Czy warto założyć izzyKONTO w mBanku?


(Kio002) #1

Witam ! Dziś mam do forumowiczów pytanie jakim jest: Czy warto założyć izzyKONTO w mBanku? Konto można posiadać od lat 13 (mam prawie 16), wszędzie piszą że jest ono darmowe lecz jest kilka rzeczy dla mnie niezrozumiałych. Mianowicie na tej stronie -> http://www.tanie-konto.pl/mbank/izzykonto-konto-mlodziezowe/?gclid=CMza3OmYpKkCFUIMfAoda3E5ig jest zakładka "Serio za free?" i podane tam są ceny za dokonywanie różnych czynności. W lewym słupku jest napisane "Internet, IVR1, mSIM" i wsystkie czynności są tam darmowe. Natomiast w drugim słupku jakim jest "Operator mLinii" są już opłaty. Pytanie swoje kieruje właśnie do tego drugiego słupka: Co to jest operator mLinii? A drugie pytanie jeśli ktoś z Was mógłby wywnioskować mi z tej tabeli opłat czy za takie czynności jak wypłatę pieniędzy z bankomatu, wpłatę gotówki na konto przelewem np. z poczty są jakieś koszty? Proszę o w miarę szybkie odpowiedzi i opinie. Pozdrawiam!


(Filip Hh) #2

Operator mLini to taki ktoś (z mBanku) do kogo dzwonisz i zlecasz mu wykonanie danych tranzakcji.

Co do wypłat z bankomatów to za darmo ale nie ze wszystkich (Cytat z mBnku

Wpłaty są płatne według stawek operatorów u których wpłacasz (bardzo często zależy od kwoty właty).


(olmeca) #3

Wszędzie zapłacisz za dokonanie przelewu, dla tego mBank wprowadził wpłatomaty. Za przelewy płacisz operatorowi za pośrednictwem którego robisz przelew - tu chodzi o opcje okienkową.

Dostęp do konta jest prawie 24h na dobę, pod warunkiem, że nie trwają prace serwisowe, albo nie chcesz wysłać przelewu zagranicznego - tylko do 18 w dniu roboczym.


(Piotreks) #4

Z tego co wiem to od lipca lub sierpnia pojawia się opłata miesięczna w wysokości 2 zł /chyba, że zrobisz transakcje na min.100 zł/, a tak to w sumie wszystko jest za darmo. Jak ktoś wyżej wspomniał darmowe bankomaty tylko z BZ WBK, Euronet i Cash4You, chyba że zamówisz opcje z 5 zł mies. i masz wszystkie bankomaty w PL za free :wink:


(lith) #5

na izzykoncie chyba nie ma tej opłaty... tak mi się wydaje


(olmeca) #6

Nie ma do momentu uzyskania pełnoletności wtedy można samemu zdecydować o zamknięciu rachunku lub przejściu na eKonto. Korzystanie z karty przy izzyKoncie jest bez opłaty wchodzącej z dniem 1 sierpnia, a dodatkowo rachunek w izzyKoncie posiada minimalne oprocentowanie - w ekoncie oprocentowania zgromadzonych środków nie ma.