Czy Warto zainwestować w nowy system?

Witam. Posiadam komputer z oryginalnym Oprogramowaniem Windows Vista i mam pytanie czy po zakupie Windows 7 odczuję jakąś różnice w pracy mojego PC?? czy raczej będzie to po prostu zmiana systemu na nowszy i niewielka różnica w działaniu komputera a tylko bezsensownie wydam pieniądze ???:stuck_out_tongue:

Parametry:

Procesor-Intel® Core 2CPU 4400 @ 2,00GHz

Pamięć (RAM)-3GB

Karta Graficzna NVIDIA GeForce 8400 GS

Karta Dżwiękowa-SounMax Integrated Digital HD Audio

PS: Proszę o konkretne argumenty

film porównujący Windows Vista i Windows 7

Nie ma co kupywać nowego systemu. Interfejs jest może i ładniejszy ale 7 zużywa więcej pamięci RAM. NIe opłaca się…

7 nie pobiera więcej pamięci. Jak masz SP2 to nie opłaca się wydawać pieniędzy, lepiej wymienić coś w kompie. 7 to świetny system, ale nie będziesz odczuwał na tyle różnicy, aby trzeba było wydawać pieniądze i rezygnować z visty, która z SP2 jest ok.

Powiem tak zmieniłem viste na 7 i to był krok do wygody odrazu czuć że system nie obciąża tak mocno i nie połyka pamięci :slight_smile: więc polecam zmiane :slight_smile:

Ja zauważyłem, że po zmianie z Visty Business SP2 na 7 Professional (z MSDN AA) komputer jest wyraźnie żwawszy. W Viście na wszystko trzeba było czekać, otwieranie a nawet instalacja programów trwały dłużej. Szczególnie duże różnice zauważyłem pod Nero9. A siódemka po prostu chodzi.

Systemy 64 bitowe, Core2Duo E4300 1.8GHz, GeForce 210, 4GB RAMu DDR2 800MHz (system wykorzystuje 18…40%, więc wystarczyłoby mu 2GB), indeks wydajności 4.9 dla procesora i pamięci, grafika 3.8 dla 2D i 5.5 dla 3D.

Sprzęt komfortowo pracuje, nie odczuwam potrzeby modernizacji. Oczywiście nie jest do gier.

Jeśli Vista irytuje, to zmieniaj, jeśli normalnie działa, to raczej nie.

Na moich parametrach lapka

Procesor Intel Pentium Dual-Core T2330 1,6GHz, 3GB RAM DDR2 667MHz, grafika: Nvidia Geforce 8400 M

Pracowałem wcześniej na Windows Vista HP SP2, a obecnie na Windows 7 i powiem że odczułem różnicę na korzyść 7, jest wydajniejsza, płynniej pracuję.

Co do zużycia RAM-u to nie wiem jak u innych bo u mnie Windows 7 zajmuję jej trochę mniej i lepiej nią zarządza i gospodaruje.

Właśnie zastanawiam się jak to jest z procesorem

A ja mam na jednym komputerze ( Core2Quad , 2GB RAM ) Vistę 32 bit oraz Windows 7 64 bit na laptopie ( Core i5 , 4 GB RAM ) i Vista zachowuje się stabilniej, jest o wiele prostsza w obsłudze (w przeciwieństwie do Windows 7, gdzie uwieńczeniem jest tragicznie zrobiony panel sterowania #-o ) jak i zarządzaniu, zabiera o 300 MB mniej pamięci RAM. Do tego dochodzą problemy ze sporą ilością gier, również tych nowych na Windows 7 (np. makabrycznie zacinający się Colin Mcrae: Dirt, niedający się zainstalować Max Payne czy IL2 Sturmovik), co po takiej analizie wyraźnie przemawia na korzyść Visty. W szybkości działania nie widzę po prostu żadnej różnicy. Może po wydaniu SP 1 dla siódemki się to zmieni, na co jednak się nie zanosi, gdyż większości nowy system Microsoftu przypadł do gustu - nie można tego oprzeć w żaden sposób na faktach, no ale cóż (Każdy handlarz swój towar chwali, co nie? :smiley: ).

Ale nie wydaję ci się że vista cały czas że tak powiem zamęcza procesor i dysk twardy zmuszając te elementy do bardziej wytężonej pracy niż na Windows 7 ??

Procesor to może męczyć zaawansowana aplikacja do tworzenia grafiki i animacji, jakaś wymagająca gra lub program do konwertowania filmów :wink: Co do dysku to przynajmniej mi nie jest znane pojęcie “mielenia” czy czegoś podobnego. Zarówno na Windows Vista, jak i na Windows 7 dysk i procesor zachowują się tak samo, nie ma żadnej różnicy :slight_smile: Nie wiem, jak jest na słabszych procesorach, ale ogólnie krąży opinia, że im słabszy komputer, tym “siódemka” radzi sobie lepiej od Visty, czego ja niestety nie mogę potwierdzić na 100% :smiley:

no ja mam procesor Procesor-Intel® Core 2CPU 4400 @ 2,00GHz i jak pracowałem na Viście to zużycie było wysokie ciągle skakało nawet do 100 % ale zaraz opadało . Oczywiście mówię tutaj o zużyciu bez odpalania jakiś gier czy programów specjalistycznych tylko np gg przeglądarka internetowa itp

Właśnie te skakanie obciążenia procka na viście ( tez to miałem ) znikły na win 7

Tak obecnie też mam 7 i muszę przyznać że znacznie lepiej wszystko działa:):slight_smile: Vista też jest dobra aleee no niestety może wyprowadzić użytkownika z równowagi :frowning: No ale przecież to nie jest jej wina sama się nie projektowała hehe :D:D:D Ale teraz zamiast dysku 250 GB widzi mi około 232 GB nawet jak formatuje podczas instalacji systemu to i tak nic to nie daję co się stało z pozostałymi 18 GB ??:frowning: Potrafi mi ktoś pomóc rozwiązać ten problem ?? :frowning:

To jest normalne, dyski zawsze są mniejsze, niż pisze na etykiecie. Mnie też dysk 250gb widzi jako 232 i nic na to nie poradzisz…

Dodane 05.01.2011 (Śr) 0:30

Tu masz wyjaśnione dlaczego tak jest: mam-dysk-250gb-suma-partycji-daje-232-5gb-reszta-t327033.html

Przypomniałem sobie, dlaczego tak jest. Otóż w Windows Vista Microsoft chwalił się, że ten system jest przyszłościowy, ponieważ lepiej radzi sobie z procesorami 4-rdzeniowymi od Windows XP, za to na procesorach dwurdzeniowych niezbyt.

hmm muszę przyznać że sklepy sprzedające komputery też swoje zrobiły jak ja kupiłem kiedyś nowy komputer z Vistą to dali mi 1 GB ram i zastanawiam się co ja miałem z tym zrobić ;d;d