Czy warto zaktualizować do Windows 10?

(BLEKBLEKBLEK) #1

Witam,

Zastanawiam się czy zaktualizować system do Winows 10. Interfejs mi się podoba, silink itd też ponoć dobre. Jeynie co mnie denerwuje to inwigilacja użytkowników przez Microsof. Przykładowo jeżeli loguje się na konto w banku to widzą co pisze itd. Wiem, że mi nie wejdą, bo się mną nie interesują, ale chodzi o sam fakt.

(Odyniec_Stary) #2

Twierdzisz, że logując się przez zaszyfrowaną stronę banku, MIcrosoft widzi Twoje dane logowania? A może to Google, albo Święty Mikołaj?

Ja Ci nie podpowiem czy aktualizować, ale jeśli masz takie obawy, to może lepiej tego nie rób.

(MacGregor) #3

A wiesz co to jest przechwytywanie klawiatury lub jak kto woli “keyloger”?

(Odyniec_Stary) #4

Wiem co to jest.

Dlaczego MS miałby przechwytywać wasze dane logowania, oraz jaki macie dowód, że to właśnie robi?

(Apostoł) #5

Myślisz, że Microsoft ryzykowałby utratę klientów na całym świecie dla Twoich danych bankowych…? Co za bzdura…

(Giiixxxx6) #6

Popieram kolegów przedmówców.

Piszesz że MS widzi twoje dane gdy logujesz się przez ZASZYFROWANĄ stronę banku? Zaraz potem piszesz do Odyniec_Stary czy wie co to jest Keylogger? Sugerujesz że wpuszali by keyloggery? Serio, myślisz że Microsoft ryzykowałby utratę milionów, może nawet miliardów klientów tylko dlatego żeby przejąć dane bankowe? Co to jakaś grupa hakerska? Zresztą, MS to tak olbrzymie pieniądze, że nawet sobie tego nie wyobrażasz

A wracając do pytania, to już zależy od Ciebie. Jakieś gigantycznej różnicy względem 8/8.1 nie zauważysz

(Odyniec_Stary) #7

Niektórych ludzi już paranoja ogarnęła z tym “szpiegowaniem”. Można przeczytać opinie, że według nich MS pobiera im prywatne pliki z dysku (filmy, zdjęcia, dokumenty, itd.) i przesyła na serwery.

Permanentna inwigilacja, jak w “Rok 1984” Orwella :slight_smile:

(MiL-) #8

Tak, a ja słyszałem że Microsoft komuś domalował wąsy na zdjęciach które miał na dysku :slight_smile:

(Odyniec_Stary) #9

Ja słyszałem, że sam nam robi zdjęcia kamerką i wrzuca na fejsa, którego nawet nie posiadamy! 

Czyli Microsoft sam zakłada nam konto :slight_smile:

(Ernest Magnus) #10

Ale gdzie, Ty przeczytałeś, że telemetria Windows 10, przechwytuje Twoje dane z klawiatury podczas logowania do banku? To mnie ciekawi.

(MacGregor) #11

Ludzie… O co wam chodzi?? Podałem tylko w jaki sposób można by to zrobić bo Odyniec się upierał że nie da się. A wy od razu wszystkich oskarżacie o nie wiadomo jakie bujdy. 

Teraz już nie można zająć neutralnego stanowiska bo są tylko ludzie za i przeciw MS?

(Pekka) #12

@‌BLEKBLEKBLEK niestety ma rację. Nie chce mi się szukać ale (linki znalezione w 10 sek.). Fakt niestety taki, że nie tylko MS nas szpieguje, robi to każdy. Jakie dane sa przesyłane wie tylko MS 

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Windows-10-szpieguje-na-potege-Wysyla-dane-nawet-kiedy-mu-tego-zabronisz,wid,17870158,wiadomosc.html?ticaid=115d7a

http://www.dobreprogramy.pl/Jesli-cenisz-sobie-prywatnosc-Windows-10-nie-jest-dla-Ciebie,News,65157.html

tu wprawdzie wersja TP ale … http://vipmultimedia.pl/news/1655-windows-10-technical-preview-przesy%C5%82a-do-microsoftu-twoje-prywatne-zdj%C4%99cia,-filmy-oraz-dane-logowania-do-bank%C3%B3w%E2%80%A6.html

(Apostoł) #13

Wasze telefony zbierają o Was więcej informacji niż Windows 10…

@pejta Podsumowanie Twojego artykułu - “W każdym razie i tak nie ma się co bać i nie ma powodów do paniki. Instalacja Windowsa 10 jest dobrowolna, system jest sprawny i stabilny, z pewnością sprawuje się zdecydowanie lepiej niż poprzednia odsłona okienek. Nie dowiemy się do końca co tak naprawdę przesyła sobie producent, ale może jednak warto przyjąć, że nie są to informacje, które w jakikolwiek sposób mogłyby godzić w naszą prywatność.”

(Odyniec_Stary) #14

Na nic się nie upierałem. Podałeś ogólnik o przechwytywaniu klawiatury, jakby MS miał takie rzeczy stosować.

Nie widzę tam żadnej informacji o praktyce kradzieży danych do kont bankowych, co do której autor tego tematu ma taką pewność.

Co do tego, że MS jakieś dane zbiera, nikt tego nie neguje. Na pewno nie jest to nic ponad to, co już od dawna robi Google, czy Facebook.

Burza w szklance wody i nic więcej. 

(Pekka) #15

Tu http://vipmultimedia.pl/news/1655-windows-10-technical-preview-przesy%C5%82a-do-microsoftu-twoje-prywatne-zdj%C4%99cia,-filmy-oraz-dane-logowania-do-bank%C3%B3w%E2%80%A6.html akurat jest wzmianka o tym “Tym razem, Microsoft otrzymuje od userów dosłownie wszystkie dane: zdjęcie, filmy, ustawienia aplikacji, loginy, hasła, a nawet te dotyczące bankowości.” Jak wspomniałem wcześniej niestety szpieguje nas każdy. Jedno jest pewne nikt nie daje niczego za darmo i wciskanie na siłę Win 10 ma jakiś cel. Nie ważne czy za rok, dwa ogłoszą że to usługa, czy to w pewnym sensie “Skynet”

(Ernest Magnus) #16

A zauważyłeś, że chodzi o wersję dla testerów? “Windows 10 Technical Preview”.

(Odyniec_Stary) #17

To dotyczy wersji TP.  Do RTM się nie odnosi. 

Autor tego wpisu nagiął fakty. Nie ma żadnego zapisu o otrzymywaniu loginów i haseł.

Tak samo nie ma żadnej informacji o przesyłaniu plików na serwer MS. Chodzi o gromadzenie INFORMACJI o plikach. 

Czytaj niżej:

Tak, ma jakiś cel. Chodzi o zdobycie wysokiego udziału w rynku przez nowy system. Ale cicho o tym, bo to tajemnica.

Bardzo lubię “Terminatora” (1-2), ale to tylko science fiction.