Czy warto zainstalować Windows 8.1?

Nie ma konieczności, ale lepiej profilaktycznie strzelić ten format :slight_smile:

Oczywiście, system instalowany na czystej partycji z pewnością dłużej się utrzyma. Ja natomiast odpowiadam na pytanie, czy instalacja systemu na jednej partycji powoduje utratę danych na innej - prawda jest taka, że sama instalacja nie zrobi nic z danymi nawet na tej samej partycji, chyba że przy okazji się ją sformatuje.

 

Żadnego, dlatego się nie używa myszy i nie rozwija folderów, tylko wpisuje nazwę aplikacji, którą chcemy uruchomić, nie rozpraszając jednocześnie uwagi szmatą na cały ekran, którą funduje nam Windows 8.

Kpc21 - dawno nie formatowałem (ja mówię na to, że instaluje system) ale miałem wiele razy takie sytuacje, że wszystkie dane “zostały zablokowane” - owszem mogłem się do nich dostać (nadać jakieś uprawnienia) … ale jak nadać uprawnienia do tysięcy plików (występowały błędy w  nadawaniu uprawnień)…

Przydatny temat, właśnie będę przerzucała sie z 7 na 8.1 bo dostałam za free z uczelni. Mam nadzieję że jest intuicyjny. 

Jeśli nie jesteś z góry uprzedzona to szybko przywykniesz i będziesz zadowolona :slight_smile:

Ja byłam z góry uprzedzona, nie chciałam Windowsa 8 (ale moja opinia nie była niestety brana pod uwagę). Bardzo szybko się przyzwyczaiłam i wręcz pokochałam ten system.