Czy warto zainstalować tą 8?

Cześć . Mam pytane czy warto zainstalować Windows 8 na komputer PC . ? Czy system będzie się dobrze sprawował , aktualnie posiadam Windows 7 i system sprawuje się bardzo dobrze żadnych ścinek itd. Tylko że Windows 7 już robi się nudny , i chciałbym spróbować czegoś innego związanego z systemem . Czy Windows 8 dużo bierze pamięci ramu czy jednak nie? Proszę o opinie na temat Windows’a 8 na PC . :smiley: Pozdrawiam

Jeśli chodzi o mnie - Windows 8.1 to następny po Windows 98, mój ulubiony system operacyjny :slight_smile:

Nie wiem czy to kwestia wywalenia Aero Glass, jednak system jest żywszy. W przypadku mojego użytkowania - dłużej zachowuje werwę i żywotność, aniżeli Windows 7. Nie miałem również przypadku, aby system wyłożył się sam z siebie.

Jest jednak rzecz, która była lepsza na Windows 7 - klasyczne gry. Niektóre klasyki (np. Tomb Raider 4) mimo wyświetlania na pełnym ekranie, posiadają wokół ramkę okna. Na siódemce tego nie uświadczyłem. Jednak to detal, a tym bardziej, jeśli nie gustujesz w starszych produkcjach.

Posiadam Windows 8.1 Box i wiem, że przykleję się do niego na dłużej. Możesz jednak przemyśleć aktualizację do Windows 10.

Chyba chodzi Ci o Windows 8.1. Ósemka już nie jest wspierana technicznie.

I też polecam przesiadkę od razu na Windows 10.

Znaczy z tego co ogarniam update do 10 będzie - w przeciwieństwie do jego starszego brata - darmowy.

To kolejny powód dlaczego lepiej pominąć 8-kę.

Czyli lepiej od razu na Windows’a 10 zaktualizować ? 

Wg mnie tak. Windows 8/8.1 to obecnie bardziej “przejściówka” na drodze do win 10.

A czym się różni 10 od 8 ? zapewne więcej ramu obsługuje … bo ja aktualnie posiadam 6gb.

Windows 8 to produkt, a Windows 10 to usługa.

Chcesz czegoś nowego, zainstaluj linuksa i wywal windowsa - jak tak zrobiłem na jednym lapku, a w tym miesiącu jak mi się uda wymienić hdd na ssd spotka to drugiego laptopa.

Chyba jednak się skuszę na tego Windows’a 8 ponieważ ta 7 to już się bardzo bardzo nudna robi , trzeba czegoś nowego spróbować :D 

Jak chcesz próbować czegoś nowego to polecam systemy z rodziny BSD, tam z instalacją byle virtualboxa jest zabawy co nie miara. 

Windows 10 kontra Windows 8.1 kontra Windows 7 – test wydajności

i na prawdę nie rozumiem po co pchasz się w półśrodki. Na Twoim miejscu instalowałbym Windows 10!

@p19koz: z Windows 10, to nie jest takie hop. Raz, że zachwala się W10 przez DirectX 12. Jednak trzeba mieć najpierw kartę z nim kompatybilną, a potem napisane dla niego gry (więc nie każdy skorzysta z osławionej “darmowej wydajności”). Dwa - nie wszyscy producenci wydali zaktualizowane sterowniki, bywa z tym czasem problem.

Trzy - kwestia telemetrii. Osobiście przegryzłem się z nią, ale nie ustawię jej wyżej, niż na poziomie podstawowym. Oczywiście są fixy, ale była już sytuacja, w której MS przywrócił ustawienia domyślne.

Oczywiście nie przeczę, że masz rację :slight_smile: Tyle, że jak większość - spędziłem z Windows 10 parę miesięcy. Wróciłem na W8.1. System jest czasem wersją Beta, choć wiele poprawiono. Gdyby nie darmowy upgrade, to nie byłoby wielu powodów do zachwytu.

Aktualizacji można dokonać, a nawet warto (zaklepanie systemu na przyszłość) :slight_smile: Jednak aktualizację warto przemyśleć, szczególnie pod kątem driverów (czasem stare wysiadają, a dedykowanych brak).

Sumując: zaktualizować warto, ale niekoniecznie w ciemno. Jednak dla gracza, który ma kartę kompatybilną z DX12 - w przyszłości W10 będzie obowiązkowy.

Windows 10 nie jest taki świetny jak go reklamują na dodatek nie wspiera wszystkich urządzeń w szczególności tych starszych (częste problemy ze sterownikami. Sprawdź wsparcie dla swojego kompa. Jeśli jednak chcesz przejść na W10 to polecam świeżą instalację, a nie uaktualnianie.

Błagam… - pozdrawiam użytkownik systemów z rodziny śp. IM.

Zasadniczo co leciało na 8-ce będzie działać i na 10-tce często z mniejszą ilością kombinowania - jak jednak trafisz coś tak egzotycznego, że faktycznie nie będzie sterownika dla 10-tki to wrzucisz z 8-ki.