbyś wywalić praktycznie wszystkie zbedne usługi a i tak bedzie chodził wolno bo cpu jest bardzo słąby.

 

jedyny antywirus baidu jak zainstalujesz np avasta to komputer bedzie się nie nadawał nawet do przegladania stron no chyba że lubisz czekać nie wiadomo ile.

system jak system na windows 7 z takim cpu bedzie ledwo net działał. wystarczy że jeszcze zainstaluje avasta i komputer w sumie nada się tylko do ogladania filmów i słuchania muzyki:) przegladanie neta wtedy bedzie męczarnią.

A ten drugi system ma być na tym samym komputerze.I wyłączyłem niektóre funkcje poleceniem msconfig przy uruchamianiu PC.Mam antyvirusa tego MSE dla windows 7.A jak wyłączyć te zbędne usługi.I jaka przeglądarka szybka na tego mojego kompa.W tej chwili korzystam mozillę .

Przy 2GB RAMu system 64 bitowy nie jest najlepszym rozwiązaniem. Albo +2GB alb 32 bity. Przy takiej ilości RAMu wyłączyłbym całkiem plik stronicowania, żeby swobodniej korzystać z RAMu.

Wyłączyłem plik stronicowania .A co jeszcze można wyłączyć.A jakbym chciał zainstalować drugi system win xp to jak najlepiej zainstalować i jaki .I dawno nie instalowałem .I jakie będe musiał mieć  ściągnąć sterowniki pod xp .Bo kartę sieciową mam NVIDIA nForce.A dzwięk Realtek AC’97,Karta graficzna to Radeon X300/X550/X1050 Series.

Cześć,

 

System Windows XP instalujesz na oddzielnej partycji, po jego zainstalowaniu będziesz musiał przywrócić bootloader Windows 7, aby uruchomić nowszy system.

Sterowniki znajdziesz zapewne na stronie producenta płyty głównej oraz karty graficznej (sprawdź ich dostępność zanim zainstalujesz starszy system).

Moim zdaniem XP będzie bardziej wolniej chodzil niż 7

Ze swojej strony proponuje ubuntu

Chociaż wróć. Jeśli to ma 333mhz to nie proponuje ubuntu. Jak ty tu siódemkę wcisnałeś?

Skąd wziąłeś te 333MHz?

Z Internetu xD

Sempron autora ma 2GHz, akurat miałem… 10 lat temu podobny model. Nie wiem skąd bierzesz 333MHz.

No to koledze proponuje ubuntu

A mógłbys napisać po co chcesz instalować Win XP? Ogólnie zamiast go instalować normalnie, mógłbyś postawić sobie maszynę wirtualną i zainstalować go w niej. Mniej kłopotu trochę, a jak chcesz obslugiwać w XP jakieś programy ze zgodnością tylko do XP to wystarczy. 

To tylko Twoje zdanie.

 

@aktywny27 - śmiało instaluj XP-ka powyłączaj zbędne usługi itp. poradniki znajdziesz w sieci.