Czy warto założyć stronę internetową?

Witam, mam okazję kupić skrypt strony internetowej.

Na stronie znajdują się gry online.

Tutaj nasuwają mi się pytania:

  1. Czy z reklam google utrzymam serwer i domenę, a może nawet coś zarobię ?

  2. Czy ciężko jest wypozycjonować stronę do top10 ? (około 25,700,000 dla zapytań gry online)

  3. Czy ktoś nie mający zbyt dużego pojęcia o webmasteringu (ja) jest w stanie zarządzać taką stroną ?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

  1. Zależy od popularności, od 1000 wejść dziennie można o czym mówić, dalej nawet zarobić. Oczywiście to zależy od mnóstwa czynników, ale to tak ogółem.

  2. Patrząc po ilości linków sponsorowanych na tej frazie to za pewno konkurencja będzie ciężka.

  3. Do pierwszego problemu pewno tak :wink: a potem będziesz w kropce. W mojej opinii bez wiedzy w tym temacie daleko nie zajdziesz. To nie jest takie proste że kupisz skrypt i wszystko samo na siebie i Ciebie zarobi, bez pracy nie ma kołaczy :).

Na Twoim miejscu bym za to się nie brał, to nie takie proste. Trzeba trochę kasy włożyć aby potem je wyjąć i nie mam na myśli tylko skryptu strony.

Koszt to:

  1. skrypt

  2. serwer

  3. domena

  4. pozycjonowanie.

1 i 3 to koszty przewidywalne i obliczalne, 2 i 4 to niewiadoma.

Moim zdaniem jednak warto spróbować.

Na pewno sporo się przy tym nauczysz, możliwe, że utopisz trochę kasy ale nie musisz wydawać setek złotych na początek.

Jeżeli zauważysz, że dobrze Ci idzie, strona się rozwija dopiero wtedy warto przeznaczyć większe pieniądze na serwer i reklamę.

Miałem kilka projektów, na każdy wydałem parę złotych, niestety żadnego nie udało mi się dokończyć ze względu na brak czasu ( chęci może i też ). Byłem w o tyle lepszej pozycji, że skrypt pisałem sam. Nie żałuję wydanych pieniędzy, podejmując próby utworzenia stron sporo się nauczyłem i za jakiś czas stworzę i dokończę jakiś porządny serwis :wink:

Dzięki za odpowiedzi.

Teraz parę słów ode mne:

-koszt skryptu to 100-150 złotych

-serwer patrzyłem mogę dostać za kilkadziesiąt złotych na rok - na allegro

-domena to w sumie groszowe sprawy

Wyliczając, to ogólnie nie wychodzi dużo, lecz nasuwa się jedno, najważniejsze pytanie: czy jak otrzymam zainstalowany skrypt na serwerze, już z moją domeną to czy poradzę sobie z tym wszystkim. O ile samo prowadzenie strony z panelu administratora to w sumie jest nic, o tyle z każdym problemem bym musiał się u kogoś radzić, a te pojawią się pewnie po tygodniu funkcjonowania strony…

A “przypuśćmy”, że gdy serwis by się udał, to przy jakiej ilości odwiedzin byłbym w stanie zarobić jakieś pieniądze (jaki rząd wielkości) ?

Od 1zł do setek tysięcy. Nie da się określić ile możesz zarobić, wszystko zależy od tego jaki serwis stworzysz.

Aby strona na siebie zarobiła wystarczy Ci kilkaset odsłon dziennie jeżeli zapłacisz 50zł za serwer i 60 za domene rocznie.

Na początek nie radziłbym liczyć na jakiekolwiek zyski. Wyjdź z założenia, że stronę stawiasz dla satysfakcji a nie kasy. Mniej się zawiedziesz :slight_smile:

Weź po uwagę że tańszy serwer = gorsza jakość usługi. Co mam na myśli? gorszy ping, uptime, obsługa techniczna, serwerownia w USA itd. Ja kiedyś też tak brałem byle taniej, obecnie wywalam prawie 200zł za rok i naprawdę widać że jest to porządny “towar” a nie coś tam z allegro.

Zawsze można zmienić serwer na lepszy ale wg. mnie, nie ma sensu kupować od razu serwera za 200zł pod stronę która ma znikomą liczbę odwiedzin.

Sporo czasu minie zanim tani hosting okaże się niezadowalający a może się tak nie stać w ogóle.

Proponuję jakiś hosting za około 50zł/rok + domena w promocji ( trzeba uważnie czytać regulamin i upewnić się, że promocja się opłaci )

1, Zależy od BARDZO wielu czynników.

2, Ciężko.

3, Na to pytanie musisz już sobie chyba sam odpowiedzieć.

Wg mnie jeśli się na tym nie znasz to nie masz co liczyć na zarobki.

Nie no, jasne, masz rację. Miałem już bardziej na myśli ten drugi etap :).