Czy warto zainwestować w komputer DELL XPS?

Witam serdecznie!

Przede mną zakup nowego komputera, ponieważ dotychczasowy dał z siebie chyba już wszystko. Z uwagi na doświadczenie ze sprzętem, rozważam zakup komputera tylko ze stajni DELL’a. Czy ktoś z Was ma doświadczenie z modelem XPS? Czy ten komputer jest wart swojej ceny, a może to tylko przerost formy nad treścią? Mając do wydania kwotę 8 000 PLN, który model najlepiej wybrać?

Pozdrawiam, Gulifix.

Mówisz o laptopie jak mniemam?

Przez pół roku używałem Precision 5520 (Czyli w praktyce zeszłoroczny XPS z kartą Quadro).

Ogólnie, zależy czego oczekujesz. Jeśli chodzi o jakość wykonania - nie byłem zachwycony. Rozklejający się ekran, całkiem szybko załączające się chłodzenie(pasywnie nie daje rady nawet przy scrollowaniu facebooka), czy słaba sekcja zasilania (uruchomienie w blenderze renderu na CPU+GPU jednocześnie przy pracy na baterii kończyło się wyłączeniem komputera po kilku sekundach i niemożliwością włączenia do czasu podłączenia ładowarki). Może trafiłem na felerny model… Ale wrażenie pozostało.

Na pewno na uwagę zasługuje wydajny system chłodzenia przy jednocześnie cichej pracy i niskiej masie całości. Do tego świetny ekran z cienkimi ramkami.
Problem jest tylko w tym… Że bardzo podobne pod tym względem sprzęty oferuje konkurencja.

Od kilku miesięcy używam Mi Notebooka Pro. Jedyne czego mi brakuje z DELLa to matowy ekran i te kilkaset gramów mniej. No i oczywiście rozszerzalny RAM :wink: A poza tym -> xiaomi trzyma dłużej na baterii, jest lepiej wykonany(nie żartuję), rzadziej uruchamia wiatraczki i ma wygodniejszą klawiaturę z przyjemnym skokiem.

Ja do della już nie wrócę - myślę, że z kolejnym zakupem zostanę z xiaomi lub wybiorę ofertę Huawei lub HP(ich aktualne modele chyba najbardziej do mnie przemawiają). Ale oczywiście moje doświadczenia z dellem mogą być jednostkowe.

A jeśli chodzi o to co kupić w tym budżecie -> Ja bym postawił na Matebooka Pro X :wink: Tak z recenzji, obserwacji i opinii znajomych.

Chyba, że bardziej Ci zależy na wydajności (procesory z serii H) niż masie i pracy na baterii.

Tak, oczywiście mowa o laptopie. Często jestem w podróży, więc komputer muszę mieć przy sobie.

@wefhy Właśnie mi ręce opadły do podłogi. Przeze bardzo długi okres czasu korzystałem z serii Latitude i nigdy nie miałem problemów z komputerami. Czas pracy na baterii był rewelacyjny, płynność działania na bardzo wysokim poziomie. Jakość wykończenia i niezniszczalność też nie pozostawiały niczego do życzenia. Czyżby nowe serie komputerów DELL były tylko sygnowanymi szrotami?

Na płynność działania też nie mogłem narzekać, ale to samo można powiedzieć o każdym laptopie z nowym procesorem z serii Core. A co do czasu na baterii -> Tak średnio wychodziło mi 6-8 godzin. Xiaomi daje radę 12-14, więc prawie dwa razy więcej.

A co do tego, czy nowe serie dell są szrotami -> raczej nie, ale z tego co czytałem w internecie, to na problemy z rozklejającym się ekranem albo power-shutdown przy obciążeniu na baterii narzekają też inni.

13,3" czy 15,6" z matrycą FHD czy 4K? Z lustrzaną czy matową powłoką?

ASUS ZenBook Pro UX550GE i7-8750H/16GB/512PCIe/Win10P - jako alternatywa.

'Troszkę przeceniasz możliwości baterii.

Pamiętaj, że mówię o DELLu Precision, jeszcze o półkę wyżej niż XPS. To jest sprzęt skierowany do profesjonalistów i z założenia ma nigdy nie zawieść… Ale nie, zamiast włączyć throttling i obniżyć trochę wydajność, będą żyłowali sekcję zasilania do granic możliwości aż zadziała zabezpieczenie nadprądowe :confused:

Albo czujnik temperatury w baterii.

Matryca oczywiście matowa, rozmiar 13 cali jest w porządku. W domu mam stację dokującą z zewnętrznym monitorem. ASUS bardzo ciekawy. Przerażają mnie natomiast wszystkie wlutowane podzespoły, łącznie z pamięcią. Czy we wszystkich cienkich komputerach tak jest?

Dell to dobry kierunek, bo jakościowo są naprawdę bardzo dobre. Co do podzespołów, to jest to kwestia dyskusyjna, bo w podobnej cenie możesz mieć w opcji poleasingowej znacznie lepszej jakości sprzęt.

Czy mógłbyś podać jakieś konkrety? Nowy komputer chciałem wybrać ze względów gwarancyjnych.