Czy warto założyć dysk SSD w komputerze z 2009 roku?


(nfk) #1

Witam, jak w temacie mam pytanie czy warto zakładać nowy dysk SSD w komputerze który ma SATA II? I normalny BIOS? Procesor To Athlon X2 250 3.0GHz, RAM 4 GB

Mój dysk HDD jest już na wykończeniu i nie wiem jaki dysk kupić, swoją drogą chciałbym spróbować technologii SSD, myślę że 128 GB by wystarczyło. Jeśli warto zakładać to jakie dyski polecacie? 


(jakubgross) #2

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=dysk+ssd+128+gb&search_scope=&bmatch=seng-v6-p-2-e-0404. :slight_smile:


(Atronics) #3

z nowych 

 

jeśli cena odpowiada 

 

zawsze warto


(nfk) #4

Ale czy warto zakładać? :slight_smile: Odczuje jakiś wzrost wydajności na SATA II? 


(michq) #5

Wzrost wydajności będziesz miał. System i programy zyskają na szybkości. Po prostu będą się szybciej ładować (nie licz na zysk FPS w grach), nawet pomimo tego, że SATA II nie wykorzysta pełnej możliwości dysku, to i tak warto. Szczególnie na system. Jak 128 GB Ci starczy, to czemu nie. Zawsze można później kupić 1 TB twardziela na dane, szczególnie, że teraz można dość tanio kupić HDD o dużej pojemności.


(jakubgross) #6

Warto....Odczujesz na pewno duży wzrost wydajności. :slight_smile:


(Martin8731) #7

Warto jeśli zależy Ci na przyśpieszeniu ładowania systemu oraz programów. Jeśli nie zależy Ci na prędkości to bardziej się opłaca zainwestować w zwykły, ale duży HDD. Na SSD na dwurdzeniowym Intel Pentium 2G i SATAII taki FF startuje w 3 sekundy, LO wstaje w 1.5 sekundy:). Jest mocna różnica w ładowaniu nawet na SATAII.


(th@les) #8

Ja wymieniłem 500 GB na 128 Samsunga.System startuje błyskawicznie.Wydałem 320 PLN,teraz mam zamiar wymienić też w Dellu mojego Ojca,który jest z 2008 roku.