Czy warto zainstalować?


(golo_golka) #1

Witam. Zamierzam zainstalować antywirusa Kaspersky Anti-Virus 2013 13.0.1.4190, pakiet zabezpieczający Comodo Internet Security Premium 6.0.264710.2708 oraz zapore sieciową firewalle Comodo Personal Firewall 6.0.264710.2708. Czy te 3 programy naraz uruchomione bedą idealnie ze sb współpracować?? i czy trzeba aż 3 instalować czy wystarczy mniej. Proszę o porade.


(system) #2

Nie tylko nie trzeba, ale wręcz bywa szkodliwe. Zwalnia pracę komputera i zdarzają się różne dziwne blokady systemu. Wybierz między Kaspersky’m a Comodo Internet Security i to wszystko. Ale, oczywiście, jeden z nich! Ponadto, jeśli używasz Windowsa 7 lub 8, firewall systemowy w zupełności wystarczy.


(golo_golka) #3

Mam windows 7 ultimate sp1. Więc mi tylko wystarczy Comodo Internet Security? A jakbym dodatkowo zainstalował firewalla comodoo to bym musiał windows defender wyłączyć? czy jednak defender jest w miarę dobry. chodzi mi o maksymalną ochronę. i czy te programy są lepsze od avasta free 8.0


(Piesek64) #4

Jak instalujesz Comodo Internet Security masz też firewalla. Comodo ma anty spyware więc Windows Defender będzie jak 2 antywirus czyli będzie powodował dziwne zachowanie systemu.


(golo_golka) #5

W takim razie wystarczy zainstalować comodo internet security, wyłączyć windows defender i to bedzie najlepsza ochrona?? A jak z avastem free w wersji 8.0?


(system) #6

Przy takiej ochronie (Comodo IS) daj sobie z nim spokój.


(golo_golka) #7

no to więc zainstalować comodo IS i powyłączać wszystkie systemowe ochrony i zostawić tylko comodo?


(system) #8

Tak!


(golo_golka) #9

Ok wielkie dzięki. temat do zamknięcia


(Agatonster) #10

golo_golka ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.