Czy warto zaktualizować sterowniki NVIDIA?

Moje stare sterowniki są z przełomu czerwiec/lipiec 2015 i zastanawiam się nad instalacją sterowników wydanych 5 dni temu. Jedyne w co gram to FIFA 14 i PES 2014.

Nowe stery są optymalizowane głównie pod nowe gry i nowe karty. Ostatnia wersja zawiera poprawki dla np. nowego Tomb Raider i grafiki gt710. Zaktualizować generalnie możesz, wydajność nie powinna się pogorszyć.

Czasami bez nowej aktualizacji, gry nie uruchomisz. Może nie najnowszej, ale 2-3 w tył i już są problemy. Jeżeli w grze spada wydajność, zawsze możesz spróbować wgrać nowe sterowniki. 

Tyle, że nie mogę odpalić wogóle żadnej gry. Karta graficzna wariuje. FIFA włącza się, czarny ekran, a później się wyłącza. Mam Windows 10.

W menadżerze urządzeń masz jakieś pytajniki, wykrzykniki przy karcie?

A spełniasz wymagania gry ? Fifę uruchamiasz poprzez Origin ?

Nie.

Tak i tak. Sterowniki zainstalowały mi się przez Windows Update i co ciekawe mojej wersji nie ma na stronie NVIDII. Możliwe, że były felerne i je wycofali…

 

Z Minecraftem dzieje się to samo. NVIDIA - nie, integra od Intela - tak. W sumie, to intergra też spełnia wymagania FIFY i już w nią grałem na integrze, ale Sims 4 mojej siostry już nie za bardzo - tylko NVIDIA, która nie działa.

Podaj model. 

Nie powinno się korzystać ze sterowników do karty graficznej udostępnionych przez WU. Często są awaryjne, nie posiadają oprogramowania do zarządzania kartą i są modyfikowane przez MS co oznacza że nie mają oficjalnego wsparcia u producenta sprzętu. Sterowniki zawsze pobieraj ze strony producenta. Tylko w skrajnych przypadkach korzystaj z innych kanałów dystrybucji.

GeForce 610M. O dziwo Javowy Minecraft chodzi normalnie, problem tylko z tym ze Sklepu Windows. Reszta gier niestety nie chodzi.

No wiem, wiem, ale leniwy byłem :stuck_out_tongue:

Czy mogę ten sterownik po prostu zaktualizować czy muszę go usunąć i wgrać od nowa?

Najlepiej usunąć stary a później zainstalować nowy żeby uniknąć ewentualnych konfliktów.

Masz kartę do prac biurowych więc nie oczekuj, że gry będą ci działać bez problemów. Albo wymień kartę albo zrezygnuj z grania. 

Aha, czyli nie pogram mimo, że spełniam wymagania gry? To czemu nawet gry online nie działają? Czemu integra działa lepiej? Jak miałem Windowsa 7, to FIFA chodziła bez najmniejszych problemów.

Ok, spróbuję.

Skoro na systemie Windows 7 wszystko działało poprawnie to wróć do niego.

Nie mam płyty z systemem. Partycji Recovery też nie ma. Win 10 był instalowany na czysto.

W format to ja się mogę zabawić… No nie za bardzo.